Najdi forum

Zanima me, kje bi lahko izvedel, če v Zermattu v Švici ali okolici živijo kakšni Slovenci? Na našem Veleposlaništvu v Švici?

A pa da ti dajo še imena in naslove?
Se bojim, da bi bile kakršne koli takšne informacije že v nasprotju z varovanjem osebnih podatkov.
Lahko pa malo brskaš po švicarskem telefonskem imeniku pod “zermatt”, če ti bo kakšno ime padlo v oči. V telefonskem imeniku so pač javno dostopni podatki.

No, saj ne rabim telefonskih in imen. Samo informacijo, če pač tam kdo živi od Slovencev. Če je kdo tam, bom že izvedel, morda koga našel za kakšen info… Bom pa še malo po imeniku pobrskal…

nova
Uredništvo priporoča

Zanima me ali kdo koga pozna, ima morda kdo kakšne prijatelje v Zurichu?
Kakršnakoli info!?

imam znance iz naše vasi v Zurichu. Vem samo to, da imajo tam neko društvo teh slovencev (kot neka izseljenska matica) in se kar redno sestajajo. Morda pa bi bilo dobro, da obiščete na MONu forum Slovenci po svetu

Hvala, ejgaa, sem se že obrnil po pomoč na omenjeni forum.

na spletni strani http://www.slovenci.si najdeš vse živo, med drugim tudi tole:

Švica – organizacije

SD Slovenija Rüti

Slovenska katoliška misija v Švici in Kneževini Liechtenstein

Slovensko društvo “Kulturni most Švica-Slovenija” Bern

Slovensko planinsko društvo Triglav

Združenje ženevskih Slovencev

evo sem našla: glej spletno stran, upam, da bom znala naredit povezavo

no, sem se spomnila, naši imajo v Wintherturju (ne vem če sem prav napisala), imenuje se Planika

Zivjo,
pravkar sem se preselil v Zermatt. Ce se nekdo od vas tam stanuje se lahko dobimo na kaksni kavici :- )

Zdravo!

Tudi jaz živim v Zermattu, tak da se lahko komot dobimo na kakšni kavici 😉
Lahko me najdeš na facebooku 😉

Jasmina Predikaka

Spostovani,

Na nizje navedeni spletni strani je nagradni natecaj, na naslovu

http://nenavadna-slovenija.ch/

lepo prosim da naslov posljete vsem zainteresiranim, na Facebook in druga mesta iste vrste – in da sami ucestvujete. Cakam prelepe in nenavadne slike iz Slovenije, da skupaj slavimo 20. rojstni dan !
Lep pozdrav in veselo poletje,

Eva Dimcovski, Zeneva, Svica

Pozdravljeni!
Nisem prepričana, da bo omenjeni odgovor na temo Slovenci v Švici dobil kakšen odgovor, vendar če kdo izmed udeležencev še bere forum, vas prosim, da se odzovete.
S fantom načrtujeva, da bi se prihodnje leto preselila v Švico, on ima možnosti za delo že urejene, jaz pa žal ne. Ne vem prav točno kako naj se lotim zadeve z iskanjem zaposlitve, glede na to, da je moja nemščina bolj na osnovnem nivoju. Ali je načeloma bolje, da se že pri nas izpilim v neščini ali naj si v CH privoščim intenzivni tečaj. Kako ste do zaposlitve prišli vi? Vsaka izkušnja bo dobrodošla. Hvala za nasvete že v naprej in prijeten pozdrav vsem skupaj.

Pozdravljeni, mene tudi zanima kako do zaposlitve v švici in seveda, da se tudi preseliš (sej nam je jasno da ne pada z neba ampak pride obdobje v življenju ,ko se je dejansko treba premakniti in korenito spremeniti vse po vrsti začeti je pa treba z lokacijo).
Kogarkoli karkoli vprašaš dobiš iste odgovore kot so: nemogoče ,kriza ,zelo težko ipd.
Vnaprej hvala za vse informacije in napotke in upam, da bo to nekdo prebral?
Hvala.

Ker sem tik pred selitvijo v Švico in imam otroka me zanima kako je z vrtci tam? Se dobi mesto v vrtcu takoj ali so kakšni postopki? In seveda cena.

Bila bi zelo vesela vsakega odgovora

lp

Sam sem ze danjhih 5 let v svici. Ker so se slovenska drustva mal razpustila, je naceloma za slovence v svici se najbolj aktivna tale FB grupa:
https://www.facebook.com/groups/24483587685/

Organizirajo se tudi srecanja, praznovanja in podobno.
Ce ja pa kdo v okolici Winterthurja, se z veseljem lahko za kaksno kavico zmenmo.

Pozdravljen, MarkoZ
mi smo se pred slabim mesecem preselili v Winterthur.
Nimamo nobenih znancev tam, tako da bi nam blo super če bi se našli na kakšni kavici. In tuje izkušnje so več kot dobrodošle.

jaz boris iz nove gorice išcem tam delo elektro montaze in eno sobo pridem takoj delati rabim informacije boris 52 let tel 00393333224648 lep pozdrav boris iz goriških brd dezela vina češenj caoo

Pozdravljeni!

Vidim, da vas je kar nekaj v mestecu Winterthur. Moj mož je več kot mesec v Neuendorfu. Želiva boljše življenje za najino družino. Ali imate izkušnje z vpisovanjem naših otrok v tamkajšnje šole? Zasledila sem mednarodno šolo v Winterthurju.

Letošnje šolsko leto smo zaključili, tavečji 6. razred, tamali 1. razred. Radi bi šli k možu, da bi se otroci tam šolali, mož službo že ima, jaz pa bi si jo tudi našla.

Mogoče se pa nekoč vrnemo nazaj v Slo.

Lp, Miljana

New Report

Close