Najdi forum

vas kaj skrbi finančna kriza?

Že v naslovu…

Ne. Itak sem non-stop v tej krizi. :))))

Če ni še vojska ne vzame, so rekli stari in modri.

nova
Uredništvo priporoča

Ne še.

Ja, me. Naše podjetje je imelo v zadnjem tromesečju lani veliko izgubo. Kot prvo so odpustili vse študente (4), konec tega meseca ne bodo podaljšali pogodbe trem ljudem, potem pa bomo videli. Od 01.01.09 delamo skrajšan urnik – 36 ur tedensko. Nekaj se bo že poznalo pri plači.

Vse je odvisno, kdo kje dela. Tisti, ki smo se znašli ravno v najbolj rizičnih panogah, še kako trepetamo in se bojimo, kaj šele bo, če že sedaj občutimo krizo. Kolegica, ki dela v JU, je zadnjič izjavila, da finančne krize sploh ni in da so si jo izmislili politiki. Lahko ona tako razmišlja, če se je kriza sploh ne tiče.

pa kje vidite krizo…je ni!
zame bo kriza šele takrat, ko bom vidla vse velike trgvske centre prazne, do dons pa so vsi polni, da nimaš kje parkirat, torej ne mi nakladat, da je kriza, le kje, kajti SLO je mala država in nimam toliko ljudi, da bi le bgati polnili te centre, polnijo jih vsi, torej kje so reveži, me res zanima! Da o oštarijah ne govorim…vse polno ob nedeljah za kosilo, nismo nikjer dobili placa, ker nismo imeli rezervirano, halooo, je to kriza?

Da… zelo … brez službe nove pa ni…pa tudi ne kaže da bo kaj…

Iskreno upam, da boš krizo čim prej občutila na lastni koži. Potem pa klamfaj tukaj neumnosti, da krize ni!

Če ocenjuješ, ali je kriza, ali je ni, po tem, koliko so trgovski centri polni, res nimaš pojma o pojmu.

Bo treba še malo širše pogledati in ne soditi samo po sebi ali pa ljudeh, ki jih vidiš v trgovskih centrih in gostilnah. Žal obstajajo tudi taki, ki živijo od ene minimalne plače in je v teh razmerah tudi ta pod vprašanjem. Teh ljudi v trgovskih centrih ne srečaš….

ti pa res že dolgo nisi bila npr. v city parku.pejd zdajle.parkirišča ne boš našla,gužva.btc je nabit do konca.kam pa pol hodi po tvoje ta folk? najbrž ne se gret,ker nimajo plina?!!!!

Bo treba res mal pogledat čez ograjo… Saj ni BTC vsa Slovenija…

To je ta folk, ki krize ni občutil na lastni koži. Kako pa veš, da so centri tako nabito polni? Si vsak dan tam??
Tisti, ki živijo z eno plačo, pa še ta je minimalna, pa tisti, ki so ostali brez službe – teh pa v štacunah in gostilnah ne boš videla. Že pred krizo je vsak 8. slovenec živel na pragu revščine, sedaj je pa še slabše. Pa ves ta folk, ki hodi po nakupih … veliko, če ne večina jih je zapufana do amena, ampak tudi dolgove bo treba vrniti. Sama poznam nekaj takšnih ljudi, ki kupijo svega i svašta, za položnice in najemnino pa potem ni. Potem si pa sposojajo tu in tam, pa še marsikaj nezakonitega počnejo, da pridejo do denarja.
Se pa nekateri res hodijo le gret – v hotel, železniško postajo, lokale, avtobusne postaje.

Verjemi mi, da tistih, ki so brez službe ni v nakupovalnih centrih.
Sicer pa sama delam v gospodarstvu in pri nas se že pozna kriza, je bistveno manj naročil, tudi večji projekti so do nadaljnega na stand-by. Ker tudi moj mož dela v gospodarstvu, je strah še toliko večji.

Kaj pa nisem šla na pedagoški faks, prav mi je.

kriza, kriza, kriza…
pa recesija, recesija, recesija…
bla,bla, bla…

Je pač treba malo trge pretrest, malo pretrest žepe in denar spravit iz enih ven in v druge not. Drugače bi bilo dolgčas.

A veste, da je kriza vedno priložnost? Kako jo boste izkoristile? he, he… Jasno, jamrale boste.

sem v javni upravi…..me zaenkrat še ni strah za službo


Tako široka, svetovna kriza še nikoli ni prinesla nič kaj dobrega. Kvečemu obratno. Jaz osebno je še ne čutim, glede na situacijo mislim, da je ne bom hudo. Ampak zadeve gredo kot domine.
Me pa res zanima, kako izkoristiti krizo, sebi v prid. Konkretni predlogi prosim. Mogoče, da se zazremo vase, nehamo misliti samo na materialne stvari, duhovno rasti? To družini brez dohodkov ne pomaga ravno, prej zapade v depresijo.


Tako široka, svetovna kriza še nikoli ni prinesla nič kaj dobrega. Kvečemu obratno. Jaz osebno je še ne čutim, glede na situacijo mislim, da je ne bom hudo. Ampak zadeve gredo kot domine.
Me pa res zanima, kako izkoristiti krizo, sebi v prid. Konkretni predlogi prosim. Mogoče, da se zazremo vase, nehamo misliti samo na materialne stvari, duhovno rasti? To družini brez dohodkov ne pomaga ravno, prej zapade v depresijo.[/quote]

Kaj zdaj? Gre kot domine, je velika in ne prinaša nič dobro, ampak glede na situacijo, je ti ne boš prehudo občutila? Hm… Očitno tudi ti vidiš v tej krizi priložnost…

Priložnost pa je za vse. Eni se bodo sprijaznili z manj,eni so že itak v krizi in se jim ne bo kaj preveč spremenilo, eni se bodo sesuli zaradi izgub… Nekateri pa se ne bodo predali in bodo iskali poti in rešitve, da jim družina ne strada. In ti bodo našli svoje priložnosti v tej krizi. Gledano materialno.
Za duhovno rast je pa že ena včeraj lepo napisala (mislim da je bila pif). Pa tudi drugače se strinjam z njo.

Hja, jaz bi take s takšnim razmišljanjem zaposlila v firmo kjer imajo do 500 plače(žal takih v SLO ni malo), pa da plačajo vse položnice,torej da s samo s tem preživijo, po možnosti v gospodarsko firmo, ki dela za avtomobilsko industrijo, katera ta trenutek je najbolj na udaru in da se vsak dan bojiš ali še boš imel delo ali ne. In mi, ki smo na tem, ne jamramo, je pa dejstvo, da se večina gospodarstva sesipa kot domine, pa še dobre firme tudi zmanjšujejo, saj je vse povezano. Žal. In upam, da vas to čimmanj zadane. In tako kot sedaj razmišljate še naprej, za ostale ki pa jih ni malo pa si zatiskajte oči in nikar ne verjemite, da kriza je.
Kriza priložnost? Ja, za nekaj ljudi je, za večino pa ni. Tudi jaz še vedno potiho upam, da ravno kriza prinese neki posel. A to srečo ima manjšina. Tisti ki zaradi nje ostanejo brez dela pa bo težko tako razmišljal.

Za vse tiste, ki pravijo, da so šoping centri polni, kdaj ste bile nazadnje, in kje?

Sama sem bila včeraj v Obiju, Big bangu in Supernovi (vse na Rudniku).

Parking je bil res bolj kot ne poln, še zdaleč pa ne nabit. Kje pa so vsi ti ljudje bili, mi pa ni jasno.

V Obiju je bilo več prodajalcev kot kupcev (pa še ti so večinoma kupovali električne radiatorje), v Big Bangu isto, ne vem če je bilo v trgovini 5 strank, v Supernovi pa kljub razprodajam tudi v bistvu nikjer nikogar.
Še H&M je bil prazen.

Hja, jaz bi take s takšnim razmišljanjem zaposlila v firmo kjer imajo do 500 plače(žal takih v SLO ni malo), pa da plačajo vse položnice,torej da s samo s tem preživijo, po možnosti v gospodarsko firmo, ki dela za avtomobilsko industrijo, katera ta trenutek je najbolj na udaru in da se vsak dan bojiš ali še boš imel delo ali ne. In mi, ki smo na tem, ne jamramo, je pa dejstvo, da se večina gospodarstva sesipa kot domine, pa še dobre firme tudi zmanjšujejo, saj je vse povezano. Žal. In upam, da vas to čimmanj zadane. In tako kot sedaj razmišljate še naprej, za ostale ki pa jih ni malo pa si zatiskajte oči in nikar ne verjemite, da kriza je.
Kriza priložnost? Ja, za nekaj ljudi je, za večino pa ni. Tudi jaz še vedno potiho upam, da ravno kriza prinese neki posel. A to srečo ima manjšina. Tisti ki zaradi nje ostanejo brez dela pa bo težko tako razmišljal.[/quote]

Tisti s po 400e plače so bili tudi pred krizo. Kriza je samo izgovor delodajalcev, da lahko še drugim znižajo plače.

In ne, tisti, ki bo imel službos 500e plače ne bo iskal svoje priložnosti.
Ravno tisti, ki ga bodo odpustili, ima največ možnosti, da najde svoje priložnosti. Ta bo prisiljen brcat in plavat, ostalim bo pa 500 ali nekaj več e potuha.

In zakaj bi me poslala v tovarno? Ker ne objokujem usode ubogih delavcev s 500e plače? Zakaj bi jo? Sem jih jaz šolala, jim našla službo, dala plačo in jim grozim s smrtno kaznijo, da ne smejo nič v svojem življenju spremenit?
Bi jim morala ribe lovit? Ne bom. Lahko se jih pa naučijo lovit sami, če le hočejo.

New Report

Close