Najdi forum

Je že bil kdo v Auschwitzu?

Ste šli na svojo roko, ali preko agencije? Vidim, da ga recimo Kompas ponuja v okviru ogleda Krakowa, saj je Auschwitz le 60 km stran.

Najbrž je bolje iti preko agencije, saj verjetno dobiš potem notranjega vodiča, ki da veliko zanimivih info?

Hvala!

bila. in je res dobro, da imaš vodiča. v bistvu zna bit to zelo naporen ogled … krakow pa je čudovito mesto, že samo zaradi katedrale, ki je čarobna, je vredno ogleda.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Torej si šla preko agencije?

nova
Uredništvo priporoča

izlet je bil narejen po naših željah (večja skupina ljudi), vodič je bil iz agencije … program ni bil njihov.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

So vas peljali tudi Auschwitz II oz. Birkenau?

Ta je baje najbolj strašen.

ne bila sem samo v auschwitzu … pa ti iskreno povem, da sem rabila kar dosti časa, da sem prišla k sebi…

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Živjo, jaz sem bila tudi na podoben način kot japkica. Avtobus ljudi, za katere je posebej organiziran izlet z vodičem. Tam v Birkenau pa smo dobili še dodatnega vodiča – njihovega (je pa govoril hrvaško).
Ogledali smo si še Krakow, rudnik soli…
Lp,d.

Tudi jaz sem bila na podoben način kot Dorothy1. Poučen izlet, s pridihom groze.

Jaz sem bila recimo med študijsko izmenjavo v Krakowu, med drugim tudi v Auschwitzu, oz. Oswecimu. Je pa tako da so določene stvari v samem muzeju v zadnjih letih umaknili.

bla z agencijo – auswitz, krakow, solni rudnik, papeževo roj.mesto
mal dolga je za vozit, če greš sam, sicer pa je bilo marsikaj za videt in mi smo se lepo imeli.
taborišče pa seveda kakor za koga.

tko kot aleksandra…taborišče, rudnik, krakow, Wadovice…pa še CHestahova..
Dolga pot, ampak lepa, tud ceste so kr ok, hrana v hotelu je bla super..
Skratka, se splača ogledat.

mi smo bli u ful dobrem hotelu (bazen, fitnes, na veliko veselje hčerke računalnik v sobi…) mi je žal, da ni bilo vsaj ene 5 dni, ker sem lih začela met občutek, da bi se dobro znajdla tam :))

aja, pa še ene 50 profesionalnih kolesarjev – sicer ni bil del ponudbe, ampak :)))…..

Bila….ampak šele po izpovedi očeta…. In moram priznati, da me ni navdušilo. Verjetno zato, ker si grozot nikakor ne moreš predstavljati po tem, kar vidiš tam. Je pa prav, da take stvariostanejo na vpogled vsem in ni prav, da se določene stvari umaknejo….tisto, kar se je res dogajalo, je bilo mnogo grozljivejše od tega, kar so umaknili…

jaz sem bila pred umikom …

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

meni je najboj grozno to, da so zavezniki fotografirali iz zraka taborišče, goreče kupe trupel, pomagal pa ni nihče

No, sej ne pričakujem, da bi videl krematorije in kakšno strašno razstavo.tega sem dovolj videl po TV, krematorije so pa baje Nemci ob umiku razstrelili.

Rad bi pač “doživel” ta kraj v živo, sej dost, da vidiš te barake in bodečo žico, je najbrž čist dovolj srhljivo.

auswitz: krematorija sta še dva ohranjena, prav tako lahko vidiš na kupe ženskih las, čevljev, kovčkov z imeni lastnikov, očal, ščetk…….

to niso barake, ampak zidane stavbe, preko 20 jih je (26, če se ne motim) – objekti bivše kasarne poljske vojske

birkenau: tam pa lahko vidiš barake

Stara tema, pa vseeno…mož od moje babice je bil že pred kar nekaj leti. Zgleda, da je bilo z agencijo, saj je imel ograniziran prevoz…takrat je bilo tako popularno, da so vozili kar komplet vlaki 🙁

Pa res je stara, sploh nisem pogledal prej 🙂
Sem bil lani v lastni režiji, najbolj zadane človeka ko vidi v živo kolk enormno je bilo to vse skupaj pa 7 ton človeških las… ogled namreč traja cca 5-6 ur. Splača se obiskat tudi rudnik soli Wieliczka, meni zelo zanimiv. Obvezno pojdite še na drugi del ogleda 🙂

Bli , bli , tko enih 6 miljonov z brezplačnim aranžmanom . V Auschwitzc pa ne moreš , ker je to mesto poljsko in se imenuje Oswiciem Se pravi , greš lahko samo v kanc logor Auschwitz.

New Report

Close