Najdi forum

Zakaj sploh živimo?

Nujno je potrebno pogledati nekaj dokumentarcev, kot so The Corporation, Zeitgeist…
Obstaja tudi kar nekaj knjig, ki govorijo o manipulaciji človeštva.
95% znanstvenikov dela za velika podjetja in ne za dobrobit človeštva,
95% medijev je v lasti velikih podjetji. Tem podjetjem pa je malo mar za človeštvo in naš planet. Še v šolah nas učijo predvsem to, kar je dobro za podjetja in ne za človeštvo. Kaj je resnica. Živimo že nekaj sto let v laži. Od kar pa so mediji v lasti podjetji pa nam je resnica še bolj prikrita.
Tisto kar nas učijo univerze je morda samo 30% resnice, ostalo je laž. Ampak je to zelo težko videti, saj so vzorci v nas že globoko v sidrani.
Sploh ne vemo zakaj živimo?
Življenje zelo hitro mine. Pri 70 letih se pa vprašaš, kaj sem sploh počel? kdo je moja žena (mož)? Ali sem jo sploh spoznal v teh nekaj desetletjih. Kdo so moji otroci?
Ali me je sploh osrečevala velika hiša in drag avto?
Ali je normalno, da sem delal 40 let delo, ki me nikakor ni veselilo?
Ali so me osrečevali vsi nakupi, ki sem ji opravil v svojem življenju, sem sedaj kaj srečnejši…?

če se pri 70 letih res vse to vprašaš kot ti pišeš tule, potem …
Jaz osebno in vsi moji živimo vsak dan polno življenje in pri 70, če jih bom dočakala bom kvečjemu obujala spomine ne vsak dan, ki je bil nekaj posebnega!

Ljudje dons ne znajo več živet ja in kdo jim je kriv? Sami!

že sam to, da nekdo 40 let dela nekaj kar ga vsak dan žalosti, ja madona no, kakšen človek pa si , da si to dovoliš???

Mislim, da bi človek kaj takšnega v širši obliki moral večkrat vzeti v roke. In odgovor možgansko nabildanih tu ne spada.Ne verjamem, da vsak živi takole kot je opisano, vsakega dne se bom spominjal. Je pa tema bolj globoka in vsekakor ni primerna za odmahanje z roko, če človek noče pogledat v sebe.Že kontekst”4o let delal kar ga ne veseli”, ni mišljen tako po domače kot je napisan.Zato tisti odgovori, imam moža in otroke in čudovito službo, vse me izpolnjuje mislim da ni to to. To je vzorec družbe, da te bi to moralo izpolnjevati. Drugega drugo, brez moža in otrok.Težka tema,vsekakor vredna boljšega razmisleka. Odgovor v smislu – pa zamenjaj službo – ne bo rešil vprašanja, zakaj živim.Bo treba pa že kaj več. Pa ne v smislu – živim za skorajšnji dopust, ki si ga zaslužim. Bo treba pa malo globlje v sebe.

nova
Uredništvo priporoča

Živim zato, da čimvečkrat počnem stvari, ki me radostijo. Ne samo veselijo, ampak radostijo, bogatijo, plemenitijo, mi odpirajo obzorja in se mi zapišejo v spomin.

DA JE VSE SKUPAJ ENO VELIKO S…..!ŠE NIKOLI NI BILO TOLIKŠNE BLAGINJE IN NIKOLI NISO BILI LJUDJE TAKO NEZADOVOLJNI KOT SMO ZDAJ.

Zakaj bi ziveli , ce je nakoncu vse le laz? Vsak dotik,vsak pogovor kaj ce sploh je kaj od tega resnicnega?

New Report

Close