Najdi forum

Problemi s sosedovo mačko – še kdo?

Ima še kdo probleme s sosedovo mačko? Jaz bom ponorela!

Prej sem bila na dvorišču (večstanovanjske hiše), sedim na klopci, otrok spi v vozičku, jaz berem časopis. Naenkrat izza cajtnga nekaj vidim, pogledam, mačka z ritjo obrnjena proti meni in vozičku in ščije direkt na vozek – če se ne bi umaknila bi letelo še na mene. Zdaj je vozek spodaj cel poscan + vse kar je bilo v košarici (koca, marela,…)

Naj še omenim, da imam tudi avto konstantno poscan na več mestih zaradi te grdobe + zaradi krempljev na parih mestih popraskano streho in haubo na avtu, ker se tako rada spravlja spat in sončit gor.

Tudi vozička ne morem nikjer pustiti, ker gre vrag spat noter.

Kaj lahko naredim?? Pogovori s sosedo ne zaležejo, ker je stara potegjena babnica, ki si ne da nič dopovedati in za njo je ta mačka naj naj naj bolj srčkana in pridna in oh in sploh…

Fentat mačke ne morem, obstaja kaka snov/sprej/sredstvo ki mačkam smrdi in je ne prenašajo, da bi vsaj na nek način “zavarovala” svojo lastnino? Se mi bo pripeljalo lepega dne zaradi te nagraužne mačke, fuj! Kako vi rešujete problem?

Ja v vseh trgovinah z opremo za male živali lahko kupiš tak sprej.
Ne se spravljat na žival, ker ni nič kriva – to je njena narava.

Ja saj ravno zato pravim, da ne morem ravno mačke fentat 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Verjetno je maček, ki markira – prepričaj sosedo, naj ga da kastrirat

hmmm jaz nimam problema s sosedovo mačko 🙂
imam probleme z njegovomi 10 mačkamo in 10 psi :(:(:(
ne vem pa kako bi se ta sprej obnesel zunaj na površinah ,koliko čsa traja da se spere in je potreben ponovni nanos ??
se dobi kaka zadeva tudi za pse?

obstaja sprej ja, v vseh trgovinah za male živali, še v merkurju in obiju sem opazila, da ga imajo.. tam kjer majo strupe za miši in spreje proti insektom..

Aha hvala, bom se šla pozanimat za sprej. Kako pa je z obstojnostjo? Obstaja še kaj drugega, kar mačkam smrdi?

metulka ojoj 🙁
Kako pa lahko ima (če nimam kakšne psarne) toliko psov doma? Pa mačke? To mora ja biti živa štala.

Toliko jih sploh ne sme imeti, če nima dovoljenja za vzrejo živali aii kaj že. Prijavi sanitrni inšpekciji.

joj teli mački, nas so že skor ob živce spravil!

Kupil smo neke palčke( odganjalec mačk) za obesit k, da naj jim bi smrdele – še obregnejo se obnje in mal podrsajo.
Mi imamo poscano okol hiše vse smrdi kot tajfl, ne mormo se rešit z nobenim sprejem nič ne pomaga na vse so imune.
Včeri pa najhuje – pridem domu in potepuški maček sedi na terasi na mizi na prtu!!!
sem kr fleke dobila

baje naj bi pomagu poper in kis – pa sem popoprala cela vhodna vrata pokisal cel cokl – rezultat svinjarija na kvadrat poscano in poflekano- ne gane jih nič več

tako, če se še tako grdo sliši NE MARAM MAČK kdor jo ima naj, jo ima pri sebi zaprto ali na svojem dvorišču , ne pa da ščijejo dopoldne okol, ker jim oni ljubitelji dopodlen ne pustijo same notri, da ne bi uničil njihovega lepega stanovanja ….

Imaš prav, mačka naj bo notranja, zunaj pa na povodcu, tako kot psi. Ne vem, zakaj je logično, da je pes na povodcu, za mačko je pa logično, da je zunaj brez nadzora in potem počne kar pač počne :).
Ni pa res, da mačke uničujejo stanovanje. Mi jih imamo že vse življenje, pa ni nobena naredila nobene škode.

Nisem še slišala, da bi lahko mačko dresiral, naj ostane samo na domačem dvorišču in naj ne markira pri sosedih. Lastnica torej ni kriva. Mačka pač tudi ne more nič za to, njej si najbrž ti isti trn v petah kot ona. Se mi pa zdi, da si mačke dobro zapomnijo, koga se je treba bati, in to, da da je v tvoji prisotnosti markirala voziček je definitivno znak, da nima rešpekta pred tabo. Mačke druga na drugo zapihajo, ko se “kregajo”. Poskusi tudi ti divje pihniti, če ti pride blizu. To pa žal seveda ni rešitev za avto ali za voziček, če ne boš v bližini.


tudi kastrirani mački lulajo tam, kjer se ne sme, čisto res

---------- le vent nous portera...

Mater ste netolerantni. Men tud mačkoni poščijejo robove hiše, pa kaj! Smrdi k svina, jaz pa vzamem posodo z vodo in praškom ter cunjo in pobrišem. Big deal.
Drugič, ko ga vidiš pri hiši, ga napodi stran. Si bo zapomnil, verjemi. Pa za to ne potrebuješ nobene živali fentat, metat kamnov in ne vem kaj še vse.

Saška če je bil potepuški maček bi bila klicala azil da pridejo po njega.
Že zaradi njega, ker nima hrane in vode. da pa bi kdo kamen vrgel v mačka pa bi ga jaz njemu. Itak se maček vstraši, če se zdereš.

Ne maram sosedinih mačkonov.
Stalno so nam scali okoli vhoda, pa po coklu itd., potem smo postavili tja par plastenk z vodo, pa pošpricali z eno svinjarijo in zdaj je mir.
Jh pa ne preganjam in ne mečem stvari v njih.

ja, meni je pa prejle sosed z gnojnico škropil travnik ,….ful smrdi….prejšni teden pa pospravljal seno in je ves tisti prah letel v mojo hišo.Kako naj ga odženem,…ker lih fentat ga tudi ne morem,….aja pa prejle je moja hči spala in je ravno policiski helikopter letel nad hišo in jo zbudil…..a ga s fračo sklatim dol…

Ja, tudi pri nas okoli hiše, posebno pa na vhodu je zmeraj vse polulano, pa tudi pokakano. Ja, prav uživam v pucanju ne, še posebno če se vse to zažre v predpražnik.
Tako kot Adelina 74, V Delo in Dom sem pred kratkim brala da res pomagajo plastenke z vodo in poskus je pri nas uspel. Vsaj pred vhodom, na ostalih koncih pa še ne.

Ne verjamem, da imaš avto popraskan od mačke. Mačka nima kar skos krempljev zuni, če si jih pa praska, si jih pa ob les in take površine, nikakor pa ne na avtu. Tako, da močno dvomim v tole. Sama imam mačko, ki vsak dan spi gor na avtu pred hišo in nimam nobenih prask. Saj že logično če pogledaš, nekako ne gre skupaj, da bi si nohte brusila na plehu?! Od navadnih krempljev pa se ne naredijo praske, da bi jih ti opazila.

Mi smo kupili en tak gel, deluje, mačke ne pridejo več na balkon.

Nam je pa ena potepuška mačka v vrtni uti skotila 5 mladičkov in so taaaaakooo srčkani :-)))

Pri moji mami plastenke z vodo niso pomagale. Tudi ona ima namreč hude probleme z sosedovimi mačkami. JI hodijo srat na vrt. Sicer je sosedo opozorila na to, pa ji je lepo odvrnila, da pa ja mačke morjo nekje srat.
Ja pol pa naj serjejo na domačem vrtu ne pa na tujem. Mislim folk se dela ta tumastega, da ne morš verjet. Eni pravijo, da če mačko poškropiš z vodo, da ne pride več blizu. Morm enkrat tole probat samo močan kerher si moram nabavit. Te pa bova plesala, da bo joj.

---------------------------------------- Novi štajerski pregovor: Kjer je dim, tam je tudi radar

New Report

Close