Najdi forum

Ker se malo nižje nanaša tema o Ad-jih, pa še mene nekaj zanima…
vi ki ste jih jemali, ali so vam pomagali, koliko časa ste jih jemali in najpomembnejše ali so hudi stranski učinki?

hvala in lp

Tisto spodaj sem jaz napisala. Ja so bili kar hudi stranski pri meni. Odvisno od človeka. Mene je ponoči oblivala vročina, gorela sem, cel dan sem se tresla in bila zelo nervozna ter ansiozna. Spala nisem skoraj nič. Sedaj po kakšnem mesecu pa je veliko bolje. Ok ni še tisto čist, ampak do tistega moram sama priti. Je pa res da se ti počutje izboljša zelo.
Ti jih jemlješ? Kakšne pa? Zaradi kakšne bolezni? Morda nekateri ne vedo, ampak antidepresivi se ne jedo samo za depresijo. Če še te kaj zanima vprašaj. A ti imaš stranske učinke? Kakšne? Kkao dolgo ješ tablete? Bo boljše. Jaz sem že skoraj nehala jih jemat, tako je bilo hudo. ampak sedaj vidim da se je splačalo. Od začetka kakšen teden jemlji samo pol tablete, da se telo navadi potem pa celo. In če ne gre drugače pojdi po kakšna pšomirjevala da jih vzameš, ko je prehudo. Jaz sem jih zaradi hudih stranskih učinkov parkrat vzela.

Če je predpisan pravi depresiv in v pravih odmerkih, pomaga, stranskih učinkov pa ni oz. skoraj ni.

Pomirjevala odsvetujem.

nova
Uredništvo priporoča

Ne jaz jih ne jemljem ,sem pa prepričana da mi jih bo dohtar predpisal, nameravam iti nasl.teden..

me pa muči anksioznost in depresija..in se sama matram že leto in pol…sedaj pa se ne mislim več, ker je isto ali pa slabše..

za hude stranske učinke ad-jev sem slišala , zato pa sprašujem tukaj.
koliko dosedaj so ti AD-ji pomagal..kako se počutiš, v primerjavi s prej ko jih nisi jemala..?
glede pomirjeval,ali dobro delujejo?

ali ti jemlješ AD-je zaradi depresije ali ..? in koliko časa jih moraš..pa imaš še kakšno psihoterapijo zraven..prakticiraš kaj sprostitvene tehnike, avtogeni trening..

Jemala Cipralex devet mesecev, zaradi napadov pabike. Začela sem za Astento(ne vem če sem pravilno napisala) in me je mučila grozna nespečnost. Tri dni praktično nisem spala nič. Ko sem začela jemati cipralex, je bil prvi mesec obupen. Napadi panike, so se mi povečali. Po enem mesecu jemanja pa sem bila kot prerojena.Cipralex sem nehala jemati februarja. Po prenehanju sem bila brez stranskih učinkov in sedaj sem čisto o.k.

Me full veseli zate da si se pozdravila..se počutiš kot da bi zakorakala iz zapora kajne?

je res dobro prebrati, da se je nekdo pozdravil.., upam da se bom jaz tudi kmalu..

lp

Jaz sem dobila pomirjevala, ker nisem mogla spat. Spat pa nisem mogla zaradi stranskih učinkov. Sedaj sem počutim res boljše. Jemljem pa jih zaradi obsesivno kompulzivne motnje in ansiknioznosti. Anisiknioznost je izginila, počutje res boljše, ampak kompulzivna motnja še vedno je enako kot prej. Psihoterapije še nimam, mislim pa da jo bom imela. Pomirjevala očinkujejo super, ampak le kratek čas. In na njih se čez čas navadiš. Antidepresivi pa ne pomagajo takoj, ampak zato kasneje pomagajo za veliko daljše obdobje in na njih se ne navadiš. Mislim da ti navaden zdravnik tega ne sme predpisat, ampak mora biti psihiater. On ve katere tablete so najboljše in kaj potrebuješ. najbolje da se k psihiatru čim prej naročiš, da si čim prej na vrsti in greš potem po napotnicu k osebnemu zdravniku.

Ja ful dober res. Končno se lahko usedem v avto, pustim otroke v varstvu, ne razmišljam o tem kaj se mi oz. kaj se lahko mojim bližnjim pripeti. Ful dober res.
Držim pesti zate, da tudi ti zmagaš. A si na začetku z jemanjem AD?

kako si pa ti čutila anksioznost ..kaj ti je bilo najtežje..
pa glede okm. katere so bile te misli oz dejanja..oz so še vedno?

koliko časa si se matrala , predno si stopila do psihiatra?
upam da nisem preveč radovedna?

Ne jih še nisem začela..nasl. teden grem do dohtarja, pa potem naprej..

hvala za dobre misli, tudi jaz komaj čakam da se bom bolje počutila..
ker sama nimam več moči..oz se borim z dneva v dan..

lp in uživaj

Ti kar pogumno pa čimprej. Jaz sem dolgo časa odlašala, pa mi je žal za vse tiste mesece “trplenja”.

Okm imam kakšnih 5 let. Imam neke rituale ki jih moram obvezno narest in so kar dolgotrajni in nadležni. In ves čas te obsesivne misli kaj če se komu kaj zgodi, kaj če to, kaj če ono…. In tako to preprečim z svojimi rituali. recimo vse moram skupaj složit kar imam v kuhinji in potem spet zložit nazaj. Pa svari po stanovanju nosim, hodim 6 krat okrog postelje…… Okm ni po tabletah nič bolje, anisiknioznosti pa skoraj ni več. Počutje je res boljše. Anisiknioznost sem čutila kot nek nedzarovoan strah. Non stop se mbila nervozna in prestrašena. Bilo mi je hudo. Nevem kako na jto opišem drugače. Zelo slabo sem se počutila. Nisi preveč radovedna, ti kar vprašaj.

Upam da se boš tudi teh misli in dejanj rešila, in ozdravela

mene pa matra anksioznost, pa kdaj tudi panika..posledično temu pa tudi depresija, ko mi res že vseeno, težko se razveselim, pa tudi butasto se mi zdi veselit, ker vem da me bo spet strah..

tudi jaz sem skoraj stalno napeta, pa nervozna,,..
mah upam da bom kmalu konec vsega, pa da normalno zaživim..

želim ti vse dobro
lp

Jaz ti tudi želim vse dobro. Pojdi k zdravniku da bo boljše. Za počutje so te tablete res super. Evropejka čestitam za ozdravitev. Mejte se fajn.:)))

Jaz sem jemala Coaxil in nisem čutila nobenih stranskih učinkov. Mislim, da so te z najmanj stranskimi učinki (tako je rekel zdravnik).

tud mene skoz nekaj skrbi in me je strah in se ničesar ne znam veselit.
Res je, da imava z možem obupne odnose, ostal je brez službe in vse to ful pritiska name. Poleg tega se do mene obnaša kot da sem največji gnoj na svetu. A je to depresija?
Že nekaj časa razmišljam, da bi šla k zdravniku, samo se bojim da tablete ne bodo pomagale dokler se življenjske okoliščine ne spremenijo.
Sicer sem pa vedno bila bolj pesimistične sorte.
Danes sem sanjala, da mi je prijateljica rekla, da se moram ločit.

Če se težko razveseliš, če ti je zjutraj muka vstati in te je strah da bo spet en težek dan pred teboj..in komaj čakaš da greš spat, potem je depresija…

in antidepresivi res bolj malo pomagajo če imaš stalne dejavnike ki depresijo vzdržujeo…

lp


Kar korajžno k zdravniku ali kakšnemu drugemu ustreznemu strokovnjaku npr. psihologu, ki te bo po potrebi usmeril dalje. Tudi če (še) ne gre za depresijo, boš storila korak naprej k rešitvi situacije, v kateri si se znašla. Tablete same po sebi res ne rešijo življenjske situacije, ti pa izboljšajo razpoloženje in posledično pomagajo k spremembi načina razmišljanja in zjasnijo pogled na situacijo. V primerih, kakršen je tvoj, se običajno uporabi(tudi) psihoterapija, ki ti pomaga aktivirati moči za spremembo sebe in s tem tudi življenjskih okoliščin.
Ko si že omenila sanje, v katerih ti prijateljica svetuje ločitev. Morda pa je to namig, da se moraš ločiti od določenih pogledov, vzorcev, lastnosti, ki te omejujejo in zadržujejo v stanju, v katerem si se znašla?

Hvala Maja. Res bi potrebovala nekoga, da se pomenim. Vrtimo se v začaranem krogu vsi skupaj.

helou
vidm da je zlo pozn za to temo,upam da se kdo to cekira in bo odgovoril,
u zadnem cajtu me mucijo panicni napadi,agrarofobija,ze leta sm anksiozen,paraniocen,hipohonder itd..,zdravnik mi je predpisal zoloft k pa se vedno nisem uzel,ker me skrbi kaj bo pol ko bom nehal jemati,ce kdo ve ali potem ko nehas res ostanes kul>?kako gre to,evropejki vidm da je ratal..

New Report

Close