Najdi forum

Vonj v čevljih…..

…. in kako se ga znebiti?

Imam namrec en kup cevljev, ki so se uporabni, ohranjeni, vendar neznosno smrdijo. Uporabljam deo za noge in cevlje, ampak po dolocenem casu mi vsi zacnejo smrdeti. Kupujem le usnjene, ampak kljub temu…….

Ima kdo kaksno idejo?

Hvala.

S teniskami ni problem: vržeš v pralni stroj, opereš na 30, posušiš na soncu in dišijo kot rožica 🙂

S čevlji … Hm, če zamenjaš vložek v čevlju?

------------------------------------------------------------------- Think of how stupid the average person is. Then realise half of them is stupider than that.

mouse,

čevlji/teniske ti smrdijo ker si pras.ec/pras.ica

smrdijo ti zato ker mokre od dežja, švica ali česa drugega ne skrtačiš in posušiš ko prideš domov, ampak jih kar take vržeš v kot, da se potem napol posušijo/splesnijo same

sam imam velikokrat 100% premočene micunke (tekaška športna obutev) od švica in mokre trave, pa jih še nikoli nisem pral v stroju, ker jih je za to škoda (preveč stanejo)

Vedno sem jih razvezal, skrtačil in potem posušil na sobni temperaturi, in še nikoli niso niti za trohico smrdeli, jedel bi lahko iz njih

v stroju je seveda možno prat športno obutev, ne pa čevljev, valda

Ko ti pa obutev enkrat zasmrdi, ni mogoče z ničemer spraviti smradu ven

tudi če opereš smrdeče teniske v pralnem stroju, še vedno rahlo smrdijo

torej:

ko boš kupil/a novo obutev jo čisti in suši

nova
Uredništvo priporoča

SE OPRAVIČUJEM

moj gornji post je namenjen poppy (in ne mouse)

Nisem prasica in nemarnica, ampak v 10 urah kolikor moram biti v enih čevljih na dan. Kupujem samo usnjene in kvalitetne, jih zračim pa vendar se to zgodi.

No v glavnem, potem izvem finto, da pecilni prašek, ki ga nasuješ v čevlje požre slab vonj. In ko sem to naredila (nasula v suhe čevlje preko noči, izsipala ven in jih z suho krpo znotraj obrisala) je vonj za nekaj časa izginil.Poskusi.

Še boljša je od pecilnega praška je soda bikarbona. Preverjeno.

A pol lahko ta prašek porabiš za kako pecivo ali kaj takega? Drgač pa, ta nasvet sem tud sam iskal, cool.

😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ukvarjam se z različnimi športi in poskušala sem z raznimi stvarmi preprečiti slab vonj v obutvi,z pranjem obutve pa sem dosegla le to,da so izgubile na kvaliteti.Sedaj in kar nekaj časa uporabljam
izdelek, ki mi ga je priporočala prijateljica in lahko rečem, da sem zelo zadovljna in ne samo jaz, tudi mož in otroka, ki se jima močno potijo noge.Uporabljam blazinice protexx, vstavim jih v obutev
po nošenju,zjutraj pa so superge suhe in prijetnega vonja,pa še glivice preprečijo-zame je ta izdelek zares super.Poglej na http://www.protexx.si.Upam,da sem marsikom rešla ta problem.
lp

hvala toda… še danes bom naročila…

ja, jaz imam tudi te blazinice protexx in so fenomenalne. odkar jih imam so moje noge kul, ne smrdijo in tudi čevlji so sveži. in imela sem hude težave z glivicami, pa jih sedaj nimam več.
jaz sem cel dan na nogah in v čevljih in bi bila brez teh blazinic res boga! sploh za žensko, ki je urejena, ne paše, da ji noge smrdijo, psloh če se je potrebno kje sezuti.
to ej njihova stran: http://www.protexx.si

Poiu…….si res človek brez bontona, kako lahko osebi, ki je ne poznaš javno izrečeš takšne besede…….res groza……………..

Hvala “toda”, bom poskusila še protexx. Problem v tem času namreč še ni izginil (aja, temo sem jaz odprla, takrat pod drugim nickom).

Se pa strinjam z “nikajano” glede “Poiu”. Sama namreč na forumu komuniciram tako kot bi v živo, tako da me je njegov odgovor 3 leta nazaj kar šokiral. Ampak to je že offtopic.

res je poiu povedal malo na grob način. Ampak s ćim konkretno se pa ne strinjate kar je napisal

S prvim stavkom.

Za sušenje in odpravljanje vonja iz obutve 100% pomaga pomaga Shoefresh. Deluje avtomatsko, sterilizira in odpravlja vonj iz obutve. Na meni je preverjeno delovalo… več boste našli na http://www.shoefresh.net

Meni noge in obutev nič ne smrdijo… recept je pa ta: menjanje nogavic vsak dan, ko sem doma hodim bos, spim bos, ne zanemarjam svojega telesa, ne kadim, ne pijem in ne smrdim.

Shoefresh deluje. Moj sin je kombinatorec in sedaj uporabljamo Shoefresh že 2 leti… 1 čevlje lahko prodamo po 1 sezoni, ker nimajo vonja, prej pa smo jih morali vreči stran. Pa še v bistveno boljšem stanju so, ker se material pri sušenju ali v vlagi ne uničuje. Pri nas preverjeno deluje in tudi ostali so zadovoljni, ki ga imajo….

Shefresh najdete na http://www.shoefresh.net tam sem ga kupil jaz…..

Umivas noge,hodis bos, menjas nogavice, ne kadis … Kaj pa potem, ko dva dneva po hribih v dezju hodis, premocene gojzarje pa ti prijatelj ponesreci odpelje in se en teden pacajo na vrocini? Kako ti potem zdravo zivljenje in higiena pomagata, da gojzarji ne zasmrdijo?!

V vsak čevelj stresite za nekaj žlic sode bikarbone, nato pa čevlje nekajkrat obrnite sem in tja, da bo soda prišla prav v vsak kotiček čevlja. Pustite stati preko noči, naslednji dan pa sodo stresite iz čevljev.

New Report

Close