Najdi forum

pozitiven zaradi maka?

je to res, če ješ mak, npr. makovo potico, da si pozitiven na opiate?

in če te policija ustavi med vožnjo in te da na strokovni pregled, kjer boš pozitiven na opiate zaradi maka, kako to dokazati, da nisi bil pozitiven zaradi droge?

heroin vsebuje druge snovi kot mak, ali? ali se to sploh da ugotoviti v laboratoriju?

hvala.

Daj, ne seri, no. Pusti droge pri miru, pa ne boš nikoli pozitiven, niti se ti ne bo treba zgovarjat na potico, čevlje s železnimi podplati ali uroke…..


Če bodo s strokovnim pregledom v organizmu ugotovili prisotnost mamil, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi, te čaka kazen in odvzem izpita.

In pri tem ni niti najmanj važno, kako so te snovi prišle v telo, ali z makovko, pasivnim kajenjem ali z iglo. Zavestno ali nezavestno. Če te snovi v telesu so, potem velja, da voziš nevarno, to pa je kaznivo.

nova
Uredništvo priporoča

ja, in bom naj… zaradi makove potice, čeprav se niti pribižno ne drogiram. a vi nikoli ne jeste nič makovega? potemtakem ne bi smeli niti maka prodajati. mislim..kje je tu logika? da bi se dalo kako dokazati!

mimogrede: mastna kazen te čaka, če si pozitiven, odvzem vozniškega pa, če odkloniš test. ponovni delati izpit pa pride ceneje kot plačati kazen.

lp

ne nemoreš biti pozitiven zaradi makove potice..tko da kar veselo papaj

..ampak če sem zasledil na netu, da ja in še zdravnik mi je rekel.

Torej, nobena potica ni tolk polna maka, da se bo to poznalo.Ne ga sračkat, pol bi bli vsi Prekmurci drogeraši.Megaboy ima prav. Medicinsko dokazano, verjemte mi. LP

A ne vidite, da vas spet neko otroče zafrkava?

A, tako. zdaj pa vem, zakaj sem bila včeraj po makovski tako naspidirana.

zakaj pa le prekmurci, saj se da mak vsepovsod kupiti. ne kužim!!

Beno maš srečo, da volim decu. Drgač bi te v rit sunila. Pa od kod izaja prekmurska gibanica,to sem imela v mislih. Ti še marsikaj ne kužiš, tko kot neprespana. Kaj ko bi se ga vidla skupaj z makom zatolkla, ti bi bil drogiran, ona bi pa spala. Pa a res nimate kej druzga za delat, al kaj.

Opij se pridobiva tako, da se v pestič makovega cveta, z nožem naredi zareza. Izloči se mleček, ki se na zraku strdi v smolo, ki potemni. To smolo se nabira. In to je opij.

Za pridobivanje opija, je potrebna posebna vrsta maka, ki raste v toplejših in bolj sušnih podnebnih razmerah (Afganistan, Pakistan, Iran). Od maka, ki raste v Evropi, se razlikuje toliko, kot recimo ris od tigra.

Makova semena enega in drugega maka, pa ne vsebujejo opija!
In govoriti, da boš pozitiven na opijate zato, ker si jedel mak, je totalna bedarija. Podobna, kot, da bi nekdo rekel, da je pijan zato, ker je jedel grozdje.

Api ma prav.

------------------------------------------------------------------- Think of how stupid the average person is. Then realise half of them is stupider than that.


Tud to smo že slišali. Ko je Kacin povzročil nesrečo in so mu policaji v zapisik napisali 0,2promila, so se tako pojavile govorice, da to ni nič, da tolk pokaže če ješ že malce fermentirano sadje.

Pa ko so pri enmu skaklcu našli THC v krvi, so mu tud svetovali naj trdi, da ni kadil ampak da je bil samo v družbi kadilcev. hehe.

Ampak zakon je jasen, če se z strokovnim pregledom ugotovi prisotnost prepovedanih snovi, sledi kazen, četudi gre za najmanjše količine. Sicer pa merijo le prisotnost,(DA ali NE) ne pa koliko je teh snovi v telesu, ker je tako merjenje cenejše.
THC naprimer ostane v telesu še nekaj tednov po tem, ko si skadil joint. Pa po nekaj tednih nisi več zadet, ampak če te dajo na pregled, kazen sledi. A si tud vozil zadet ali ne policajev ne briga. Kazen izrekajo glede na to, ali je test pokazal kaj ali ni.

Tukaj govorimo o maku in opiju.

Če želiš govoriti o Kacinu in njemu podobnih tičih iz parlamenta, prosim odpri posebno temo, ker tega je toliko, da … :-))).

Res je, da se sladkor v sadju, ki fermentira, spremeni v alkohol.
Vendar, da ješ fermentirano (gnilo) sadje in da ga poješ v takšnih količinah, da boš napihal 0.25 ( po starem 0.5), je malo huda. Prej se ti bo rita, spremenila v »ink jet« motor in se boš oklepal straniščne školjke, da te ne bo odneslo pod strop. In ni variante, da bi tak sedel za volan. Na WC-ju pa zaenkrat še ni omejitev, glede na to, koliko alkohola imaš v krvi …
Vendar vseeno pazi, Megaboy, ker vem, da te imajo naši vrli policaji na piki in ko te bodo dobili, bodo ukrepali strogo po zakonu! … hehe, malo heca 🙂

THC v telesu, se da ugotoviti približno 6 – 7 let po tem, ko si zaužil drogo. Z analizo las se da ugotoviti celo kdaj in v kakšnih količinah, si užival to in ono drogo.
Tega sicer ne izvajajo pravosodni organi, ampak večje svetovne korporacije, kot eden izmed testov, za svoje vodilne uslužbence.

pahorka, če hočeš vedeti, prekmurska gibanica je lahko tudi iz skute, sucker! pa suni me v rit, če me moreš preko neta-čakam te, če ti uspe, ti dam klofuto, da ti glava odleti v Novo Zelandijo. jao, si res…

kaj pa mešaš “neprespano”, ko sploh ne vem o kom in kaj pišeš, me sploh ne zanima..misliš, da berem vse teme na (tem) forumu? očitno ti nimaš kaj za delati-cele dneve visiš na netu in bereš ter odgovarjaš večinoma po nepotrebnem na vse teme…

pa kaj me briga tud, če imajo megaboya policisti na piki, pa če je hec ali ne. za tega megaboya pa res ne vem, če je kak pravnik ali pa zločinec, ker zna tolk vsega na (kazensko) pravo..me prav zanima.

ste sploh preverili na netu..nisem si sam izmislil in ne nategujem vas, bolj se le informiram..

lp

pahorka, če hočeš vedeti, prekmurska gibanica je lahko tudi iz skute, sucker! pa suni me v rit, če me moreš preko neta-čakam te, če ti uspe, ti dam klofuto, da ti glava odleti v Novo Zelandijo. jao, si res…

kaj pa mešaš “neprespano”, ko sploh ne vem o kom in kaj pišeš, me sploh ne zanima..misliš, da berem vse teme na (tem) forumu? očitno ti nimaš kaj za delati-cele dneve visiš na netu in bereš ter odgovarjaš večinoma po nepotrebnem na vse teme…

pa kaj me briga tud, če imajo megaboya policisti na piki, pa če je hec ali ne. za tega megaboya pa res ne vem, če je kak pravnik ali pa zločinec, ker zna tolk vsega na (kazensko) pravo..me prav zanima.

pa ne reče se policaji, ampak policisti, kar še noviranji in nekateri prof. slovenščine ne vedo

ste sploh preverili na netu..nisem si sam izmislil in ne nategujem vas, bolj se le informiram..

lp

Zase vem, da kadar jem makovo pecivo, ne spim celo noč in naslednji dan nisem zaspana. Pa izredno veliko imam energije. Kar poletela bi!

Ti pa očitno še nikoli nisi jedel prekmurske gibanice. 🙂

beno, idiot ostane idiot, z makom al pa s kladvom. Primitivček, res še nisi jedel prekmurske gibanice. Kolk pa jest visim, seedim,težim, je pa moj problem. Mislim, da imaš TI dovolj velikega s seboj, pa ga reš.Meni je uspelo v življenju, imam denarčke, pa ni treba delat.Pejt raj ti zdej delat, pa letake pobirat po SLO.Kaj se informiraš na igricah, ker drugače ne bi tle take klatu.In če te ne zanimam, osedlaj svojega osla (sej je bolj pameten, te bo že pripelu domov),mimo polcajev in miličnikov in spokaj v makovo deželo spat.

New Report

Close