Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje opozorilo: pazite pri nakupu rastrskih očal v Trifilonu

opozorilo: pazite pri nakupu rastrskih očal v Trifilonu

Opozorilo
Pred časom sem dobila informacijo, da v podjetju Trifilon na Rimski 20 v Ljubljani prodajajo rastrska očala. Pred tem sem že imela kartonasta, vendar ker niso najbolj udobna, sem začela iskati plastična. In jih našla na Rimski. Vendar sem bila zelo razočarana, ker jih na koncu nisem mogla kupiti.
Imajo namreč 3, 4 modele, med katerimi ima le eden primerna »stekelca« z rastrom – luknjice so enakomerne, vse enako velike in enakomerno razporejene. Problem je le, ker so ta očala tako majhna, da so bolj za otroško ali kvečjemu kakšno manjšo žensko glavo.
Vsi ostali modeli – normalne velikosti – imajo »stekelca« z rastrom slabše kvalitete. Luknjice so neenakomerno razporejene, neenakomerno velike oziroma so slabo izsekane – znotraj njih so pritrjeni ostanki plastike.
Opozarjam skratka vse, ki nameravajo kupovati rastrska očala, naj bodo pozorni na izdelavo, saj lahko slaba kvaliteta rastra povzroči več škode kot pa koristi. Na Trifilonu so kljub mojemu začudenju zatrdili, da bodo pofl-rastrska očala še naprej prodajali (cena je precej visoka!). Gospod, najbrž lastnik, je med mojim obiskom sam ugotovil, da so edina prava tista majhna očala, ostala so slabše kvalitete. Kljub vsemu se je užalil, me odslovil in se ni želel več pogovarjati o tem, ali in kdaj bodo dobili kakovostna rastrska očala normalne velikosti.
Upam, da bom s tem opozorilom komu prihranila razočaranje ali celo slab nakup.
Lep pozdrav, Ira

Čemu pa služijo takšna očala? Zakaj luknjice?

Mene tudi zanima, kaj za en vrag je tole?

najdi.si pa vama bo jasno zakaj so

Ira, koliko pa taka očala stanejo?
lp

Urjenje oči z rastrskimi očali
Zelo učinkovita metoda urjenja vida so rastrska očala. Namesto korekcijskega stekla imajo zatemnjeno ploščo ali folijo iz umetne snovi s pikčasto mrežo (rastrom), podobno mušjemu sestavljenemu očesu. Od 20- do 30-minutno nošenje rastrskih očal na dan – ne glede na motnjo vida – vpliva zlasti na sposobnost zaznavanja, ostrino vida in občutenje barv ter na gibljivost in svetlobno toleranco oči. Rastrska očala lahko uporabljate za sprostitev očesnih mišic, zlasti po delu z računalnikom ali gledanju televizije, pomagajo pa tudi izboljšati motnje vida, kot so kratkovidnost, daljnovidnost, astigmatizem in starostna daljnovidnost. Pozitivno vplivajo tudi pri očesnih obolenjih, kot sta glavkom in siva mrena.
Zaradi varnostnih razlogov jih nikoli ne nosite, kadar vozite avtomobil!

vir:

Stanejo od 40 evrov naprej.
So za izboljšanje dioptrije.
Če kdo ve, kje prodajajo kvalitetna, naj, prosim, javi!
Pozdravček!

Ira

Za desetkrat toliko ti že naredijo lasersko operacijo.

Tukaj se kupijo kvalitetna rastrska očala.
http://www.numeno.si/index.php/sl/modeli-ocal
Imajo pa jih tudi v Sanolaborju. Vendar manjšo izbiro modelov.

New Report

Close