Najdi forum

Kako prepoznaš zaljubljenost

Pozdravljeni

Večina vas tu je že šla skozi obdobja zaljubljenosti v dotično osebo.
Določeni ste jo vračali osebi, ki vam jo je izpovedala, drugi ne, ker do osebe, ki je bila v vas zaljubljena niste imeli istih občutkov.

Zanima me eno;

Kako ste vedeli, da je oseba resnično zaljubljena v vas, brez, da bi vam ona to povedala? Kako se obnaša zaljubljena oseba?

In tisti, ki vam je oseba izpovedala svojo ljubezen in vi do nje niste čutili enako – kako ste postopali ji povedali…

Žal mi je, ker te izkušnje še nimaš. Ko to doživiš, resnično veš kako je nekaterim hudo, če so zavrnjeni.

Sama bi se nekomu, ki je vame zaljubljen na daleč izogibala, ne bi ga provocirala. Kakršnokoli prepričevanje bi taki osebi lahko škodovalo, ker mislim, da je zaljubljenost tudi neke vrste duševna bolezen. Vsak se mora sam “odljubiti” oziroma spregledati resnico.

Torej, ko si zaljubljena, letiš in padaš. Oči se ti svetijo, pogosto se spogleduješ, še raje se skrivaš, na skrivaj opazuješ svojo tarčo, domišljijo pa imaš na takem nivoju, da ti mimogrede uide kakšen nasmeh, če ne celo vzdih. Velikokrat ravnaš obratno kot bi si želela. Pred ključno besedo, se pogrezneš, zbežiš. Potem se v nedogled trpinčiš, ker si zamudila pravi korak. Ne ješ, slabo spiš zaradi močne potrebe po objemih in strahu, da tarča še ni opazila kako si posebna, fantastična. Naenkrat si na svetu samo ti in on, ki ga vohaš tako kot še nobenega doslej. Njegova koža oddaja feromone, ki so pisani tebi. Tega vonja ne pozabiš nikoli več v življenju. Če si doživela nesrečno ljubezen, je tvoj kriterij iskanja novega partnerja ravno ta izgubljeni vonj. In prav zares verjameš, da boš rešila njegovo življenje kot bi on tvoje.

Ne vem kakšni so tvoji nameni, v kaj si se zapletla. Bodi zelo obzirna do vate zaljubljenih. Če pa si sama zaljubljena, potem ti zavidam.

Menda bi redkokdo znal tako dobro opisati prepoznavanje stanja zaljubljenosti, kot lovely, res težko… zato se pod njen post podpisujem, kajti …

zaljubljenost se prepozna, na vsak način, ni možno opisati kako in zakaj, kaj je tisto, kar daje vedeti, da gre za zaljubljenost, ampak … prepozna se …

ker želiš znova in znova biti ravno tam, kot on/ona, ker ga/jo želiš gledati in občudovati, delati to, kar dela on/ona, se gibati v krogu, kjer se giblje on/ona …

ker iščeš poti, po katerih hodi on/ona, ker bi rad hodil sam po teh poteh, da bi ga/jo srečal, videl …

ker ti v trebuhu zapleše tisoč in en metuljčke ob spominu na njegovo/njeno ime, ob misli na to, da je nekje tam in da ti ta hip morda posveča minuto pozornosti …

ker ne moreš jesti, ker ne moreš spati, ker ne moreš prav razmišljati ….
ker sonce sije tudi takrat, ko pada dež …
ker končno postaja tudi deževno vreme lepo in sanjsko …
ker bi se radi glasno smejali takrat, ko se ne smemo in ker bi radi bili tiho takrat, ko ne moremo biti ….
ker so vsi ljudje naenkrat tako zelo dobri, zlati …
ker nobeno delo ni več težko narediti ….

in ter “ker-ov” je še tisoč in eden ….

In če si zaljubljena, delaj na tem, da bi bila čim dlje. Ja, človek ti pa zares lahko samo zavida ! :-)))

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

Če prav razumem: nekdo je zaljubljen vate oz. nisi prepričana ali je. Ti pa do njega ne čutiš enako.

Povedala ti bom iz svojih izkušenj. Že večkrat se mi je zgodilo podobno kot tebi. Kako veš, da je nekdo zaljubljen vate? Te večkrat povabi kam ven? Ti kdaj kaj podari? Kdaj pohvali da si nekaj dobro naredila ali pa da dobro izgledaš? Se rad pogovarja s tabo in je rad v tvoji družbi? Eh, pa zaljubljenost mu boš pa menda ja znala prebrati iz oči 🙂

Jaz sem ponavadi dala košarico na najbolj krut način, čeprav vem, da res ni bilo lepo, ampak takrat sem pač gledala predvsem nase. Enostavno sem se osebe začela izogibati in nisem nikoli dajala lažnega upanja. Povabilo na kavo sem sprejela iz vljudnosti, potem ko mi je vse skupaj že postalo neprijetno pa sem vedno pogosteje rekla da nimam časa. Nikoli nisem imela toliko poguma, da bi mu naravnost povedala, da mi je žal ker pač ne čutim isto in da ne more biti med nama nič.

Kako se obnaša nekdo, ki je zaljubljen? Jaz izgubim tek in nekaj dni sploh ne morem spraviti vase nobene hrane 🙂 In obvezno kupim nove uhane 😉

Lovely, krasno rečeno!

In, kako končno premagati tremo pred to osebo!Jaz, namreč, čisto “zamrznem”.Hja, on pa na žalost tud…ali pa ni zainteresiran!
Kako vedeti če si mu všeč če pa s e- tako se meni zdi- od treme komaj pozdravima, on me lepo gleda jaz pa stalno sklanjam pogled in ne vem točno kaj bi se menila.Ena velika tišina!Nekako si samo mislilm da ima najlepše oči kar sem jih jaz kdajkoli videla!In potem , res, doma mislim kako sem bedasto ispadla ter da sem največi trotl . Ko bi se le lahko z njim kaj menila.Prosim te še kakšen nasvet za me!

Sipmle kot pimple: planke sliši žvižgat!

Pač ena…

Tvoje obnašanje je tako kot mora biti v času začetne zaljubljenosti. Prav nič ni narobe s tabo. Zadelo te je in zdaj še ne veš, če je tudi njega.

Edini nasvet, ki ti ga lahko dam je, da kar se da pravilno presodiš, če se on premika po tvojem terenu ali pa se tebi samo tako zdi. Praviloma bi te moral iskati in se ti “nastaviti” na lokacijah kamor zahajaš. Pogledi pa (ah te oči!) vedno opravijo prepoznavanje zaljubljenosti. Se pravi, iskati te mora, pogledati v oči (tako zelo globoko, da misliš, da samo vidva vesta zase), pa reči nekaj z zelo nizkim tonom (nesramen pač ne sme biti).

Čisto počasi se bosta začela meniti, zdaj si res samo na začetku. Nekateri dnevi so ti gotovo pustili poseben spomin, ker verjameš, da so vaju skupaj spravila čudna naključja. Če ne bi ob tisti uri šla po tej in tej poti…ga ne bi srečala…ipd. Sama se prepričaj koliko je teh usojenih srečanj! Če jih je preveč, te išče! Želim veliko sreče!

Nekaj je v zraku.
Lepega. Nežnega.
Mimobežnega.
Nekaj je v zraku.

Čuti se. Sluti.
Kot dih in drget.
Kot šum in šepet
v slednji minuti.

Nekaj je v zraku.
Kot vonji cvetlic,
kot lučke kresnic
svetlečih po mraku.

Nekaj je v zraku,
kar odseva v očeh,
kar odmeva v ljudeh
na vsakem koraku.

Je to za pesem
skrivnostni navdih?
Ali ljubezen?
Njen dih in vzdih?

(T. Pavček)

Vse to – in še veliko več… Ne sprašuj – samo uživaj…

Kako veš da si nekomu všeč?
Kako se obnašati če je ljubezen obojestranska?
Prosim za konkretne odgovore saj še nimam iskušen s ljubeznijo stara sem 12 skoraj 13 v razredu imajo že vsi razen enega fanta (Tim),pa mi je to vse malo čudno med poukom me večkrat pogleda prosi me za svinčnik,radirko… pa v resnici ima vse to tudi on v peresnici pogovarja se z mano če mu kaj povem se ponavadi razvije v dolg pogovor pogovarjama se o mnogih rečeh.

Zaljubljenost prepoznaš po pogovoru , oblačanju , obnašanju ter vedenju .
Ponavadi imajo dekleta ko se zaljubijo v kakšnega fanta da ga gledajo pošiljajo jim pljubčke ,so ljubosumni zaradi drugih deklet ki se z njim pogovarjajo .

Zaljubljenost prepoznaš po nasmehu , obnašanju , stiskanju , govorenju , pogledu in hoji .
Zelo je hudo kadar ima kakšna punca željo pa fant naprimer neve .
Panavadi so tudi ljubosumja za radi družbe .

New Report

Close