Najdi forum

hiša ali stanovanje

Lep pozdrav vsem,
Prosim če mi lahko svetujete sem sicer pred nakupom stanovanja ali hiše.
Zanima me vaše mnenje kaj po vaše je boljše,katere so prednosti in slabosti med stanovanjem in hišo??
Se zahvaljujem za vaše odgovore
LP

Imam izkušnje z enim in drugim.Preden smo se preselili v hišo, sem kar precej let živela v bloku. Če bi se sedaj morala odločiti, bi izbrala hišo, samo pod enim pogojem – da bi bila majhna in pritlična. Sedaj jo imam v tri štuke, ful veliko in kar naenkrat ni nikogar več v njej, saj otroci odhajajo na študij 70 km stran in tam tudi bivajo. In zdaj sem ” u riti”, saj moram za njiju plačevati stanovanje in vse kar spada zraven, ob enem pa še vzdrževati veliko hišo. Ni preprosto. Kar prodati jo pa tudi ne morem, čeprav mi misli uhajao tudi v to smer, hehe.

Ampak ..čisto resno..mala, lušna hiška je zakon, še posebej , če jo dobiš na lepi lokaciji. Največje razkošje je pa pozimi, ko zase skidaš sneg in se ti ni z nikomur potrebno prepirati:)))

Pozdravčka
A.

****************** Andreja, zavarovalni zastopnik 051-399-125

se strinjam s speedy
sicer pa ima tudi bivanje v hiši svoje pomankljivosti: npr. stroški z vzdrževanjem (v bloku se to deli; npr. streha itd.), kidanje je lahko prednost, kot je prikazala speedy, lahko je pa tudi slabost, še zlasti če sneži v nedogled in vsak dan kidaš zjutraj, popoldan, zvečer…če gre za hišo izven mesta, je tudi to lahko prednost in slabost hkrati, si izven živžava, vendar moraš tudi za vsak prdec sest za volan in se odpeljat (na pošto, banko, trgovino, občino…), potem vprašanje kako se ti ljubi urejat okolico (košnja trave, obrezovanje žive meje…)
Ampak vse to je pikica, v primerjavi s prednostmi!

nova
Uredništvo priporoča

Definitivno hiša!

STANOVANJE v majhnem bloku. Dokler so otroci majhni, je vse pravljično. Vrtiček , kuža, polne sobe, otroški smeh. Potem pa vsi odidejo; najprej študij, potem službe, vsak si išče svojo streho nad glavo, tebi pa ostane tvoja za popravilo.Prazne sobe. Nikjer človeka. Še posebej hudo je takrat, ko umre mož (no, največkrat je tako), pokojnina je prenizka za vsa popravila, hiše pa ne moreš in ne moreš prodat, ker je toliko spominov v njej. To so moje izkušnje.

Definitivno hiša v mestu, kjer še ni toliko mestnega vrveža in vsekakor blizu centra ali vsega, kar potrebujemo. Krasen užitek je popoldne zadremati na lastni trati in biti v petih minutah v centru mesta. Seveda so stroški, če sta dva, gre. Za samsko osebo pa je predrago. Blok se ne more primerjati s hišo. Vse življenje sem živela v hiši v bližini centra, in nenadoma sem se znašla v bloku. Nikoli ni bilo več tistega občutka sreče in zadovoljstva, da populiš lastno trato, opazuješ mravlje, pobereš marelico z drevesa…

Najprej je treba vedeti, kako si bil navajen do sedaj, pa predvsem, kako veliko družino imaš. Če so pri hiši otroci je v hiši vsekakor bolje, če si sam ali v dvoje pa je lahko v bloku bolje. V hiši je več stroškov in marsikaj moraš postoriti sam, da je v primernem stanju. Je pa tudi treba pomisliti na prihodnost, tako kot so nekateri že zgoraj napisali. Velika hiša, otroci pa odidejo. V hišah je ponavadi polno spominov, saj veliko delamo sami in tudi prodajna cena je precej nizka, če jo hočemo prodati.

Življenje v hiši ima sicer veliko prednosti – poležavanje v naravi, delo na vrtu, urejanje gredic, bazenčki, zelenje, lep pes, prostor za otroško igro, piknik, prijatelje.

S T A N O V A N J E!!!!

Danes, ko nimam otrok, bi se sigurno odločila za stanovanje. Tudi jaz vidim mnogo prednosti (od stroškov naprej…) pri stanovanju, tudi to npr. da ko zapreš vrata, jih zapreš, nimaš skrbi.
Pri hiši je drugače, hiša ponuja več zasebnosti, prav tako pa več obveznosti. Ko so otroci nekoliko večji, je hiša sigurno prednost, pa tudi za odraščanje se mi zdi idealna.
Kako se boš odločila, je na tebi. Če imaš otroke, kupi hišo. Vendar majhno, tolikšno, da ko boš sama, da ti ne bo ne prevelika in ne predraga.

Hvala za vaša mnenja in odgovore!!!
Bom probal bit bolj natančen ,hiša se nahaja 5 min hoje od centra mesta mb na zelo lepi lokaciji je pa hiša dvojček z 7 arov parcele + garaže v bistvu vse je doppio.
v enem delu bi živela sestra z možem in otroci.v drugem delu pa jaz sam,s tem bi tudi lahko olajšal situacijo za sestro in njene otroke bi rajši kupil hišo in mislim tudi sam v prihodnosti mislim imet družino!!
LP

No, ce sta s sestro na kul, potem verjetno ni problema.

Če maš denar hišo definitivno

Stanovanje vsekakor seveda če nimate otročičkov. To pa zato ker so stroški večji če imaš hišo, potrebno je vzdrževanje skratka hiša ti je celo življenje samo vlaganje vanj. Poleg tega moraš urejat okolico kar potrebuješ ogromno časa da ne govorim o financah. Pač so sedaj takšni časi da nam primankuje časa. Pri nas hvala bogu zaenkrat ni problem denar, lahko bi si kupili hišo, pa smo raje stanovanje, razlog, zato ker delamo od jutra do večera in nimamo časa da bi se ukvarjali še s hišo. Stanovanje zaklenemo in nerabmo razmišljat kdaj bo potrebno zamenjat streho, ali bo crknla kurjava in še ogromno ostalih stvari. V bloku če kaj ne štima vse porihta hišnik oziroma koordinator in nimaš nobenih skrbi, lahko oddideš mirno za mesec dni od doma….

Ja vse je res, ampak si v stanovanju. če je možnost sem jaz bolj za hišo, sploh ker sem bila od nekdaj v njej in so mi stanovanja nekako “utesnjena”.

Kar se pa stroškov tiče…kolikor vem se tudi prebivalci stanovanj pritožujejo nad tem, ker je tudi strehe na blokih treba kdaj obnovit. Pa še kup enih mesečnih stroškov, od dvigala , do čiščenja stopnišča ki jih v hiši ni.

Uf, če je dvojček in še skupaj s sestro, potem je pa zelo za premisliti.

Če je to mb center, potem le izvoli, seveda pod pogojem, da se s sestro razumeta in imata raziščeno glede vseh skrbi, kajti jaz niti pod razno ne bi šla v nekaj z nekom, ki bo potem težil in bi si nakopala zamero. Poznam to, ko so se sorodniki selili v dvojčke in kasneje imeli probleme zaradi malenkosti.

zdi se mi, da se nagibaš k hiši

sebe in svoje želje poznaš ti, ne mi tukaj, tako da ti lahko povem le zase, kaj bi sama naredila

od malega živim v hiši, imamo vrt, sadno drevje, za okolico večinoma skrbi oče – mene to ne zanima – že to je ena stvar, da bi se odločila raje za stanovanje, ali pa bi imela tako hišo, na manjši parceli, da bi bilo okolice čim manj, ali pa bi prevladovalo dvorišče, mogoče malo travice in malo cvetja, ne pa zelenjave, sadnega drevja…

v kratkem pa se selim v blok, zaenkrat s partnerjem še nimava otrok, vendar se meni osebno otroci ne zdijo razlog, da ne bi živela v bloku

zdaj sem 5km od manjšega mesta, kjer je vse na razpolago – v bloku pa bom v tistem mestecu živela in mi bo vse zelo blizu – prireditve, trgovina, pošta, banka – je zelo prikladno, če ni treba za vsako figo se z avtom peljat, sem bila nekaj časa čez poletje v tem stanovanju in mi je bilo všeč, ta komoditeta, da ni treba skrbeti za nič, razen za stanovanje

tako da je odločitev odvisna od tega, kaj je ZATE prednost in kaj bi lažje pogrešal

pa še to: ti bi kupil hišo dvojčka, tvoja sestra pa bi – živela tam zastonj, ali bi plačevala kaj? Sama ne bi živela v taki hiši – edina prednost, ki jo vidim v hiši, je zasebnost, ki pa je v dvojčku manjša.

Stanovanje !!!

Ne vem zakaj vsi tako poudarjajo stroške pri hiši. Če je hiša nova, stroškov, razen tekočega vzdrževanja praktično ni.
Jaz sem od nekdaj živel v hiši, le da prej v samem mestu, zdaj pa bolj na vasi. Ni lepšega kot kosilo zunaj na terasi, poležavanje na ležalniku pred hišo, nesrečevanje s sosedi, če ti ne paše, popolna zasebnost, možnost imeti psa ali mucko, ki imata svoj vrt, sadno drevje, razni grmički,…
In ne vem zakaj bi bil problem v kidanju ali košenju trave. Če se ti ne da, ti skida sosedov fant s traktorjem, pokosi pa tudi kak mulc za jurja ali dva. Drugače se je pa fajn mal razmigat in ni nujno, da je za to treba plačat fitnes karto. Sploh pa imaš s hišo toliko dela, kot si ga narediš. Če nočeš kosit, daš povsod plošče in cokl in pustiš res malo trave. Če nočeš kidat, daš po tleh tiste grelce. Če nočeš obrezovat, gnojit, obirat,… nimaš sadnih dreves in gmičkov, ampak le kakšne iglavce – da ti ni treba grabit listja.
Torej, sem absolutno za hišo, razen če misliš domov hodit samo spat.

Imeli smo hišo in ni bilo nikoli konca in kraja stroškov. garanja z vrtom, vzdrževanja…

Eno lepo stanovanje, je zakon. Lahko na obrobju mesta, v naravi, s pogledom na travnike, gozd….greš na sprehod, pa še trave ti ni treba kositi, drevja obrezovati, vsaj nekje 100m2, da je za vse dovolj prostora….Kakšno meščansko, garaža obvezno. Tam ne več kot 7 stanovanj, ne rabiš upravnika, in običajno so lastniki na nivoju, pa še stroški so minimalni.

New Report

Close