Najdi forum

Pobegnil je s kraja nesreče

Pozdravček.

Ne morem si kaj, da ne bi z vami delila izkušnje, ki je doletela mojega sina v soboto zvečer.

V soboto, 28. julija se je s svojo partnerko in prijateljema peljal v Maribor. Pred gostilno Šiker so naleteli na zaporo ceste in se ustavili v koloni. Nič hudega sluteč so veselo kramljali, nakar je sin v vzvratnem ogledalu zagledal avto, ki je prehiteval vozilo pred seboj, čeprav je bila polna črta. Žal ni bilo časa, da bi kakorkoli reagiral, saj je naenkrat počilo, avto potisnilo v tistega, ki je stal pred njim. Kangoo bele barve z registracijo MB je silovito trčil v njih. Sin je pogledal, če so v avtu vsi živi, nato pa stopil iz avta. Tudi voznik belega kangooja je prišel ven. Sinu je predlagal, da grejo v gostilno Šiker in se dogovorijo. Ker pa je bil sinov avto, Renault clio, redeče barve, popolnoma razbit, je vztrajal, da pokličejo policijo. Medtem je sopotnikoma na zadnjem sedežu postalo slabo in sin in partnerka, sta jima pomagala ven. V tem času je voznik belega kanguja pograbil svojo avtomobilsko tablico, hitro snel še zadnjo avtomobilsko tablico, sedel v avto in sunkovito pobegnil s kraja nesreče.
Ni se mu zdelo pomembno, da bi preveril, ali je kdo v avtobobilu poškodovan, ni se zavedal, da je nekomu totalno razbil avtomobil. Pomembno mu je bilo samo to, da pobriše pred dejanjem, ki ga je zagrešil.

Če se je morda kdo vas, ki boste prebirali to zgodbo nahajal v tem času, torej v soboto okrog 20. ure zvečer na mestu nesreče in se morda česarkoli spomni, bi mu bila zelo hvaležna za kakršenkoli podatek o povrzročitelju nesreče. Morda bo to zgodbo prebral nekdo, katerega sosed ima tak avto in je opazil, da je poškodovan po sprednji strani. Morda pa pozna kdo gospoda, starega okrog 40 let, svetlo rjavih las, srednje postave, ki je lastnik belega Renaut Cangooja? Za kakršnokoli informacijo bom zelo hvaležna. Če je kdo pripravljen pomagati, naj odgovori na to sporočilo, da mu bom posredovala telefonsko številko.

In še besedica tebi spoštovani pozvzročitelj nesreče. Morda si res pobegnil pred štirimi mladimi ljudmi, ki premalo poznajo življenje, da bi bili pripravljeni na ljudi brez srčne kulture, morda si res pobegnil policiji, toda nikoli ne boš pobegnil sebi in svoji vesti, če jo imaš. Ne želim ti nič slabega, želim pa, da ti slaba vest trka na dušo in te spominja na to, da se bodo v podobni situaciji morda nekoč znašli tvoji otroci.

Ah, saj ga bodo našli.

Hvala Niko in upram, da imaš prav. Če ga ne bodo, pa naj bo ta zgodba v opozorilo drugim, da bodo pozorni tudi na takšne vrste ljudi.

Upam, da je sin takoj po pobegu obvestil policijo in jim vse detajle razložil še na licu mesta. Gotovo so bili tam še ostale priče (vozilo, ki ga je Cangoo prehiteval?) in ni hudič, da ni nekdo videl registrskih tablic, ko jih je Cangoo odstanjeval?

Če tega sin ni naredil in policija ni popisala prič, ga bo zdaj precej težje dobiti, a upam, da ga bodo in mu ob kazni naložili še pobeg s kraja nesreče…

Sin je obvestil policijo in so vse popisali. Priče so žal odšle pred prihodom policije, tako da lahko samo upam, da se bo kateri od očividcev to prebral in se mi oglasil.

Je pa to za sabo potegnilo cel kup drugih problemov in eden od teh je, da lahko pozabimo na kakršnokoli odškodnino s strani zavarovalnice, dokler ne bomo dobili imena storilca. Se pravi, da ko te udari, te udari pošteno in z večih stvari.

In končno zdaj ugotavljam, da tudi zavoravalnici plačujemo zastonj. Nikoli doslej nismo od zavarovalnice, kjer imamo sklenjena zavarovanja vsega, zahtevali ničesar. Sedaj, ko bo po dolgih letih plačevanja nekaj od zavarovalnice potrebovali, so nas odpravili na tak nesramen način, da bo moje prvo opravilo prekinitev vseh pogodb, ki jih imam sklenjene z Zavarovalnico Triglav. Človek ne more verjeti, v kakšni državi in s kakšnimi ljudimi živimo….

Če so govorila samo z uslužbenko ali uslužbencem na šalterju, se morda prezgodaj vznemirjaš, ker ti tako ali tako nimajo pojma o ničemer in človeka odpravijo po za njih najbolj enostavni poti: “Žal se ne da nič storiti.” Poišči svojega agenta ali šefa. Morda vse skupaj kljub vsemu ni povsem brezupno.

Relika, sin je govoril z uslužbencem na šalterju, jaz pa s šefom. Odgovor je bil enak: “Prinesite ime storilca ali kupon, sicer si lahko škodo pokrijete iz lastnega žepa”. Toliko o Zavarovalnici Triglav.

Žalostno, da nimajo sklada, iz katerega bi se krile takšne škode, saj jim komitenti prinesemo letno lepe vsote denarjev, oni pa se spotaknejo ob vsak zahtevek in ogoljufajo vsakega, ki ni podkovan na tem področju. Zato pa si lahko izplačujejo lepe plače in nagrade.

če je bila prijava na policiji, ga bojo slej ko prej našli… želim pa da se zadeva lepo reši, pa upam, da nobenemu ni nič in da so ostali zdravi… tistega, ki pa je iz kraja nesreče pobegnil pa sigurno močno peče vest..ne se sekirat…

Tudi moj brat je doživel nekaj podobnega, avto je bil pa celo moj. Pijanec se je zabil v stoječo kolono avtomobilov, ki so stali pred semaforjem in nato pobegnil. Moja korsa totalka, saj je bila z obeh strani poškodovana, ostali pa tudi bogi.

Rezultat vsega cirkusa je bil, da so pijanca čez nekaj dni našli. Policisti so ga hodili domov obiskovat ob urah, ko so pričakovali, da ga bodo našli. Zvčer, zgodaj zjutraj, ponoči… Res so po dolgih dneh le uspeli, prej se je pa skrival, saj je bil pijan. Res pa je, da so si prisotni šoferji nekaj zapomnili. Eni del tablice, drugi avto, skratka nekaj informacij smo imeli. Moj avto totalka, brat še bolj jezen, ker je bil ob prvi dopust po dveh letih, saj bi naslednji dan odpotoval v tujino, a na koncu koncev smo bili srečni, da ni bilo huje poškodovanih.

Zavarovalnica mi je dala, kar mi je pripadalo. ZA totalko dobiš seveda bolj malo, a v primerjavi z življenjem in poškodbami ljudi si lahko srečen.

Ne moreš pa verjet, da je brat nekaj tednov nazaj dobil neko anketo o poškodbi, ki naj bi jo dobil v prometni nesreči. In to za nesrečo pred 2 letoma!!! Sem pozabila, kdo jo je poslal. Še bolj zanimivo pa je, ker so ga policisti odpeljali na urgenco bolj iz preventive.

Mislim, da se bodo policisti potrudili in skušali najti barabina. Brat je šel večkrat na postajo in vprašal, vedno so bili prijazni. No, na koncu se jim je šel zahvalit. In povedali so, da zahvalo le redko doživijo.

Kar se Zavarovalnice tiče so ti verjetno povedali, da imajo za takšne
primere “kasko” zavarovanje.

HR,

žalostno, kar se je zgodilo, žalostno, da obstajajo tako brezvestni vozniki. Resnično upam, da ga bodo policaji našli in tudi ustrezno kaznovali.

Kar pa se zavarovalnice tiče, te razumem, da si besna, vendar tokrat neupravičeno. Zavarovanje, ki ga že leta plačuješ Triglavu (ali pa kateri drugi zavarovalnici) je namenjeno kritju škode, ki jo ti kot voznik povzročiš drugemu udeležencu v prometu. Ni pa namenjeno kritju škode, ki jo drugi udeleženec v prometu stori tebi. Podobno, kot ne bi mogla iz obveznega avtomobilskega zavarovanja zahtevati povrnitev škode zaradi požara v hiši. Žal. Kot je napisal že nekdo zgoraj, za tak primer bi morala imeti kasko.

Pa da ne boš mislila, da sem zaposlen v kakšni zavarovalnici, ravno obratno; podobno kot ti jih ne morem niti videti, vem, da bogatijo na naš račun s previsokimi premijami – čeprav oni vseskozi trdijo drugače, ampak od kje jim potem denar za ves marmor, v katerega oblačijo svoje pisarne, poslovne prostore, hiše??? Treba pa je biti pošten in priznati, da tokrat pač nimaš prav in zahtevati povrnitev škode. Konec koncev je povzročitelj lahko zavarovan pri drugi zavarovalnici in ta ti je dolžna poravnati škodo.

Hvala za odgovore in dobre želje.
Priznam, da je moj bes na zavarovalnice mogoče neupravičen. Vendar ravno ves ta marmor in ves ta zavarovalniški blišč napeljuje na misel, da bi morda lahko poskrbeli tudi za takšne primere in morda pomagali vsaj delno, saj je dejstvo, da sredstva so. In verjetno, da me je še najbolj prizadel način, na kakršnega smo bili odpravljeni. Ko človek doživi nesrečo je v šoku in takrat potrebuje predvsem tolažbo in lepo besedo. Pa vendar nismo pričakovali tega od zavarovalnice, pričakovali pa smo korekten in spoštljiv odnos do stranke, ki je že dolga leta komitent te hiše. Sama delam v banki v izterjavi, kjer delam z ljudmi, ki so banki dolžni. Še nikoli mi ni prišlo na misel, da bi bila s stranko neprijazna, pa čeprav me skuša marsikateri dolžnik pretentati na vse možne načine. Je pa kljub temu naš komitent, ki je nekoč imel pri nas denar in ko bo rešil težave, ga bo morda imel spet in končno je človek, oseba, ki si zasluži če ne pristno, pa vsaj dolžno spoštovanje.

Dvomim, da je pri drugih zaravovalnicah kaj drugače.

Dvomim, da je pri drugih zaravovalnicah kaj drugače. Kaj pa kasko? Mogoče bi se dalo dogovorit, da začasno uveljaviš kasko, ko pa bodo storilca našli se pa to uredi. Jaz bi šla z zadevo magari do generalnega direktorja, preden bi vrgla puško v koruzo.

Heeh toliko o Triglavu ja…. To se ve, da jim za manjše zavarovance dol visi, njim ni vseeno za velike firme!! Ostalo pa ko te *****!!

Saj vsi vemo, da so šlampasti…
Recimo staršem umrlih pošiljajo domov zavarovanja in podobno.
Pozanimaj se na drugih zavarovalnicah in pojdi na boljšo.

Upam, da boš zadevo uredila. Da boste našli storilca!
Upam, da se kdo javi!

Ljudje so pa res brez vestni!

********************************************* We all know that cats rule the world!

Hvala vsem še enkrat. Tudi jaz upam, da se bo kdo javil. Bom pa vsekakor preverila glede zavarovalnic in možnih rešitev.

Lep dan.

Tvoj sin je v veliki meri za nastalo situacijo čisto sam kriv, in čisto prav mu je, ker je zloben fant.

Povzročitelj nesreče je krivdo priznal, pripravljen je bil tudi dat kuponček, s tem bi sinu zavarovalnica pokrila vso škodo. Do tu je blo vse pošteno.

Vendar sin s tem ni bil zadovoljen, hotel je še da policija kaznuje povzročitelja, in čisto brez potrebe je klical policijo, ker je zloben in je hotel, da povzročitelju vzamejo še izpit in precej denarja. In čisto logično je, da se je povzročitelj ustrašil drastičnih kazni, izkoristil situacijo in pobegnil. Tako jo bo odnesel brez kazni, pa še kupončka ne bo dal, čeprav ga je v začetku nameraval.

Če bi bil tvoj sin pameten in bi se zadovoljil s tem, da mu zavarovalnica povrne škodo, bi jo tudi dobil. ker pa je zloben in je hotel drugim slabo, bo pa sam kril svojo škodo.

Nimaš se kaj pritoževati nad zavarovalnico. Sin je plačal zavarovanje samo za škodo, ki bi jo sam povzročil drugim, za tisto škodo, ki bi jo njemu povzročil nekdo drug, pa je plačal povzročitelj, zdej se pa niti ne ve katera zavarovalnica naj bi to bila, niti kdo je povzročitelj. Saj ne veš niti, od koga zahtevat povrnitev škode ali ne?

In nikar ne misli, da bodo policaji tega povzročitelja našli. Pa bi ga po laku, steklu, tipu avta in opisu z lahkoto našli. Pa ga ne bodo, saj nimajo oni zbit avto temveč ti. Boli njih **** za tvoj avto. Grem stavit da ga ne bodo našli, pravzaprav ga ne bodo niti iskali. hehe.

Upam, da se je sin iz te nesreče kaj naučil.

******Morda si res pobegnil pred štirimi mladimi ljudmi, ki premalo poznajo življenje, da bi bili pripravljeni na ljudi brez srčne kulture, morda si res pobegnil policiji,……********

Tud tisti štirje nimajo kaj dosti srčne kulture, saj se niso zadovoljili, da jim povzročitelj dal kuponček, ampak so čisto brez potrebe klicali policijo, kar bi pomenilo, da povzročitelj izgubi tudi izpit in državi plača visoko kazen.

Zdej so vsi zdravi, noben v bolniški. Kaj hitro bi se pa kdo še izmisli, da ga boli vrat in ne vem kaj še, od povzročitelja pa zahteval še astronomsko odškodnino za izmišljene poškodbe. Ne bi bili taprvi taki.

Zanimivo, da je bil sinov clio popolnoma razbit kot trdiš, kangoo, ki se je zaletel sinu v rit pa je bil še v voznem stanju, pa imata oba avta motor spredaj.

Če je kdo takšno teslo, da se zaleti v avto, ki stoji mu jetreba vzet vozniško in opalit državno kazen.

Vrjetno je še nasekan bil…

Ali zagovarjaš takšne, ker se voziš tudi sam nasekan?!

Valda, da je treba poklicat policijo, da se takšni butli izločijo izprometa, ker je že tako preveč takšnih na cesti, ki mislijo, da so v need for speedu…

********************************************* We all know that cats rule the world!

Spoštovani mega…….

Tako govorijo takšni, kot je storilec sam, mogoče si bil celo to ti?
Moj sin je bil hudoben, ker mu je verjetno pijan, nevesten voznik uničil avto, ker ni bil prepričan, ali je kdo v avtu poškovovan? Če bi sin pristal, da potisne avto s ceste in se gre dogovarjat v gostilno, bi bilo misliš kaj drugače? Bilo bi enako, storilec, ki je verjetno težka baraba, saj je točno vedel, kako naj pobegne, kako naj odstrani obedve tablici, ki je prehiteval voznico pred sabo preko polne črte gotovo ni bil pripravljen kar tako dati svoje kupone po tem, ko je videl, kaj je storil. In končno bi lahko počakal vsaj toliko, da bi videl, kako so potniki na zadnjih sedežih.

Prikazuješ ga kot dobrega, ker je hotel v gostilni skleniti dogovor, nekoga, ki je bil v nesreči prizadet pa kot hudobnega? No, potem nas je pa dosti hudobnih spoštovani mega…… Jaz tudi, ker se mi ne smilijo barabe, ki vidijo samo svojo rit, ki jim ni mar drugega, ker se mi gnusijo zajci, ki pobegnejo pred roko pravice, imajo pa jajca, da delajo barabije. Ravno zaradi takšnih je na cestah toliko nesreč in pa takšnih kot si ti, ki take ljudi ščitijo in jim dajejo potuho.

Nič se ne boj, našli ga bodo. Če ne oni, pa ga bodo našli drugi ljudje, ki ga že iščejo, končno, pa ga bo oplazil bič takrat, ko bo to najmanj pričakoval in tam, kjer ga bo najbolj zabolelo.

Kaj pa ti, a ti pa nisi hudoben, ker drugemu želiš nesrečo?

New Report

Close