Najdi forum

krompir, shranjevanje

Ker sem se preselila pred kratkim v blok, me zanima, kje za vraga ljudje shranjujejo ozimnico – krompir, jabolka? V kleti je prevroče in prevlažno, na balkonu ptiči kavsajo… Mogoče bo treba sproti kupovati in ne na zalogo?!

Mi živimo v hiši in imamo dobro klet vendar smo se že lani odločili, da ne bomo več nabavili ozimnice, ker se jo da kupovati čez vso zimo. Za začetek kupimo 30 kg krompirja in dve gajbici jabolk, ko pa to porabimo pa kupujemo vsak teden sproti prav tako kislo zelje in kislo repo. Cene so primerne vso zimo, venomer so še neke akcije. In brez skrbi si, da se ti kaj ne pokvari. Kar pa pridelamo na vrtu pa dajemo v skrinjo. Tudi vloženo zelenjavo in kompote kupujemo, ko si jih pač zaželimo (od Ete) in si življenje nič več ne kompliciramo. Časi so se spremenili! – V bloku pa sploh nima smisla delati kakšnih zalog glede na tople kleti, edino v skrinjo se splača dajati sicer pa kupovati sproti.

Če boš imela na balkonu krompir pozimi, ti bo zmrznil. Če ga imaš sedaj še kaj, ga pokrij s kakšno staro deko (ne s polovinilom), da ti ga tički ne popajo.Potem bo pa bolje, da ga sproti kupuješ. lP

nova
Uredništvo priporoča

Se strinjam s prefhodnicami. Tudi živimo v bloku in popolnoma brez veze se mi zdi kupovati ozimnico. Sama sicer vložim paprike in ostalo zelenjavo (hranimo v kleti), jabolka kupujemo sproti ali pa največ 10 kg naenkrat (hranim na balkonu, ki je zastekljen in ne pretopel) , krompir si bom pa letos nabavila tako, da ga bom za sprotno uporabo jemala pri sorodnici, ostala količina pa bo pri njej v kleti. V njeni kleti pa so pogoji takšni kot morajo biti.

Drugače pa, nabava sproti.

Lp.

Kaj pa sedaj, ko je vroče in imamo le en prostor v hiši, kjer je nekoliko hladneje.
Ali je boljše krompri pokriti ali ga kar pustiti nepokritega v zatemnjenem, čeprav precej toplem prostoru.

New Report

Close