Najdi forum

Pomanjkanje dobrih moških?

V zadnjem času se mi pojavlja naslednja dilema:

V tem trenutku bi lahko naštel najmanj pet punc med 25-tim in 32-tim letom, ki so samske in jim ta status ne ustreza. Ker jih osebno poznam, vem, da so v redu, simpatične, večinoma visoko šolane, ampak pametnega, resnega fanta ne morejo najti. Če že koga spoznajo, ni resen, ali pa jih hoče samo izkoristiti.
Istočasno pa ne poznam niti enega moškega podobnih let, ki bi bil samski. Če že je, mu dobre punce ni težko najti…

Ali res obstaja pomanjkanje moških?

Se zelo močno strinjam. Sam to opažam že nekaj let. Kaj je razlog temu, nisem dognal – ali dajo ženske nekaj več nase in zase tudi bolj skrbijo, tipi se zanemarimo ali poženščimo ali pa se še nismo otresli maminega krila. Splošno in stereotipno gledano, seveda. Zdaj bo to na plaži ob Ljubljanici še bolj očitno – tudi nesamske si oglej, ne le samske. Ženske lepo uštimane, fajn izgledajo, z roko v roki pa vlečejo zveličanega tipa v raztegnjeni majici. Ali pa ima ta tip več nakita in make-upa kot ona sama – tudi to ni ravno pojem “tip”a 🙂 Ko si ženska dobi partnerja, ne neha skrbeti zase, tipi pa s tem očitno zaključimo. Saj žensko že imam, zakaj bi se ta teden bril? :)))

Ja… koneckoncev – v teh letih pridejo na enega dobrega tipa vsaj 3 dobre ženske. Naj se boj zanj začne! 🙂

Bello, glede urejenosti se popolnoma strinjam. Se mi zdi, da se ženske še bolj pedenamo, ko imamo tipa ravno zaradi tega, da on ne bi okol drugih gledal, da bi bile me zanj najlepše. Čeprav čez nekaj let ugotovimo, da smo se motile, ampak ok :-))). BTW zakaj se pa moški zanemarite?

nova
Uredništvo priporoča

Pa saj se moški ne zanemarimo (vsaj ne vsi)… Še posebej, če se gre ven (tudi s svojo žensko), se uredimo, vsaj zaradi svojega počutja. Sicer pa zelo zaleže beseda, npr.: Kakšen pa to si??

Vendar pa k osnovnemu vprašanju: kje je tista številčna razlika, saj bi moralo biti samskih moških približno toliko, kolikor je samskih žensk?

jaz sem recimo šla za foro med kandidati in kandidatkami za sanjsko žensko oz. moškega naredit en pregled

Med kandidati za sanjsko žensko sta 2 z dokončanim faksom in 2, ki ga še delata

Med kandidatkami za sanjskega moškega je 6 žensk z dokončano fakulteti in 8 študentk, zorej takih, ki faks delajo

Profil “uredu žensk”, ki so samske je lušna, izobražena, uspešna … skratka načeloma jim nič ne manjka
…. profil samskega moškega po 30 letu pa je: vase zagledan, nedorasel, egoističen mamin sine, … (z redkimi izjemami, ki so imeli smolo – ama izjeme so zares redke)

Saj kvantitativno je toliko samskih moških, kot žensk, tu ni dvoma. Kvalitativno pa nas je 3x manj. Razlogi so po moje tisti, ki sem jih že prej navedel – telesno zanemarjen ali pretirano ženščen izgled, čustvena nerazvitost (tega ni tako malo pri moških), prevelika navezanost na dom (beri mamo)…

Morda je pa tudi ženska “narejena tako”, da polno vzcveti in prikaže vso svojo lepoto pri 30, 35, 40 letih. Prej je bolj kot ne mlado meso, v tem časi pa res čudovito bitje. Ne vem… neka teorija pravi, da je moški na vrhuncu spolnih moči pri 17, ženska pri 32 – tako sem nekje zasledil… možno je kaj na tem? Bodo morali sociologi kakšno bolj tehtno reči 🙂

Ne vem kaj je tukaj pomembna izobrazaba, sm v krogu visoko izobraženih in vam iz lastnih izkušenj povem da je marsikateri manj izobražen BOLJ RAZGLEDAN …….

Lp

Se strinjam s tabo Uroš. Pa še veliko visoko izobraženih, ki se s tem hvalijo imajo dve levi roki.

Lp, Lady L

Žal je to res.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

ja in še več je takih (z izobrazbo ali brez), ki se imajo za razgledane

Tist listič na katerem piše DIPLOMA je samo potrdilo, da je nekdo v zadnjih 5 letih prebral cca 10.000 strani, se jih na pamet napiflal, za konec pa naredil dober povzetek iz 3 knjig.

Za tiste “tarazgledane” se vprašam zakaj se jim ni zdelo vredno trudit za to potrdilo? Dobro nekaj je takih, ki si tega niso mogli privoščit, toda večina je takih, ki se jim enostavno ni ljubilo. Ti so seveda najbolj razgledani :))

DIPLOMA je torej tudi potrdilo, za zicleder in vztrajnost, ki ga “tarazgledani” nimajo :)). Moški brez potrpljenja bo pač slab fotr svojim otrokom.

No razgledanost tudi nič ne pomeni. Konec koncev se diplomo danes splača imet. Razgledani in pametni….. Verjetno dva pojma?

Aha, torej bo tisti brez diplome slab stars, tisti z diplomo pa Vsemogočni. Ti pa si brihtna cuj. Mislim da ti je totih 10.000 strani krepko zaskodlo tak da raje nehaj!

Ti fantje, ki po 30 letu so takšni kot so (neodgovorni…) imajo nesrečo v bistvu le v tem, da niso v cvetu mladosti ujeli kakšne ženske.

Ne mi zdaj, da punce obožujejo odgovorne tipe pa bla bla. Bulšit.Povprečna ženska si pr 20-25 letih najde skoraj najbolj neprimernega tipa, kaj je mogoče, on ji naredi otroka in potem sta pač skup. Njemu paše, ker ima eno da mu pere usrane gate pa kuha, njej paše, ker ni samska (povprečna ženska itak rabi gospodarja).

Ker povprečna ženska si ne zbere partnerja za življenje pr 30, temveč bistveno prej. Mladim puncam pa vemo, kaj je všeč: barabice, frajerčki, tak malo mačo style.In pol takega pač ma. In tak pač se bistveno nikoli ne spremeni.

Vas čudi, da je toliko nasilja v družinah? Mene čist nič.

Tem ženskam, situiranim, izobraženim, ki pr 30 ali še več same furajo-vsa čast. Se pač preveč cenijo, da bi bile služkinje tretjerazrednim tipom.

Večina moških pa je pr nekje 30 itak že krepko vezanih. Je bolj udobno tako, kot živeti sam.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Kaj je bilo prej, jajce ali kura?

Torej poženščeni, scrkljani moški, ki se držijo maminega krila.

Se vprašam, le kdo jih je naredil take mamine sinke.

Neke v “redu, luštne in izobražene ženske”, ki so težko dobile moža in otroka in ko so ga že enkrat dobile so mu takoj “nudile vse kar mu lahko”. In priučeni vzorci iz otroštva spremljajo človeka skozi celo življenje.

Je res potem umestno kriviti samo moške, da so nezreli?

V bistvu pa so moški že po delovanju možganov bistveno bolj “nezreli” od žensk. Gledano seveda iz ženskega stališča in ne iz stališča evolucije, ki je ustvarila dvoje različnih bitij, ki samo ob sodelovanju lahko uspešno nadaljujeta vrsto. Večja “zrelost” privede do želje po še večji izobrazbi, ki pa nujno prinese za sabo še večjo “zrelost”. Zato se razkorak med povprečnimi moškimi in izobraženimi ženskami skokovito povečuje, kar v končni fazi privede v nezmožnost obstoja uspešnega partnerskega razmerja. Izobrazba namreč da ženski večje znanje v ozkem poslovnem profilu, ne doprinese pa ji ničesar k povečanju razumevanja funkcioniranja različnih duhovnih bitij – moškega in ženskega. Nerazumevanje pa vedno vodi v nezadovoljstvo ter izolacijo.

Američani so pred časom objavili izsledke neke raziskave. Povprečna udeleženka chatov je izobražena ženska med 30 in 35 leti, ki na ta način poskuša najti partnerja, saj so drugi načini, kjer pride do fizičnega kontakta, spodleteli. Ampak štos pa je, da je povprečen moški udeleženec chatov star okoli 40 let, ima nižjo izobrazbo, je dobro situiran in poročen. In pravzaprav samo išče popestritev monotonije. No, pa smo pred problemom :)))

“Ne mi zdaj, da punce obožujejo odgovorne tipe pa bla bla. Bulšit.Povprečna ženska si pr 20-25 letih najde skoraj najbolj neprimernega tipa, kaj je mogoče, on ji naredi otroka in potem sta pač skup. Njemu paše, ker ima eno da mu pere usrane gate pa kuha, njej paše, ker ni samska (povprečna ženska itak rabi gospodarja).”

Ej, Spider, pa saj ti se mi drugače “bereš” bolj razumno! Tukaj pa moram napisati samo tole:

tudi povprečna ženska ne rabi gospodarja, ampak partnerja, ki ga najde po takšnem vzorcu, kot si ga izoblikuje sama (zrelost za skupno življenje med ljudmi ni enaka glede na starost). Partnerstvo pa pomeni obojestransko spoštovanje, enakopravnost in odgovornost.

Se pa zavedam, da svet gledamo vsak skozi svoje oči.

Aja?

In zato je toliko razmerij, ki bolj spominjajo na razmerja služkinja-gospodar, kot pa partner-parnerica?

Sori, se ne strinjam.Marsikateri ženski zelo paše, da je njen tip v bistvu njen šef in da ona le izpolnjuje njegove ukaze.

Tako pač je.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Ker gledam skozi svoje oči: meni to absolutno ne bi pasalo! Mogoče zato, ker se zavedam, da imam svojo glavo, pa ne potrebujem ukazov, da bi znala živeti…

Eh, pa kaj “ropotam” – saj sploh nisem marsikatera ženska 🙂

Jah, sama veš, kakšna si ali nisi.

Jaz pišem, kakšna je večina žensk. večina žensk je zelo povprečnih in navadnih, v ničemer posebnih.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Meni se pa zdi, da ima Spider prav. Sama sem se poročila pri enaindvasetih po 6 mesecih poznanstva, fuuuuul zaljubljena itd. Najbrž bi me lahko naredil tako, kakršno bi hotel imeti ( putfrau itd…)Pa sem imela hvala bogu res veliko srečo z izbiro. Če samo pomislim, kaj bi me lahko doletelo (če bi se npr. poročila s prejšnim fantom).

Spider ima prav! (Spider, a si kaj Ruglja srečal zadnje čase?)

New Report

Close