Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje zakaj nehajo rasti jurčki ko jih enkrat vidite?

zakaj nehajo rasti jurčki ko jih enkrat vidite?

Zdaj ko hodimo veliko po gmajni, jurčkov pa je kar veliko , sem se spet spomnila, ko so govorili ljudje, da ko enkrat jurčka pogledaš, neha rasti. Celo sesede se lahko sam vase. Ali kdo ve , zakaj je temu tako?

Pa tudi sicer se mi zdi, da nekaj je na teh jurčkih. Ko greš zvečer spat, se ti kar prikazujejo.

Jaoooo!
To velja zato, ker ga vidiš, pustiš da še zrase, potem ga pa več ne najdeš ali pa ga že nekdo utrga.
Racionalna in logična razlaga za ta nenavadni pojav.

Jaz lahko rečem, da temu ni tako. (Prosim ne me napadati tisti, ki trdno verjamete v to, da ko 1x vidiš jurčka, da neha rasti)

Jaz sem nekoč našla “gnezdo” čisto majčkenih jurčkov. In ker jih ni imelo smisla pobrati, sem jih pokrila in prišla nazaj naslednji dan. Tudi mene je zanimalo če bodo zrastli :)))).

In ja, so. So bili večji, niso bili sicer gobani, ampak ok. Tiste majčkene pikice so zrasle v tako velike pike, da sem jih lahko brez slabe vesti utrgala.

Lp, Saška.

nova
Uredništvo priporoča

jaz sem pa slišala, da imajo gobe nevidne nitke okoli sebe in da če prideš zraven jih pretrgaš in ne more več rasti

Obožujem gobe, vsako leto jih nabiram in jem (včasih me celo zaskrbi za moje ledvičke). Prvič slišim za take zgodbe in mislim, da so pravljične, saj gobe več ali manj (mogoče samo pri nas) rastejo na približno istih lokacijah. Le vsako leto prevladuje druga vrsta.

Točno tako je kot si napisala. Gobe imajo veliko hif (prehranjevalni sistem) in, ko ti enkrat vidiš gobo, pomeni, da si zelo blizu nje. In ko ti prideš v njeno bližino pohodiš njene hife, s tem ji onemogočiš pretok hranil in posldedično tega je, da več ne raste, ker ne dobiva hrane.

se pravi, rasti neha, ker si fizično poškodoval njene hife, ne pa zato, ker si ga POGLEDAL.

ugotavljam, da so ljudje pripravljeni verjeti karkoli, če je le dovolj trapasto.

Čist pravilno si razlagaš.

A nisi že mal prevelika za pravljice?

To so bile zgodbice za lahko noč. Kaj hočeš, vprašati ni greh. Veliko je parapsiholoških pojavov, ki jih še vedno ne znajo razložiti.

neha rast,da ti nebi delal konkurence 🙂

…če pa ponoči sanjaš, da jurčke nabiraš, pomeni, da boš dobil denar…pravijo…

ne ne zinzin, jurčki ne rastejo več , ko jih enkrat vidiš! ne vem pa zakaj, sem pa že večkrat to preizkusil sam ! lp

New Report

Close