Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje ugasnila računalnik in disketo pozabila vzeti ven

ugasnila računalnik in disketo pozabila vzeti ven

Ugasnila sem računalnik in disketo sem pozabila noter.

Sedaj ko sem ponovno zagnala računalnik, še prej sem disketo dala ven mi ob zagonu dateteke na disketi javlja naslednje: Datoteka “x” je za urejanje zaklenil drug uporabnik. Ali želite:
1.odpreti kopijo samo za branje
2.ustvariti lokalno kopijo in spojiti vaše spremembe pozneje
3.prejet obvestilo, ko bo izvirna kopija na voljo

kaj moram narediti?

lp

Ugasni in spet zaženi. Ne kompliciraj in malo vadi delo z računalnikom, saj boš že našla tako rešitev, to je le malenkost.

Ker se mi to redko zgodi, si niti ne zapomnim, s katerim ukazom prekličeš zadevo. Zato navadno datoteko še enkrat shraim pod drugim imenom in veselo delam naprej.

nova
Uredništvo priporoča

Gre za word datoteko? No, to da si pozabila disketo vzeti pred izklopom računalnika ne igra tu nobene vloge. To se pri wordu pač dogaja…
Možnosti je nekaj:
-odpri samo za branje in poskusi shraniti pod novim imenom.
-če to ne dela, potem odpri samo za branje in izberi vso vsebino ter jo skopiraj v novo datoteko
-poglej še to možnost: odpri ikono my computer, izberi disketno enoto in označi datoteko, ki dela težave. Z desno tipko klikni nanjo ter izberi možnosti Properties oziroma Lastnosti. Tam bi moralo biti nekaj možnosti za obkljukati. Poskrbi, da pred možnostjo Samo za branje (Read only) ni kljukice.

Vse skupaj ugasni in začni znova. To se tudi meni kdaj zgodi, brezvezna zadevica.

Rešitev: prodaj računalnik. Piši na roke. 😉

Smo leta 19 in ne rabiš več disket. Kako pa je po 14 letih?

New Report

Close