Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje diplomska naloga v 1 mesecu: mogoče ali nemogoče

diplomska naloga v 1 mesecu: mogoče ali nemogoče

Imam za napisat diplomsko nalogo. Vire (članke, knjige) imam že skoraj vse priskrbljene. Mogoče bi mogla iti še na kakšen faks pogledat vsebino že napisanih nalog s podobno vsebino. Sedaj pa problem!
Ali napišem nalogo v enem mesecu ali jo bom mogla preložiti za 1 leto in pol in jo napisati kasneje. Ali se mi splača jutr začeti pisati z upanjem, da jo bom do začetka septembra končala. Do takrat mora biti napisana. Lektoriranje, vezanje lahko naredim tudi kasneje. Je pa treba upoštevati, da imam veliko člankov v angleščini, in prevajanje bo zamudno.
Ali je komu že uspelo napisati diplomsko nalogo cca. 60 strani vključno s tržno raziskavo v enem mesecu?

ojla!

Sama pišem trenutno diplomsko nalogo in skoraj dvomim da je možno napisati nalogo z tržno razisakvo v 1 mescu.Diploma mora bti napisana zelo dobro in strokovno.Jaz sem že na gradivo čakala po 1 mesec, ker je bilo vse izposojeno,poleg tega pa potrebuješ veliko časa, zbranosti in energije, da napišeš diplomsko nalogo obsežno 50-60 strani.Jaz pišem mojo nalogo že 2 mesca, sedaj pa sem že pri koncu.
Jaz upam, da bo tebi uspelo in sploh ne dvomim vate,jaz pač vem, da meni nebi uspelo,kajti že težko sem se zraven spravljala:)

Veliko uspehov pri pisanju ti želim

Lepo te prosim, več kot dovolj časa imaš, literaturo zbrano – spravi se delat, pa niti ni pretirane panike.

Te diplome so ena brezvezna zadeva, ki je nikoli nihče več ne bere – še mentorju se jo komaj da prebrat – in za to da skupaj spraviš to, o čemer so itak že pisali drugi, res ne potrebuješ niti talenta niti blazno časa. Diploma ni nobeno strokovno delo ampak je samo povzemanje (da ne bomo rekli ravno prepisovanje) tega, kar so napisali drugi.

Ni vredno truda, ni vredno sekiranja in nikakor ni vredno zaradi tega študij vleči še eno leto!!

Zato kar pogumno, če te kaj spodbudi: jaz sem svojo diplomo napisala v bistveno krajšem času kot je en mesec – en mesec se mi itak zdi luksuz:)))

nova
Uredništvo priporoča

seveda da je možno, samo odvisno od mentorja:
moj se zapikne v vsako besedo, od tega, da sem XXX (ki je-vsaj mentor mi je to povedal sociolog) citirala pod pravno državo, do tega, da so zamisli nekoga drugega dobre, samo da v oklepaju ne smem napisat:(po XXX), ker ta ni preveč dober pisatelj ipd…sranja

od tega, da tisto poglavje, ki mi ga je črtal prvič, je drugič rekel, da mogoče bi bilo pa dobro, da ga napišem.

ko sem mu poslala v prvo branje, je rekel, da moram dat vseeno lektorirat (ne vem zakaj, če mi je dodal eno par poglavij, druge pa črtal ipd….)

bo že……….

________________________________________________________ <http://matjer.moj-album.com/>

Jaz mislim, da je potrebno za diplomo 6-8mesecev, vsaj pri nas. Ne poznam nikogar, ki bi jo napisal prej. JAz jo pišem že dalj časa, amapk intenzivnega dela bo nekje 6mesecev. V enem mesecu sploh ne bi mogla prebrati vseh virov in litareture. Moja raziskava na terenu je trajala okrog 6, 7 tednov.

Verjetno pa je odvisno od posameznega faksa in kaj tam zahtevajo.
Pri nas delamo seminarkse dober mesec.

Jaz sem jo imel napisano v 14. dneh in to zelo dobro. Zagovor z 10. Res je, da sem našel na netu eno z enakim naslovom, ki pa je bila bolj splošna. Jaz pa sem vse skupaj dodelal za konkretno firmo in konkretno dejavnost. Še virov mi ni bilo potrebno spreminjat. No, mentor mi jo je še dvakrat zavrnil (čeprav dobesedni prepis iz une diplomske 🙂 in enkrat še tehnična kontorla. To so bile samo nianse. Tako da je vse skupaj trajalo mesec in pol.

Ampak na katere fakse hodite, da lahko tako hitro naredite diplomske?
Če pri nas v tako kratkem času naredimo le seminarsko nalogo? Zgoraj navedenmu času nisem prištela časa, ki ga mentor rabi za pregled in zavračanje.

Te scene, kateri faks je kao bolj zahteven so brezvezne. Vse je odvisno. Pri nas večina ljudi verjame, da mora za diplomo porabit mesece, poznam ljudi, ki so jo pisali po leto dni, ni pa nujno tako. Odvisno od oddelka, mentorja in študenta. Pravil ni.
In seveda dolžina trajanja spacanja skupaj tega izdelka ni nujno premo sorazmerna z njegovo kakovostjo, se razume.

Jasno pa, če boš koga z našega faksa vprašal, koliko časa je potrebno, bo rekel, da vsaj par mesecev.

Sj pri diplomski ni potrebno odkrivat tople vode, ker so jo že. Poznam kolegico, ki jo je pisala leto in pol. Ne vem kašnih hudih analiz se je šla, potlej je pa mentor rekel, da analize in sistematizacija sploh ne gredo skupaj, ker so to dve različne stvari. Na koncu je bilo čisto nekaj tretjega. Za diplomsko rabiš platformo, na katero nadgrajuješ tvoje ugotovitve. Če pa začneš iz nule sam pa se lahko tako zaštrikaš, da rabiš res dve leti in na koncu pride ven eno skrapucalo. Pa še nekaj je pomembno ne zastavite si jo preširoko, ampak raje ozko in za konkretno zadevo, tako da bo berljivo in ne kr neki eno nakladanje s teorijo.

Baje je en na sredi diplomske predno jo je dal zvezat napisal, da kdor to prebere dobi za gajbo pive. V izpitni komisiji diplomske ni nihče prebral, tako, da je zagovor samo formalnost.

Iskreno upam, da si v diplomski kot vir navedel tudi tisto diplomsko iz spleta, iz katere si prepisoval. Ker če nisi, je to kraja avtorske lastnine in kot taka kaznivo dejanje. Na kakšnih resnih faksih (predvsem v tujini, ne vem, ali so kakšni primeri tudi pri nas) ti, če te najdejo, nikoli ne bodo pustili diplomirati pri njih.

Kar pa se tiče “baje” zgodbic: jim ne verjamem.

Sem navedel tisto in še tri druge diplomske in še dva magistrska dela. Vse iz neta. Vidm da ne štekaš. Tisto diplomsko sem imel samo za platformo in je bila splošna. Moja je bila za konkretno dejavnost konkretne firme. Sistem pisanja, postopek in poglavja so enaki. Razmišljanje in ugotovitve je pa za konkretno zadevo in je moje. Nimam jst tok cajta da cele gore knjig prebiram, če jih drugi in napisali pomembne ugotovitve svetovno znanih ekonomistov. Citate sem pa preveril tako, da sem si vse tiste knjige sposodil in sem se prepričal če je prav citirano in v katerem kontekstu. Moja diplomska je uporabna v praksi, ker ima konkretne rešitve. Marsikatera je pa samo nakladanje in povsem neuporabna na trgu. Zagovor z desetko in to zato, ker sem se dobro pripravil in zadevo ki sem pisal poznam v piko. Ta tema me je zanimala čez cel študij in sem naredil tudi par seminarskih med študijem. Res je, da sem že dolgo vedel temo diplomske in je nisem začel iskati šele na koncu.

Ok, sori, to se zdaj že drugače sliši. Če pa še enkrat prebereš tisto, kar si napisal najprej, pa se res zdi tako, kot da si večino dobesedno prepisal in nato samo dodal neke konkretnosti. Se boš pa najbrž tudi strinjal, da je zelo odvisno od področja, za katerega pišeš. Predloge za diplomsko nalogo iz sociologijo z naslovom (si prosto zmišljujem): “Družbena, komunikacijska in medkulturna vloga med.over.netovih forumov, s poudarkom na forumu “Življenje, ah to življenje” najbrž ne bi našel na netu – ali pač:-))

LP

In pol naj nekdo rece, da tehnicni faksi niso zahtevnejsi. In kar je najhujse, je to, da te potem en tak student, ce s tehniko slucajno zabredes v privatne vode, on pa pride na kak polozaj na kakem inspektoratu ali kje drugje j… v zdrav mozak, ti grozi z raznimi kaznimi , pa kaj jaz vem cem se.
Se ze sprasujem, pa zakaj placujem davke one, prispevke tote, takse one, v solah sem delal pridno kot mravlja, zdaj sem pa vreden manj kot en , ki ocitno lahko naredi diplomo s prepisovanjem prek neta. Bljak, bljak , taka ureditev., fuj, fuj, in se enkrat fuj.

joc,
ali si imel za literaturo le 4 diplomske in 2 magisterski? Upam, da ne.
pri meni sezbanm literature obsega 92 del. Pri sošolcih je podobno. S tem, da sem med tistimi, ki imajo krajšo diplomsko nalogo.
Bistvo diplomske je ravno to, da napišeš nekaj novega, svoja raziskovanja.

Jo, dajte no!!! Je pač različno. Npr, na farmaciji, kemiji, ko se mešajo spojine imaš lahko srečo (in ne znanje) in ti rata kaj novega in lahko patentiraš? Kaj pa naj npr. gradbenik, rudar, geolog odkrije in patentira?

92 virov je po mojem too much!! A iz vsake napišeš samo en stavek? A vso literaturo fulll naštudiraš? Pa se nič ne ponavlja – ali se pač, vi pa samo nabijate dolžino spiska? Pri vas to kaj šteje? Poleg tega pa se s konkretnim problemom (običajno) ne ukvarja veliko avtorjev in mi res ni jasno kje najdete toliko literature!! Blagor vam!! Jaz pri moji diplomi skoraj nimam literature, ker je ta zadeva še v povojih in sem ena redkih, ki se ukvarja s tem problemom. Kljub temu mi bo diplomo uspelo napisati v dobrem mesecu.

Absolventka, poskusi mogoče ti rata!

Če imaš podatke za tržno raziskavo, potem bi mogoče šlo; če jih nimaš, ni teoretične šanse, razen, če boš imela “zmazek” namesto diplome.

Osebno ne verjamem, da se da dobro diplomo napisat v enem mesecu, razen, če si že naštudirala vire (ne samo, da si si jih priskrbela).

Na našem faxu ene “babe” pišejo-al pravijo da pišejo in tuhtajo in gruntajo po dve leti in pol je seveda 150 strani enga takega balasta(ne vedno, so izjeme), da se za glavo primeš. Pol se pa najde kak frajer(tud frajerka, čeprav je več žensk med tistimi, ki pišejo, pišejo….pa nič pametnega ne ugotovijo), ki “šteka” , se vsede za 14 dni za računalnik in piše noč in dan in potem je tistih 60 strani res takih, da pokasira Prešernovo nagrado… S tem se sam potrjuje, da res nima niti približne veze, kako dolgo jo matraš skupaj, važen je rezultat in so lahko tiste ekspresne neprimerljivo boljše od tistih, ki jih dolgo skupaj pacajo. Že odnekdaj velja , da je važna kvaliteta ne kvantiteta.

Verjetno vsa tista literatura ni balast, ker sem videla tudi nekaj diplomskih del, ki so dobila Prešernovo nagrado in imajo 80 – 100 del za literaturo.

Strani pa obsegajo naše diplomske nekje med 90 – 120. Se sicer najdejo taki, ki imajo tudi po 180 – 200, ampak to je za moje pojme bistveno preveč. Čeprav pa je ena od takih (200 str.) dobila tudi Prešernovo. Je pa bila izjema, saj so pri večini tako dolgih gre samo za nakladanje. Tista pa je bila res dobra.

Tika,
naj ti povem, da imam kljub obsežnemu seznamu literature, zelo malo iz teh virov in litareture. Velika večina so moja dognanja, ki pa seveda slonijo na mojih analizah in raziskavah pri katerih sem si seveda pomagala z literaturo.
Pomembno je, da se preštudira vsa literatura o nekem OBMOČJU in PODROČJU raziskave ravno , zaradi tega, da ne ponavljaš tistega, kar so že drugi odkrili. Vsa znanja, ki niso tvoja dognanja in jih črpaš iz tujih znanj, je potrebno citirati pa če gre le za del stavka.

Sam tekst sem tudi jaz napisala v slabih 2 mesecih. Vendar sem že prej porabila ogromno časa za teren (6, 7 tednov resnega dela), zbiranje virov in literature in študiranje le teh.

Povrh tega pa je potrebno, če hočeš diplomirati septembra, oddati zvezano in povsem dokončano diplomsko v treh izvodih že do 15. julija. Se pravi, da sta tu še 2 meseca.

TIKA,
Pa ravno geologi lahko napišejo veliko novega v svoji diplomski. Geologija skriva še ogromno novega.

Sem imel za dve strani navedene literaturo in vire. Res je, da sem pri drugih diplomskih videl katere vire so uporabili in sem jih tudi jaz.

Točno to. magistrska dela imajo sto strani, ne pa diplomska. To je preveč in zaradi tega ni nič boljša. Dobra diplomska je jedrnata, lahko berljiva in predvsem praktična, uporabna in razumljiva. Če je tanjša jo vsaj kdo prebere. Tist špeh sto in več listni nihče nikoli več ne vzame v roko in je sama sebi v namen. Če 14 dni sediš za računalnikom po 10 ur jo napišeš. Lahko pa po eno uro na dan štiri mesece.

New Report

Close