Najdi forum

Povejte mi konkretno, kdaj in zakaj ste se znašli v stresni situaciji?

Zbiram čimveč različnih situacij. Šolska raziskava…jaz pa flegmatik.
lp

Nekajkrat na Kosovu, Srbiji …98 ob ofenzivi OVK (UCK) na Urosevac, leta 99 pri vasi Junik, ne dalec od Peci, l.99 ob agresiji NATO bande, natancneje napad na zvezno in republisko policijsko upravo in napad na radarski kompleks v Petrovcu, Crni gori.
Detajle pa rajs ne

Verbalni napad med običajnim pogovorom kar tako kot strela z jasnega.

nova
Uredništvo priporoča

Osnova o stresu:

Stres ni situacija, ampak reakcija določenega človeka na določeno situacijo (ki pri kom drugem morda niti ne bi povzročila stresnega odziva)

Da boš znala pravilno zastaviti vprašanje…

lp,
mačkon

Stres je fiziološki, psihološki in vedenjski odgovor posameznika, ki se poskuša prilagoditi in privaditi na notranje in zunanje pritiske (stresorje).

Stres pa je dogodek, situacija, oseba ali predmet, ki ga posameznik doživi kot stresni element in katerega rezultat je stres.

Tako, da ne bo pomote. Me pa zanima, kakšna tvoja “reakcija na določeno situacijo”, ki bila za te stresna.

Huda finančna kriza. Ko so mi sporočili da mi pridejo rubit.

– rokometna tekma SLO – HR
– obisk zobozdravnika danes

enako

– Prva dva tedna v prvi službi
– Prvi teden na svojem

Posledice: malo shujšala.

lp,

>Stres pa je dogodek, situacija, oseba ali predmet, ki ga posameznik doživi kot stresni element in katerega rezultat je stres.

Torej: Rezultat stresa je stres. ???
Čudna definicija, res. No, saj je vseeno, mislim, da vsi vemo za kaj gre.

he he he :-))

Nekateri očitno vedo, da kača ne more sebe ugrizniti v rep in trditi, da je to posledica, ki je povzročila vzrok…

lp,
mačkon

Pred enim tednom sem dobila odpoved službe (sicer pričakovano – zaradi likvidacije, prav tako vsi sodelavci, le da z razlčnimi odpovednimi roki), čez mesec in pol bom brez dela. Sicer se nočem preveč obremenjevati s tem ,ampak podzavestno imam to v glavi. Kljub temu, da v službi praktično nimam dela, pridem domov totalno izžeta in komaj še kaj naredim…

Res je to stresna situacija, ampak v vsakem slabem naj bi bilo nekaj dobrega. Torej poišči to dobro ter ga izkoristi. Malo se obrni okoli sebe, mogoče se pokaže prilika za kakšno še boljšo službo.

Ja, saj delam na tem, pa tudi ta služba ni bila ravno biser, tako da upam na boljšo (oz. se trudim zanjo) 🙂

🙂
Stresna situacija – življenje z lastno materjo od 10. (občasno tudi prej) do 16. leta, ko je nastopil trenutek moje odselitve.

… potem dobiš pa malce tršo kožo in te stvari ne ganejo več!

LP

Stres sem dozivela, ko nisem bila povsem gotova ali bom uspela zakljuciti financno konstrukcijo ob nakupu stanovanja ali ne…LP!

Smrt starsev.

New Report

Close