Najdi forum

novo ali staro stanovanje – nakup

Podedovali smo nekaj denarja in s kreditom se nam obeta nakup stanovanja, cene pa…
Radi bi večje stanovanje, trisobno. Pri novih stanovanjih so cene za 50-60 m2 skoraj enake kot za starejša (20-30 let) kvadrature 80m2.

Sprašujemo se, ali se podamo v nakup novega ali večjega starega, Kakšne izkušnje imate? Trenutno živimo v obnovljenem bloku, vse novo, pa je zelo slaba izvedba (parket, ploščice, kanalizacija, stene…).

Hvala za nasvete
LP
Meta

Tudi novo stanovanje ni porok za to, da bo vse klapalo tiktak, je pa jasno vec sans, da bo bolje kot pri starem.

Moj nasvet je… NOVO.

Ocka

Hoj!
Ce je tako, kakor pravis, potem bi jaz novo….Ker ima to veliko prednosti, saj ga se kar lep cas ne bo potrebno v vecjem obsegu investicijsko vzdrzevati…Imas pa tako ali tako rok za reklamacije ob kaksni napaki v novem stanovanju….V starejsa je pa treba kar naprej nekaj vlagati…LP!

nova
Uredništvo priporoča

Midva sva na istem, s tem, da bi menjala obstoječe stanovanje za večje ali hiško. Tudi s kreditom, seveda.

Iščeva novogradnje ali zadeve stare do 10 let. To, da je vse relativno, zaslutiš kaj kmalu, prepričaš pa se tam enkrat po neštetih ogledih.

LP

Ko sem jaz menjala stanovanje ( nujno, zaradi večje kvadrature ), mi je bilo pomembno tudi KJE bo moj DOM.
Oddaljenost od službe, bližina trgovine, vrtca, šole, ZD, dostop z avtom in parkiranje in podobne zadeve, ki ti olajšajo življenje.
Stroški pa so. Novo stanovanje je najprej dražje, staro pa cenejše in ga pred vselitvijo po svoji presoji, željah in možnostih lahko prenovite.
Dobro izbiro vam želim.

Pozdrav,

Odločite se za staro stanovanje!

Najboljša stara stanovanja so bila zgrajena med leti 1964 in 1988…

ostalo prej ni potresno sigurno, za nove gradnje pa škoda izgubljati besed…

Stara stanovanja v soseskah imajo poleg dobro izkoriščenih uporabnih površin, še urbanistično in premišljeno načrtovano okolje in mikrolokacijo. Tega danes pri novogradnjah žal ne delajo več!

Pa srečno!

New Report

Close