Najdi forum

Najstniška zaljubljenost

Sem samska mamica s 12. letno hčerko. Ta se je pred 2 meseci /ali
več??/ noro zaljubila v sosedovega fanta/13let/. Do pred kratkim sta
vedno imela družbo ostalih sosedovih otrok, le proti koncu dneva sta
imela pol ure zase, ko sta na vrtu še malo poklepetala brez ostalih
radovednih ušes.
Zadnje dni pa me je začelo motiti, da sta vedno več sama, objemata
in crkljata se vpričo vseh ostalih. Bojim se, da je za vse to veliko
prezgodaj. Kot bi se jima kam mudilo. Poskušam reagirati čimbolj
mirno, vendar se z njo že nekaj časa sploh ne da pogovarjati. Zapira
se vase in mi noče odgovarjati na nobena vprašanja.
Bojim se, da se mi bo začela skrivati in lagati, če bom preveč ostro
reagirala. Zdaj se dobivata samo na našem vrtu.
Povejte mi vaše izkušnje, se danes res že 12 letniki takole
srečujejo, kako bi /ali ste/ reagirali vi, kako naj pristopim k
njej, da se mi bo zaupala. Naj povem, da sva do pred 1 letom vedno
bili odkriti in se pogovarjali o marsičem, zdaj pa nisem prava oseba.
Lep dan vsem
M.

Tvoja hčerka očitna prihaja v puberteto in je povsem naravno, da se začne zanimati za fante in odkrivati nove stvari. Ponavadi je staršem vedno najtežje to preživljati, vendar ni s tem nič narobe. Verjetno pa se o svojih intimnih stvareh ne bo pogovarjala z mamo ali očetom, temveč s prijatelji, kar je to čisto normalno. Lahko jo malo povprašaš, kar tako, če ve kaj o spolnih odnosih in zaščiti. Pa ne me napadat zaradi tega, ampak veliko mladih pri teh letih že poskuša take stvari, pa jim tega nihče ne more preprečiti.
najbolje je kakšen ne preveč zahteven pogovorček in zaupanje. Če bo videla, da ji povsem zaupaš(čeprav ji verjetno glede tega ne), ji ji to tudi pokaži. potem se ti bo verjetno lažje odprla in se otakih stvareh pogovarjala s tabo.
Pa lep pozdrav!

Izy

Zdravo mami!

Mislim, da je res malo zgodaj, ampak če je to samo crkljanje in objemanje, ni nič hudega. Sicer meni pri 12 ih res še približno ni padlo kaj takega na pamet ampak današnje generacije so vedno hitreje zrele. Hči od mojega partnerja je 11 in je ravno tako zaljubljena, zadnjič sem jo srečala, ko je šla proti domu s fantom, za rokce, ampak kaj hočemo. Mi tudi pove, da je zaljubljena, pa se malo pogovoriva, ampak moram reči, da jo je vedno bolj sram. Očku pa sploh nič o tem ne pove. Jaz pa kar govorim, poskušam, parkrat se odpre, včasih pa tudi ne. Ampak, vem, da če bom govorila z njo, kot da je moja prijateljica, potem bova našli skupno pot. S tem, da tudi jaz njej povem, kako se razumeva z očijem, tako bolj po otroško in to ji je všeč, da “debatirava” obe, ne pa da jo zaslišujem.

nova
Uredništvo priporoča

Pa še nekaj sem pozabila. S partnerjem včasih malo zaigrava: Če vidiva, da se kakšna stvar ne prime, ali da jo ne jemlje resno, načneva pogovor, v njeni prisotnosti, naglas, da zgleda, kot da je slučajno ujela najin pogovor, in govoriva v tretji osebi, o kakšni namišljeni kolegici, o istem problemu. To kar lepo zaleže, ker niti slučajno ne misli, da leti na njo, ampak premišljuje pa o tem, ker ve , da ima “od kolegice hči” ravno tak problem.

super finta….

Boš morala dvignit žepnino, da bo imela punca za kondome…

In ne se slepit, da je punca še premlada.

Lepo ji povej, da ni nič narobe, če ima fanta in tako naprej, ampak da se TEBI ZDI, da je za kaj resnega (seks in podobne zadeve) še premlada – da pa si ji na voljo, če bo potrebovala nasvet. Važno je, da ve, kaj ti misliš o tem, ampak da ji hkrati pustiš odprto izbiro in možnost, da se obrne nate, če/ko te bo potrebovala. Nikakor pa ji ne vsiljuj svojega stališča, v smislu ‘nočem in ne pustim, da se spuščaš v kaj resnega …’ ker jo bo to samo gnalo k temu, da ti bo kljubovala. Če imata vsaj povprečno dobre odnose, ji bo tvoje nevsiljeno mnenje precej pomagalo.

Zdravo
meni je moja hči, ki bo sicer zdaj kmalu stara 14, na vprašanje, kaj bi si želela za rojstni dan, odgovorila naslednje:
ah, kaj vem..nič…
Ko sem še naprej vrtala, rekoč, da ne bi rada kupila kake kozlarije, ker je gotovo kaj, kar si pač želi, mi je odgovorila pa tole:
jah, mi kupi pa gumice…..
No, potem sem ostala brez besed.
Pa ne, da si ne bi zaupale, tudi to sem vedela, da ima “fanta”…..ni pa hodila zdoma, ne po kakih zabavah, nič pretirano, normalno.
Ko sem gruntala, kaj bi bilo zdaj boljše, kupit kondome ali kaj, ali načet pogovor o zgodnjosti takega početja, sem se odločila za sednje.
Nekako, kot govori Ona zgoraj, sem okoli riti v žep, hčere moje sodelavke, prišla do teme seksa pri trinajstih.
Zvedela sem naslednje:
Res, pri trinajstih je mal kmalu. Ampak, poglejmo na primer njo. Ona jih je že skor 14, torej je že res odrasla. Ne zdi se ji nič takega, da pač sproba to. Saj bi navsezadnje s kondomom. Kaj ji bo pa hudega?
V meni se je pa dvigala in spuščala temperatura 🙂
Ker je hčerka precej sproščena in se kar nekako pogovarja okoli tega, sem ji predlagala, naj vseen še malo počaka, saj “probati” zaradi samega poskusa ni niti malo tko fino, kot iti v to z občutkom, ki spremlja predajo, ljubezen in tko naprej.
Recimo, da mi je uspelo prebrodit prvo krizo.
Najbrž bomo morale bit mamice bolj “zrele” za prve ljubezni svojih hčera, kot pa hčere same. Pač, problem je v tem, da vidiš, da ti čas mineva in lohk v kratkem postaneš stara mama…….časa pa se ne da ustavit 🙂
LP
jakobina

Draga mami! Sama res da še nimam veliko let(kmalu jih bom dopolnila šele 20), vendar tudi mene zmrazi ob misli, kako današnji najstniki silijo po tem da bi odrasli.
Ko sem bila sama takih let kot je tvoja hcerka, mi niti na pamet niso padli fantje. Sedaj pa gledam “otroke” sedem ali osem let mlajse od mene, kako pijejo kadijo in govorijo o sexu.
Mene so fantje sicer zaceli zanimati pri 15, vendar vem, da s tem zanimanjem ni prislo tudi zanimanje za sex. Dobri dve leti je minilo, preden se je moje zanimanje od poljubljanja in držanja za roke, preselilo na sex. Ne vem sicer če bo tvoja hčerka hotela širiti znanje že prej, vendar mislim, da nima smisla že zdaj zaganjati panike.
Če pa slučajno že misli na take zadevščine, te PROSIM, nikar ji ne nadsprotuj odkrito(ker otroci imamo to v navadi, da poiskušamo kljubovati svojim staršem), pač pa ji pokaži, da ji puščaš odločitev v njenih rokah in da si ji pripravljena(magarij kupit kondome) pomagati, da bo njena radovednost potečena na čim bolj varen način.
Verjetno pa ji bo o tem nadležno govoriti s tabo, ker si pač njena mami in si itak za Luno.
Predlagaj ji mogoče, če bi se o tem pogovorila z nekom malo starejsim od nje n malo mlajšim od tebe. Defenitivno ji pokaži, da se lahko obrne tudi nate, ali na nekoga mlajšega ki ima izkušnje s tem.
Če želiš, ji lahko tudi daš moj mail in naj se kaj oglasi, pa ji bomo s kolegicami povedale svoje izkušnje(dobre in slabe) in naj se na podlagi teh odloča sama.

Karkoli že narediš, vedno ji pokaži da ima proste roke(vsaj tako naj se zdi njej).

Oprosti za morebitne napake v pisanju. Veliko sreće in lep pozdrav.

Jaz se ne bi nič vtikovala in spraševala, saj jo boš s tem zanesljivo le še bolj dobila. Je pa prav, da ji jasno in glasno poveš, da ji zaupaš in da verjameš, da bo znala paziti nase in da ve, da je za spolnost še mnogo, mnogo prezgodaj. Razen tega pa se nimaš česa bati.

Ves, mami, saj so tvoja vprasanja sami sebi cisto obicajna za vse nas, mame…
Osebno sem imela v tem obdobju svojih otrok najvec uspeha, ce smo se mirno in brez predsodkov pogovarjali o spolnosti kot taksni in o odgovornosti pri tem…O odgovornosti vsakega mladostnika posebej, pa naj si bo dekleta ali fanta….
Odgovornost za vsa dejanja v nasem zivljenju pac zacnemo prevzemati nase ze zelo zgodaj in najprej v manjsem obsegu in zatem dalje v veno vecjem obsegu v korelaciji z vecjo starostjo…In najvec smo debatirali o tem, kasneje pa sele o tem, ce se ze z neko odgovornostjo mladinci spustijo v prve spolne izkusnje, naj ravnajo se bolj odgovorno tako, da se absolutno zascitijo…Kajti najvecja odgovornost v zivljenju je tedaj, ko spravis na svet nov bitje, do katerega te se dooolga leta obvezujejo le dolznosti in dolznosti, pa ce zmores vse dolznosti sprejeti le na svoja pleca ali ne…In potem smo dolge ure preresetavali razne probleme iz povsem zivljenjskih filmov s podobno tematiko, pa govorili o tem ali onem junaku iz kaksne knjige ali pa o sosedi tej in tej, ki se ji je prezgodaj zgodil otrok…. In mislim, da je ravno to dalo primerne rezultate…A osnova je v dokaj odprti in skoraj enakovredni komunikaciji sogovorcev….Tako nekako…
Zelim ti, da bi bila uspesna potem, ko se vsedes in pocakas, da pravi napad mine in z umirjenostjo nadaljujes zacrtano pot..Srecno in LP!

ja pusti jo a pokaži ji da sa se lahko stabo kaj o tem pomeni

Ko gre hčirka stara deset let v kolenijo se tam nastavlja kakšnim fantom .
Vendar če je fant sleten gre do hčirke ter jo prosi za družbo .
Če se hčirka zfantom pogovarjata se začenjata gledati v oči .
Ko se zvečer lepo oblečeta ter nadišavita imajo ples .
Če se fant in hčirka med plesom poljubljata se zaljubita .
Zato se celo noč sladko kljunjčkata ter stiskata .
Ko se naslednji dan dobeta sta vorenk že zlimljena z usnicam ljubezni .

Pri 10 letih?????

Dekle se ponavadi zaljubi zelo kmalu nekatera že pri 10 letih .
Zato se nič čudnega da se hčirka poljublja z sosedovim sinom .
Jas sem hodil v osnovno šolo pa me je ena učenka ki je doma v sosedni vasi poljubljati ter sprašeti za sance ljubezni .

Pri 10 letih?????[/quote]

Ti jemlješ resno te njegove tekste? Na Med.over.net forumih ima svoj poligon in mir pred moderatorji.

Ko gre hčirka v kolenijo zelo uživa .
Vendar če je stara 10 let se malce uzira za fantom .
Če gredo plavat se hčirka ponavadi druži na plavanju .
Ko imajo zvečer ples potem hčirka obleče kakšno lepo oblekco za ples .
Če pride do hčirke kakšni fant jo povabi na ples .
Vendar če je hčirka zato gre z fantom na ples ter se celi večr zgovarjata .

Otroci se zaljubijo v osnovni šoli ko družijo me seboj .
Če se starši doma za radi pobartete otrok prepirajo po tem se otroci nehajo učiti .
Ko se hčirka zaljubi v šošolca se začenja dišaviti lepo oblači ter šminka .
Vendar če se začenjata v šoli pojubljati sta vorenk zatreskana .

Pri 10 letih?????[/quote]

Ti jemlješ resno te njegove tekste? Na Med.over.net forumih ima svoj poligon in mir pred moderatorji.[/quote]

Emmm a potem on igra tole invalidnost? Kot se je on sam označil za invalida. Ma ej sorry potem bi moderatorji morali še toliko bolj ukrepati. Lej koliko je njegovih postov, celo v temah, ki nimajo nič skupnega z njegovim pisanjem. Povsod vidiš samo še JOŽE OBLAK, JOŽE OBLAK, JOŽE OBLAK.
Glede na to kakšne bedarije piše o otrocih starih 10 let bi prej rekla, da je pedofil ne pa invalid.

Porajtam že več let kako se punce in fantje med seboj stiskajo ter poljubljajo .
Vendar če jih starši ne vidijo se celo lizejo ali seksajo .
Zadne case porajtam da se v parku poljubljata ter seslatata po telesu .
Vidite kam smo danes prišli ko sem hodil v šolo nisem videl takšnih slučajov .
Edino enkrat sta sešošolka in prijatelj poljubljala po usnicah .

New Report

Close