Najdi forum

Zanima me, kaj pomeni tale kratica ali kakor koli se že reče temu –> (n/a)
To sem zasledila že v različnih kontekstih. Saj približno si predstavljam, kaj bi lahko bilo, samo me zanima, če kdo ve točno razlago tega n in a…Hvala!

LP. Martika

Not Available

Kadar gre za zalogo kakega artikla , pomeni kratica n/a “not available” , kar pomeni da tistega trenutno ni na zalogi (ni dosegljivo).

Velikokrat se pojavlja v tabelah, empiričnih raziskava itd in pomeni, da nek podatek ni ba voljo (not available)

Hvala vsem! Je pa zanimivo, da sem nekje zasledila, da je nek podatek n/a, spodaj v isti tabeli pa za neko drugo koločino, da je neznana. A ni to zelo podobno?

Lp. Martika

Ok, razen če je to v smislu, da nečesa enostavno ni (na voljo), pri nezanenem podatku pa se sploh ne ve, ali je ali ni…Je tako?

Lp. Martika

N/A lahko v obrazcih pomeni not aplicable (gre za podatek, ki ni potreben,oziroma brezpredmeten v določenih primerih). Madonca ne znam dobro razložit.

Jaz to kratico poznam iz tehnike in samo v pomenu kot si ga ti opisala in ga vedno prevajam kot prezpredmetno za dan primer..

N/A pomeni koliko stopinj ima planet ….ce pa neves pa si poišči na spletu

Kaj pomeni če se fant in dekle na plesu zagledata v uči potem se pa napijeta ter se lizeta .
Porajtem kako se gredo vedejo ter punca cvili kjer jo fant slata .
Po navadi se fant z stenico v rokah poljubja z punco .

Kaj pomeni če se fant in dekle na plesu zagledata v uči potem se pa napijeta ter se lizeta .
Porajtem kako se gredo vedejo ter punca cvili kjer jo fant slata .
Po navadi se fant z stenico v rokah poljubja z punco .

New Report

Close