Najdi forum

Kje v Ljubljani kupiti CIGARE?

Mišljene so za darilo in sploh ne vem kam se obrniti.

Prosim za vaš nasvet.

Poskusi v OZ baru v Koloseju v LJ.

najvecja izbira cigar je v Maksimarketu spodaj.. imajo eno veliko omaro..
odvisno sicer kaj kupujes.. drugace pa se splaca it v duty free shop, zaradi cen..

veliko srece.. cohiba so zakon 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Kje spodaj? A prav v supermarketu ali že v tistem prostoru kjer je sadje?

ne ne.. ne tolk spodaj.. supermarket je v kleti..
cigare pa so pri tobaku in revijah v etazi..

🙂

Aha, zdej mi je jasno. Najlepša hvala.

Hojla,
Supermarket ne obstaja več!!!!

Sorry, nisem se znala drugač izrazit.

Drugač sem pa kupila cigare Davidoff. Jaz upam, da bodo OK.

Hvala vsem za pomoč.

Vidim, da je Tamara že rešila svoj problem, samo vseeno:

Cigare morajo biti shranjene v primerno vlažnem okolju, najbolje v humidorju (posebna škatlica za cigare, kjer se ohranja najbolj primerno okolje za cigare – vlažnost in temperatura), drugače se izsušijo, izgubijo aromo in okus in postanejo pekoče ter nemogoče za kadit – trust me. Maximarket jih ima načeloma kar v redu shranjene, duty free (oz. Kompas Shop) na Miklošičevi pa kar pozabite, saj jih hranijo v navadnih omarah in so čisto izsušene. In to cigare, ki stanejo tudi 5000 SIT ali več, pa jih lahko po nakupu samo stran vržeš.
Drugo: če ne poznate cigar in njihovih karakteristik, se pozanimajte. Če imate internet, da pišete na forum, potem lahko greste tudi na internetno izdajo revije Cigar Aficionado, kjer je objavljen rating in komentar vseh cigar. Tako boste vedeli, katere cigare so res dobre in koliko približno stanejo. Seveda se vseh znamk ne dobi v Slo, samo recimo Davidoff cigare so pri nas približno enako zastopane kot drugje v Evropi. Cena dobre cigare se giblje od 1200 SIT navzgor. So pa nekatere tudi precenjene, zato je pametno prebrati komentarje profesionalcev.
Meni žal to, Tamara, da si kupila cigare Davidoff, ne pove nič, saj ima Davidoff tri zelo močne serije cigar (Millenium, ..), potem serije Zino, različne cigarillose … To je približno tako, kot če bi poklicala domov iz Avstralije in rekla, naj ti en pove, kje v Avstraliji je WC 😉 (ne poveš pa ne mesta ne nič).
OK, saj te ne mislim kritizirati, vem, da si mislila najboljše. Čeprav bi rada vseeno pripomnila, da velja za cigare isto kot za parfume: ne kupuj jih na pamet, sploh, če se na to ne spoznaš.

A so v free shopu stvari še cenejše ?

Največji uvoznik cigar v SLO je podjetje Cyan d.o.o.

http://www.cyan.si

Delaš kaj na tem področju ali je znanje čisto ljubiteljske narave? Meni so všeč Vasco de Gamma, ne spoznam se sicer prav dobro, od teh sem si zapomnila ime, ker so mi bile edine zares všeč po okusu. Si pa grem pogledat stran, ki si jo priporočila. hvala. Se bom malce bolj poglobila v stvar.

Dp, edini resnični duty free je na Brniku (samo rabiš letalsko karto, da prideš noter), pa še eni ob hrvaški meji. Ostali bivši duty free-ji se sedaj imenujejo Kompas Shop in cene so enake kot povsod, razen morebitnih količinskih popustov (če so).

Veliko cigar prodajajo v trafiki v Leclercu.

Imam viška škatlo Cohiba Robustos, 25 kom. Dam za 175 eur. Pišite na [email protected]

Eh, [email protected]

New Report

Close