Najdi forum

Pozdravljeni !

Ali mogoče kdo ve, kje lahko naročim smrekovo mazilo. Baje ga izdeluje en gospod v Naklem. Če kdo ve njegovo ime in telefonsko število, naj mi, lepo prosim to sporoči.

Za morebitne informacije se najlepše zahvaljujem.

LP
Senja

izdeluje ga Ivo Konc,Podreber 26,4202 Naklo tel.04/2572200.

lp

Za katero stvar pa se uporablja smrekovo mazilo?

Mazilo se uporablja pri kožnih vnetjih, glivičnih obolenjih, baje tudi za luskavico, bolečinah v zatilju, hrbtenici, išjasu, lumbagu in bolečih okončinah. Dobra je baje tudi za razne zvine, saj stimulira prekrvavitev in s tem pospeši celjenje. Na “Najdi.si” sem zasledila, da ga uporablja tudi Martina Čufar. Jaz osebno bom poskusila z njim blažiti bolečine v komolcu (teniški komolec), če bo kaj pomagalo ter za bolečine v vratu (zatilju). Pred leti sem ga že uporabljala pri bolečinah v zapestju, ki so bile posledice stare poškodbe še iz osnovne šole. Takrat mi je to mazilo pomagalo. Z njim bo poskusila tudi hči, ki ima luskavico, bomo videli, če bo kaj uspeha.

LP
Senja

Smrekovo mazilo lahko izdelas tudi sam doma. V bistvu je zelo preprosto (recept je prastar, ker je po istem recptu mazilo pripravljal tudi moj praded), mazilo pa pomaga predvsem pri ranah. Krema sama je zelo trda, namaze pa se na “hansaplast”. Torej: sestavlja jo 1/3 smrekove smole, 1/3 cebeljega voska in 1/3 mozga iz mozgovovih kosti (vem da se slisi ogabno, ampak mazilo res celi vse rane, babica pa ga uporabalja se za marsikaj drugega) – vse sestavine pa se skupaj prekuhajo, da nastane lepa homogena masa, ki se ob ohlajanju cisto strdi.

Za kaj ga babica še uporablja ?

LP
Senja

Pozdravljeni,

zanima me, če je namesto mozga lahko uporabimo kakšno mast, npr. kokosovo?

Hvala za odgovor…

Je pomembno kje smreka raste ?

Senja,

odlično smrekovo mazilo sem dobil v lekarni. Imenuje se Oblakovo smrekovo mazilo, lahko pa ga dobiš tudi preko spleta na http://www.smrekovomazilo.si/

upam, da ti bo informacija koristila.

Luka

Senja,

odlično smrekovo mazilo sem dobil v lekarni. Imenuje se Oblakovo smrekovo mazilo, lahko pa ga dobiš tudi preko spleta na http://www.smrekovomazilo.si/

upam, da ti bo informacija koristila.

Luka[/quote]

Zelo, dobra spletna stran za tole smrekovo mazilo, ima vse podrobno napisano z referencami. A kdo ve v kateri lekarni se ga da dobiti? Nebi rada plačevala poštnine, ampak, če ne gre drugače tudi to.

Šlišala sem že od nekaj ljudi, da jim to mazilo pomaga pri 100 težavah.

Ima še kdo kakšne iskušnje?

Od tega gospoda iz nakla ga pa jz jemljem že od vsega začetka. Njihova spletna stran je pa http://www.smrekovit.si. Oblakovo je neki druzga.

Ja na tej strani je skor še enkrat ceneje kot oblakovo pa še večje embalaže majo. Enkrat sem se res zafrknla, k sm oblakovo u lekarni nabavla :-(.

Ja na tej strani je skor še enkrat ceneje kot oblakovo pa še večje embalaže majo. Enkrat sem se res zafrknla, k sm oblakovo u lekarni nabavla :-(.[/quote]

Če je pomagalo se nisi zafrknila ;).

Pri smrekovitu me je včasih motilo, ker je bilo narejon na loju. To mi je malo fuj, fuj,… …ne vem če je še vedno?

Mislim, da ma uno oblakovo palmino mast in čebelji vosek. Na njihovi strani (oblak), ki je mimogrede odlična kar se informacij tiče sem zasledila, da je v tem smrekovem mazilu tudi ognjičevo olje, kar se mi zdi odlična kombinacija, vsaj kar se kožnih poškodb in podobnih zadev tiče. A kdo ve če je ognjič tudi v smrekovitu? Če ga ni raj vzamem tega z ognjičem, oba sta precej ugodna, tako, da mi je vseeno za tisti evro gor dol.

lp Saša

Ni na loju, je na palminem olju…sem pogledala.

Zafrknila, ker sem ga preplačala. Iz Nakla ga dobim za 3€ od oblaka za 5, kar je če tko pogledaš res 2 € (ne 1) če pa mal drgač, je pa to iz Nakla skor še enkrat ceneje, oziroma uzamem tistega za 3 € več in mam 3x tok mazila :-). Nima veze… je blo sam enkrat in se ne bo več ponovilo. Sam ognjič men itak ni kej dost pomagum (sem ga sprobala za različne zadeve preden sem odkrila tole smolo), tko da ostajam pri preverjeni maži.

Ja men se 5€ za tako mazilo ne zdi drago, ampak sej je prav, da imamo širšo izbiro, tudi avtomobili ne stanje vsi enako ;). Jaz mam zaenkrat kar oblakovega, se mi zdi vredu, pa še za malega ga uporabljam. Drugač pa ga res uporabljam že kar nekaj časa in moram rečt da ta smola res deluje.

Ja se strinjam. Pri nas ga tud uporabljamo za vse. Tako za dojenčka kot malčka. Pa tud jaz sem se že kar nekajkrat izmazala pred zoprnim mastitisom. Samo za tisto je pa veliko bolj praktično smrekovo olje, sam ga ma pa sam Smrekovit http://www.smrekovit.si/smrekovo-olje .Res priporočam, je pa treba pazit, da se ne maže bradavic, ker mali pol ne pijejo, v tem primeru se je treba pol umit.
Drgač mamo pa te naravne zadeve pri nas najraje. Probamo vse, sam da ne bi blo treba kemije.

Pomoje je bolj ali manj vseeno katerega kupiš (predvidevam), res pa je da izdelek na strani http://www.smrekovomazilo.si res dobro predstavijo s strokovnimi oz. znastvenimi referencami vred. Pa tudi stran je preglednejša, na smrekovitu sem se kar malo zgubljal. No na koncu je pomembno le to da zadevica deluje… …jaz tudi najraje posegam po naravnih zadevicah. V naravi je moč.

Če pustimo ob strani moje osebno mnenje glede ljudi, ki kopirajo originale, naj bi bila mazila, ki imajo enako vsebnost smrekove smole, enako učinkovita. Le smrekova smola je tista učinkovina v mazilu, ki zagotavlja njegovo učinkovitost.

____________________ Matic Konc www.smrekovit.si/matic-konc mobi.: 040 745 453 email: [email protected]

>smrekovo mazilo

New Report

Close