Najdi forum

Hey!
Imam nekaj vprasanj.v nedeljo 27.10 sem imela prvic spolni odnos in to nezascitena…vem da je to skrajno neodgovorno in sploh ne vem kaj mi je bilo! saj fant je “umaknil” preden mu je prislo,ampak me se vedno skrbi…nato sem v ponedeljek vzela 2 tabletki stediril in še v torek zjutraj…ampak v torek se je zgodba ponovila,imela sem še en nezaščiten odnos in je spet”umaknil”!
kakšne šanse so da sem noseča,plodni dnevi in to???
prosim za pomoč in že vnaprej hvala!aja,pa menstru. sem imela od 21. do 25!

hvala ze vnaprej

Da Te ne bo več presenetilo, imej pri sebi kako ola gumo in mu jo natakni, kajti po toči zvoniti je prepozno.

Počakaj še 10 dni in naredi test z Clearblue-jem ali Intim plusom.

nova
Uredništvo priporoča

Tablete moraš vzeti takoj po nezaščiteten odnosu, kajti te tablete so mišljene, če slučajno poči kondom in potem ti te tablete pomagajo, vzameš takoj eno in ne vem čez koliko ur še eno. Ti pa si jo vzela šele v ponedeljek, prepozno!!!
Med samim spolnim odnosom , še predno pride do erekcije, se iz penisa že izločajo semenčice in zato to nič ne pomaga če je umaknil. Če so te semenčice dobile še tvoje jajčece, se že veselo valijo naprej in čez devet mesecev boš plačevala pokoro. res si neumna, ne samo zaradi zanositve, temveč se ne zavaruješ niti pred boleznimi. Predvidevam, da to ni fant s katerim bi že nekaj časa hodila.
Počakaj na menstruacijo. Če je par dni po tistem ko bi jo morala dobiti še ni, se testiraj s “clir blujem” in če se pokažeta dve črtici, ti čestitam in si noseča. Potem pa je tvoja odločitev, ali splav, ali posvojitev ali roditi. Zelo dobro šolo boš imela in srčno upam, da bo strah ki ga boš preživljala do menstruacije samo opozorilo in ne boš noseča, če pa boš noseča, najprej pogovor z moškim ki je pazil in kljub temu naredil otroka, potem pa še s starši in nato je odločitev tvoja. Srečno!!!

To ali si noseča ali ne ti ne more nihče drug povedati kot ginekolog, oz. test nosečnosti, ki ga lahko opraviš čez kak teden. Glede na to, da se je umaknil, je verjetnost manjša, vendar še vedno možno. Če si ne želiš zanositi imej pri sebi zaščito, ker takole je rs neodgovorno.

prvi dve tabletki se morata vzeti v 72-tih urah po nezaščitenem spolnem odnosu, drugi dve čez 12 ur.

neglede na to da se je punca verjetno res obnašala neprimerno in skrajno neodgovorno, bi ti svoje besede lahko malo kontrolirala…

… sicer pa je to samo moje mnenje … verjetno gre vsaka ženska v življenju kdaj skozi podobne traume, tako da obsojanje res ni na mestu.

lp, B.

mamica, še veliko tabletk ti želim.. pa ne po 3 dneh, ampak takoj 🙂

Pa lep večer!

Jani

Najverjetneje nisi noseča, si pa vidi, da si še skrajno lahkomislena in otročja in če boš tako nadaljevala, se ti bo slej ko prej zgodilo kaj nezaželenega in otrok bo še najmanj.

So ti že napisale pred mano: če ne bo menstruacije- pojdi v lekarno in si kupi test. Seveda pa ti toplo priporočam zaščito- ne le zaradi nosečnosti temveč tudi zaradi raznih bolezni. Po toči zvoniti je prepozno….
LP

Vse, ki obsojate snežinko – lahkomiselna sta bila tukaj vsaj dva! Njo je zdaj strah, kaj pa fant? Tudi on ni pomislil na zaščito!

Snezinka, več o kontracepciji in zaščiti si preberi na forumu dr. Pušenjaka. Tabletke lahko vzameš tudi po odnosu, tako kot piše barbara, a naj ti bo to izhod v sili, ne zaščita. Takšno jemanje tabletk je za telo šok, verjetno ti je bilo tudi slabo ali si bruhala.

Skratka – ko si mlad, zaljubljen, pa malo trčen, se kaj lahko zgodi kaj takega, kot se je tebi. Mimogrede te prevzamejo čustva. VEČINA ljudi je tako lahkomiselnih in otročjih vsaj enkrat v življenju (potem ti pa tukaj še solijo pamet in se zgražajo!). Zato pa poskrbi zase, preden se zgodi! Nič ne pomaga, če prej skleneš sama pri sebi – ne bo se več ponovilo. Imej pri sebi še kak zasilni izhod (kondom bi bil najpriročnejši). Čimprej pa se oglasi tudi pri ginekologu in se bosta pogovorila o trajnejši zaščiti.

Ali si noseča boš zagotovo vedela čez devet mesecev, čeprav morda ne bi bilo slabo že prej v lekarno po kakšen CB.

V bistvu je kar škoda, da se mladi več ne učijo Srbohrvaščine v šolah, saj imajo na jugu kar nekaj dobrih pregovorov. Za to priložnost bi bil kar primeren: Posle jebanja nema kajanja! Kaj praviš, Snežinka? In kar dvakrat si “popustila”… Sicer je Šifrer deklamiral, da se device gonijo spomladi, ampak sedaj so zgleda novi časi… Šalo na stran, draga Snežinka, upam da ti bo tole dobra šola za v prihodnje in srčno upam, da nisi noseča. Vso srečo!

Naivna pa v tem primeru ni Snežinka, ampak tisti butci, ki od (pre)potrebnega najstnika pričakujejo odgovornost do kontracepcije. Draga dekleta in žene, ali niste bile nikoli mlade, ali niste nikoli opazovale mladcev “v akciji”, ali pa imate tako idealizirano predstavo o življenju, da vam jo kar zavidam. Večina fantov v najstiških letih bi dala mezinec za prvi seks, ve pa o njegovi odgovornosti in o kontracepciji…

lp
mačkon

hej punce…mene samo zanima ali je mozno pac ker mi menstra zamuja ze 5dni da sem lahko noseca? zadnji spolni odnos sem imela 18.3 menstro bi pa mogla dobit 24-25…ali je mozno da mi zamuja zaradi tega ker sem prehlajena…zlo me ke strah in nwm kaj naj naridm….

hvala 🙂

New Report

Close