Najdi forum

Živjo vsem!

Zanima me, ali je kdo med vami, ki uporablja AMC posodo. Ali se investicija v to posodo dejansko splača (zdrava prehrana, prihranek časa itd). Na predstavitvi je vse super in lepo, cena pa ni tako nizka, da bi takoj zgrabil z obema rokama. Zanima me vaše mnenje.

Hvala vsem za odgovore.

Pozdravljena,
sama uporabljam AMC posodo že od leta 1997. Moram povedati, da smo se odločili za nakup po dolgem razmišlanju, saj je cena resnično zasoljena. pri nakupu je igrala odločilno vlogo zdrava prehrana, saj imajo v družini po moževi strani hude probleme z želodcem. Problemi so se začeli takrat že kazati pri možu, zato je bil tudi to eden od razlogov za nakup.
Po nakupu pa je moram proznati trajalo kar nekaj časa, da smo se “naučili” kuhati. Saj veš brez maščobe, brez vode…
Sedaj sta tudi oba otroka navajena na takšen način prehranjevanja in smo vsi skupaj zelo zadovoljni!

LP, SAŠA!

Koliko pa stane taka posoda?

Leta 1997 je stal komplet v sestavi:
– en lonec 3,1l
– en lonec 2,3 l
– en lonec 1,1l
– cedilo
– ponev za peko
– shranjevalni posodi (zelenjava ostane zelo dolgo sveža brez vode npr. očiščena solata itd.)
– ribež
– mrežica
– pokrovke
morda sem še kakšno malenkost pozabila 195.000,00 SIT.

Za darilo pa sem prejela posodice za sladoled v katerih se sladoled ne stopi!
LP, SAŠA

Mi jo imamo že 10 let (no nekaj takega) in ni kakšne bistvene razlike kot pri navadni posodi. Če hočeš skuhat užitno, boš ravno tako morala dati olje itd. Hitreje? Neobčutno. Še zdaleč ne tako, kot tam trdijo. Ampak saj danes imaš že številne druge firme in bolj poceni. Mogoče se kakšen lonček že splača. Več pa ne.

Jaz sem kakšni dve leti nazaj kupila solingenovo posodo z debelim dnom in termostati itd. In moram ti povedati, da med to posodo in mamino AMC posodo jaz ne vidim nobene bistvene razlike. Tud v to posodo daš lahko minimalno količino olja ali celo nič. Bistvena razlika pa je v ceni. Tako, da sem jaz opustila misel na kakšno drago posodo. Škoda denarja.

Lp

Sama že 20 let uporabljam posodo znamke Lagostina , ki ima enake karakteristike kot AMC – BISTVENA pa je razlika v ceni.
Moram poudariti , da moja tašča kuha v AMC posodi , enako kot jaz v cenejši Lagostini (debelo dno , kuhanje na pari , prihranek plina , brez maščobe – če to seveda želiš itd itd.)
Tašča prizava , da je vrgla precej denarja stran 🙂

lp N.

cenejša je tista varjanta AMC posode, ki vsebije Ajmar, Metlo in Cuno.:-))

sany,
Sama ne kuham v AMC, vendar imam vse informacije od mojih dveh dobrih prijateljic, ki sta investirali v to posodo zajeten kup denarja ze vec kot 10 let nazaj.
In priznavata ( sta strokovno podkovani v tehniki- smer elektrika ), da je varcevanje z energijo glede na pomp kar velik lari fari, saj imamo tudi druge posode, ki so zaradi zgradbe same prav tako varcne. Ze lep cas odpirata posodje med kuhanjem, ker sta se navelicali enolicnega okusa in dodajata mascobo, zacimbe itd… No, kje je potem tu varcevanje?
Sama pa sem mnenja, da mora imeti gospodinja razlicno posodje, ce zeli kuhati raznoliko in dobro. Ga ni cez dobro zapecen in hrustljav krompircek v kosih, ce ga pripravljas v teflonski ponvi in ga ni cez dober divjacinski golaz, ki ga pocasi kuhas v litozeleznem loncu, da ne govorimo o tem, kako lahko le v voku pripravis okusno jed iz receptov kitajske kuhinje in se in se….
Odlocitev bo seveda tvoja, kajti le ti ves, kaksen nacin prehranjevanja imas in kako pripravljeno hrano imajo radi tudi tisti okoli tebe. Veliko kuharskih uspehov ti zelim!

Moja mami je že nekaj let nazaj kupila Zepter-jevo posodo. Takrat je bila zelo popularna tudi AMC-jeva, pa se je za Zepter odločila, ker je bila cenejša cca 90.000. Tudi sama kuham v njeni posodi in moram priznati, da ni bistvene razlike med to posodo in katerokoli drugo. Strinjam se z Miško, pomemben je način kuhanja, ne pa sama posoda, ker se v vsaki posodi lahko kuha zdravo. Svetujem ti, da raje kupi Solingenovo posodo za 50.000, ker jo boš v vsakem primeru menjala čez nekaj let, pa če boš kupila drago ali poceni posodo. Investicija v drago posodo se ti ne bo obrestovala.
Vsa prepričevanja so tržne poteze pretkanih prodajalcev. Ista fora je s posodo Tupperware – plačaš zelo veliko pa je isti učinek kot pri drugih plastičnih posodah.
LP

Pozdravljeni!

Sreča da sem posodo doblia za poročno darilo pred dvem letoma. Če bi si jo morala kupit sama bi se verjetno že “obesila”. Toliko reklame na predstavitvi, zraven pa v navadni posodi ravno tako skuhaš. Skratka ni vredeno nakupa!

Kje pa lahko dobiš to posodo – Lagostina?

Jaz sem po 12-ih letih zadovoljna. Posode so enakega videza kot pred leti.Kupila sem jih pa predvsem zaradi “HITRIH” pokrovk, ker se mi ne ljubi gledati v govejo juho ves dopoldan. S tem namenom se kupila ves komplet in kuhala bom še veliko let, vsaj upam.

V Italiji.
To je recimo višji srednji kakovostni razred.
Pri nakupuu nad 150 eur dobiš nazaj še IVO – se kar splača 🙂
Posodo pa lahko spraviš čez mejo po kosih t.j. brez carine.

lp N.

Samo povedala bom moje iskušnje z amc-jem .. Zastopniki no ja kakor koli se jim reče so tako posiljeni .. zmotilo me je , ker pluvajo po ostalih firmah , na koncu sem se odločila za Zepter in morem povedati , da tako profesijonalnega odnosa še nisem doživela.. Resnično je hrana boljša , doma imamo kar nekaj bolnikov in je v teh posodah resnično hitreje kuhano in boljše , moj mož je s pomočjo teh loncev in seveda po navodilih kuhanja shujšal za 38 kg kar se mi ne zdi malo mama pa je v 6 mesecih raven holesterola spravila na normalo…. Lakho samo rečem hvala ZEPTER in adijo AMC pa se amc je za 40% DRAŽJI , NO JA VSAJ TAKRAT JE BIL…..

lp VSEM ANGELCA

SOLINGEN – ŽE 15 LET. KOT NOVi LONCI TUDI DANES. Edino ponev je zažgana od zunaj, ne morem je ravno sčistiti, in pa pokrovi so izgubili pomen, termostati so odpadli, odstopli. sami lonci pa zelo dobri, ampak fulllllllllll sem jo plačala takrat.

AMC uporabljam dobro leto dni in sem več kot zadovoljna. Res je, da če želiš uporabiti vse prednosti, ki ti ijih ponuja, se moraš nekoliko priučiti temu načinu kuhanja, lahko pa kuhaš tudi običajno. V tem primeru pa vsaj veš, da kuhaš v kakovostno neoporečni posodi, ker imajo, vsaj kolikor vem jaz, najboljše sestavine na trgu. To pa postaja čedalje bolj pomembno. Jaz bi se ponovno odločila za nakup.
Pred kratkim sem pri prijateljici kuhala v Zepter posodi in se mi ni zdela primerljiva. Po enkratni uporabi žal ne morem dati poglobljenega mnenja, se mi je pa zdela že na dotik in izgled slabše kakovosti.
Odločitev je stvar posameznika, predvsem tudi, čemu da prednost. Nikakor pa se ne morem strinjati, da je ena posoda enaka drugi, ali pa Tupperware kateri koli drugi plasiti (uporabljam ga več kot 15 let), kot tudi ni vsak paradinik ali kaj drugega enako drugemu. Razlike so, odvisno je le, čemu ljudje posvetimo več pozornosti.

Naučila sem se hitro kuhati brez posebnih posod.
Ko hrano popražim ( ali kaj podobnega) in zalijem z vodo, namesto pokrova
namestim alufolio. Po obodu posode jo dobro zaprem in hrana je skuhana
veliko preje kot z navadno pokrovko. Tudi okusnejša je, saj aroma
ostane v posodi.
Na tak način kuham vse, od krompirja dalje.

Probati ni greh 🙂

lp

Pozdravljeni!

Velja za vse, ki dajo nekaj na zdravo prehrano!!
!Od 23.08.20120 naprej je v prodaji nov AMC PREMIUM SISTEM -je rezultat večletnega razvoja in
najmodernejše tehnologije. Kuhanje brez vode, brez maščobe, hitro
…kuhanje. Prihranek energije, časa in denarja.
Vsi, ki steinteresenti in bi si predstavitev želeli ogledati pokličite na
GSM 041 523 730 – Milan

Lep pozdrav

SAMA UPORABLJAM AMC POSODO ŽE KAR NEKAJ ČASA IN LAHKO REČEM DA JE SUPER,SUPER,JE PA RES DA SEM RABILA NEKAJ ČASA DA SEM SE NAVADILA NA KUHANJE KOT JE PREDSTAVJENO NA PARTIJIH,

New Report

Close