Najdi forum

En lep pozdrav vsem skupaj.

Zelo rada bi slišala vaše mnenje o tem, kakšna naj bi bila dobra prijateljica.

Zame to pomeni osebo, h kateri se lahko vedno zatečem, ko sem srečna, ko sem nesrečna, ko rabim nekoga, ki me bo poslušal ali pa samo posedal z mano, ko rabim nekoga za žur ali pa pretakanje solz in kar je zame najbolj pomembno, da bo tisto, kar ji zaupam in kar je samo najinega zadržala pri sebi in ključek od ust vrgla stran.

Sama imam prijateljico, s katero se ujemava na celi črti. Ima pa lastnost, ki me strahotno moti. Vse tisto, kar ji zaupam, vse moje osebne stvari izblebeta in raztrobi naokrog, včasih celo čisto neznanim osebam, kar pa na koncu itak pride nazaj do mene. To me zelo boli in prizadene.
Nekajkrat sem ji to na indirekten način že povedala, vendar pa imam občutek, da ni razumela oz. se dela da ni razumela kar ji hočem povedati.

Če ima kdo kakšen recept, kako prijateljici povedati, da od nje pričakujem vse tisto, kar njej dajem tudi sama, predvsem pa zaupnost, in da je pri tem ne bom prizadela, mu bom zelo hvaležna.

Lep dan še naprej.

Povej ji še direktno. Če pa ne bo pomagalo, se pogovarjaj z njo samo o stvareh, ki niso zaupne. Včasih človeka ne moreš spremeniti.

Če mi ne boš zamerila, draga Lara, ali pa tudi, če mi boš, povedati ti pač moram, da potem to ni tista “prava prijateljica”, žal. Potem smo “pravi prijatelji” mi, forumovci, tu gori, kjer pač poveš, kar te teži, mi ti odgovarjamo, nihče pa te ne more prizadeti na ta način, da stvari trobi okrog tako: “A veš, una Lara je pa ……”. Tega po moje forumovci ne počnemo, ker se pogovarjamo tu gori, če pa že kdo o kakšem problemu in pogledu nanj spregovori, se pač nikoli ne ve za osebo, dotično osebo, “pravo” osebo, ki ta problem ima???

Kako si jaz predstavljam pravo prijateljico? Čisto preprosto: je ženska, ki razume ženske težave, ki ima kolikor toliko izkušenj tudi z družinskimi težavami, z otrocmi, s težavami partnerstva in ki bo tukaj in zdaj, ko jo bom potrebovala. Ki jo lahko pokličem ob kateri koli uri in se ji zjočem tudi po telefonu. Katero lahko prosim česarkoli (tudi denarja). Ki mi primaže krepko klofuto, ko jo potrebujem, ki se z menoj smeji, ki me zna objeti tako močno, da izgubim sapo, ki me zna pobožati tako nežno, kot bi se me dotaknil metulj, ki zna z menoj občudovati, ki zna z menoj čisto po žensko kvantati, ki mi odkrito pove, s čim ne soglaša, kaj ji ni všeč in kja ima rada, ki ne pretirava v tem, s čim me bo obdarila in tega ne pričakuje od mene, ki obriše nos tudi mojemu otroku, ki najde nekaj skupnega tudi z mojim partnerjem, ki sprejema moje napake, kot bi bile njene in mi jih pomaga odpravljati, če so težko sprejemljive, četudi jih človek mora imeti, vsaj nekaj, zaradi lastnega “dekorja”.

Prava prijateljica vpraša po meni, če se ji dlje ne javim, mi pomaga najti pot, ki jo zgrešim, me ščiti pred samo seboj …prava prijateljica mi zapoje tisto pesem, ki jo najraje poslušam …. me pogleda v oči in mi brez besed pove, da me ima rada …. in nihče ne ve, da je prav ona moja prava prijateljica, da je moj drugi, pravi, lepi, najboljši … jaz !!!

marija (1)

nova
Uredništvo priporoča

Točno tako,kot je napisala Marija….pogovori se z njo in je razloži,tako kot si tu…pa veliko uspeha in lep dan še naprej

Marija (1 )!
Zelo lepo si opisala predstvo prave prijateljice. Se pridruzujem tvojemu mnenju.
Samo moja opomba se za Laro:
Tvoja dobra prijateljica mora vedeti, kaj ti ni vsec in to spostovati ( da zaupnih stvari ne prodaja naprej naokoli! ). Ce ne spostuje tvojih custev in ne pozna ali zacuti tvojih pricakovanj do nje same, ali je sploh tvoja prijateljica???

ti si pisala:

Sama imam prijateljico, s katero se ujemava na celi črti. Ima pa lastnost, ki me strahotno moti. Vse tisto, kar ji zaupam, vse moje osebne stvari izblebeta in raztrobi naokrog, včasih celo čisto neznanim osebam, kar pa na koncu itak pride nazaj do mene. To me zelo boli in prizadene.

Jaz pa te samo vprašam: a to je za tebe prijateljica? Jaz je niti za kolegico ne bi imela. Sorry.
Maška

Lara,

malce sem preplonkala tole misel pa vendar….vse pove o dobri prijateljici.
Ta o kateri pišeš ti….ni prava, pusti jo.Ne moreš se zanesti nanjo,ne veš kdaj ,kje in komu bo pripovedovala o tebi…to pa že ni več šala.

Lep ,virtualno-prijateljski, pozdrav

MISEL ZA LEPŠI DAN

Rad bi bil tvoj prijatelj
za vse večne čase, brez prekinitve ali konca.
Ko bodo vsi griči ravni
in ko bodo vse reke presahnile,
ko bo grmelo in se bliskalo pozimi,
ko bo deževalo in snežilo poleti,
ko se bosta nebo in zemlja pomešala –
šele takrat se bom ločil od tebe.

(KITAJSKA ZAOBLJUBA PRIJATELJSTVA – PRVO STOLETJE N.Š.)

>>>

prepričana sem,da noče razumeti.Upam pa,da to ni tvoja edina prijateljica in,da nekje živi še katera,kateri lahko zaupaš mnogo več in veš,da ne bo živa podoba
vaške opravljivke.

Malo me je zaneslo…ne maram ljudi,ki zaupane jim stvari…trosijo dalje kot,
kup gnoja.Vseeno jim je, prizadenejo ali ne sočloveka oz. svojega prijatelja.
Od take prijateljice, bi se samo poslovila.

pogovarjaj se samo o vremenu,mogoče bo opazila,da nekaj ne štima :))

koliko časa se pa že poznata?

Podari ji kakšno dobro knjigo o prijateljstvu.Veliko jih je.Mislim,da je ena,dobra,izšla pri Mladinski knjigi.

…če še takrat ne bo razumela…jo kenslaj iz vrst prijateljic.

Marija,

ravno prilika je….lepe misli posreduješ in rada te berem.Hvala ti.

Lep pozdrav

Lepa hvala tudi tebi, Sara.
marija (1)

Meni se zdi zaupnost najpomembnejša stvar pri prijateljstvu, torej taka oseba ne bi bila dolgo moja prijateljica…
Drugače pa ne uporabljaj indirektnih načinov, ampak ji naravnost povej, kaj te moti. Ker meni se to zdi milo rečeno grdo. In ne vem, kako da jo imaš še vedno za prijateljico, če vse izblebeta?

Lep pozdrav vsem, ki ste se odzvali na moje pisanje.

Zahvaljujem se vam za prijazne besede in nasvete in priznam, da imate popolnoma prav. Direktno bi ji morala povedati, da ne dela prav in da me vsako njeno “izdajstvo” prizadene v srce. Toda tale moja “stara prijateljica” je z mano že dolga leta. Prej ni bila tako opravljiva, takšna je v bistvu postala zadnja leta. In prav zato je ne bi rada kar tako odpisala, nekako se mi smili. A po vsem tem, kar sem prebrala bom le zbrala pogum in upoštevala vaš nasvet, se pravi, da jo bom postavila pred dejstvo. Morda ji bo pa najino prijateljstvo pomenilo več in se bo spremenila, ali pa sem jaz naivna.

Še enkrat lepa hvala za vaše nasvete, prekrasne misli vsem in vsakemu posebej. In pa preživite nocoj en lep večer.

Jaz bi to storila jasno, glasni in naravnost. Če bo užaljena pač bo. Saj si s prijateljico, ki sčveka najbolj zaupne skrivnosti nimaš kaj dosti pomagati. Lahko pa ji samo nehaš zaupati stvari, za katere ne želiš, da jih izve vesoljna Slovenija. Če je kolikor toliko bistra, bo kmalu ugotovila, da ji ne zaupaš več. In če Te bo vprašala, ji takrat razložiš.

Točno tako. Marija naj pa še naprej razpreda svoje lepe misli.

Se strinjam s tabo Zinka in bom tako tudi storila.

Še enkrat lepa hvala vsem.

Draga marija (1),

tudi jaz se podpišem pod Saro. Meni si že velikokrat full pomagala, zelo zelo rada te berem in rada te imam, čeprav te ne poznam. Ali mi verjameš, da ko preletim forum, najprej pogledam če se kje pojavi marija (1) in hitro k branju. Res, da zadnje čase ne morem kaj dosti sodelovati, ker imam gužvo (vslužbi, doma pan žal nimam računalnika), poleg tega ima hude probleme s šefom
Amapk, tudi zame sije sonce.

Hvala Ti marija (1).

Sončen pozdrav.

Sonce, ti veš, si pa res sonce! Hvala ti.

marija (1)

Ojla, Jure1, spet si vrnil. Kje si hodil, kje si bil, da si …… zamudil! Veš, priznati moram, da sem te kar malo pogrešala, res! No, kakorkoli že, dobrodošel spet nazaj!

marija (1)

New Report

Close