Najdi forum

CD player ne zazna diska

Bi prosila tiste, ki se malo bolj spoznate na tehniko, za pomoč. Imam približno 6 let star glasbeni stolp Panasonic. Že nekaj časa pa mi ne dela CD player (ni navaden, ampak za 5 diskov naenkrat). Ko vstavim CD, ga ne zazna, na ekrančku se napiše “no disc”. Sem mislila, da je noter kakšna smet in sem poskusila s čistinim diskom, pa ni nič pomagalo.
Ali se je še komu zgodilo podobno? Ali se taka napaka sploh da popraviti in koliko približno to stane? Vem, da bi bilo najbolje kupiti nov stolp, ampak na tega sem že kar nekako čustveno navezana in bi ga res težko dala preč.

Hvala za informacije in lepo poletje vam želim.

Če uporabljaš presnete ali RW diske, se to lahko dogaja. Če ti ne dela tudi pri originalnih diskih, potem lahko očistiš lečo, ali pa neseš na servis.

Jaz imam iste težave. Ne bere mi kupljenih CD-jev.

Kako pa očistiš lečo ?

nova
Uredništvo priporoča

Moj ne bere nobenih, ne originalnih ne “piratskih” diskov. Brezupen primer zgleda… :)) Ja, kako pa se očisti leča? A se tega lahko loti tudi en popoln laik kot sem jaz?

Če si popoln laik, ti odsvetujem čiščenje leče. Lahko narediš več škode kot koristi. Bolje, da neseš na servis, ali k kakšnemu prijatelju, ki se na te stvari zastopi. Jaz lečo sčistim z palčko za uho, namočeno v špirit. Ampak previdno in narahlo. Je pa odvisno od CD-ja, nekateri imajo lečo na tistem predalčku, ki gre ven, pri nekaterih pa je treba razdret ohišje.
Če je do okvare prišlo nenadoma je pa vzrok napake najbrž drugje, saj se leča umaže ponavadi bolj postopoma.

Hvala za odgovor, Megaboy.

Sem imela isto težavo s sony,pa so mi v Ljubljani Audio video center očistili lečo in je ok.
Pozdrav

In koliko si plačala za popravilo ?

In koliko si plačala za popravilo ?

Plačala sem 4.500, stem da v kolikor mi gre v 6 mesec.leča mi jo menjajo in denar za čiščenje vrnejo-plačam lečo minus čiščenje.
pozdrav

To je że znano za te cd changerje, da zadeva ne deluje dolgo.

New Report

Close