Najdi forum

kako naj izgleda prošnja

Mene pa zanima kje bi dobila kakšen obrazec ali kaj podobnega, da bi sestavila prošnjo za sprejem v službo.Tisti “spodaj podpisana…” so že zdavnaj preživeti.

V wordu imaš pod Datoteka-Nova nekaj predlog za življenjepis. Potem napišeš zraven še spremni dopis in oddaš

Prošnja naj bo cim manj standardna. Takih dobijo na milijone.
Z njio moras pritegniti pozornost in se okvirno predstaviti, vendar ne prevec, lahko pa podrobno oddas na drugem listu – ki ga lahko preberejo ce jim je prvi vsec.

Pa srecno.

nova
Uredništvo priporoča

Libra,
Trenutno, tako kot ti, skusam obrniti nov list v zivljenju. Moja standardna prosnja za sluzbo obsega :
– uvodni nagovor,
– povzetek izkusenj in
– priporocilno pismo.
Primer uvodnega nagovora sledi spodaj, pismo in rezime pa sta dosegljiva na naslovih:
http://www.gwindle.com/tomaz.stih/ts_resume.pdf
http://www.gwindle.com/tomaz.stih/ts_rlett.gif
———————————————————————————————————–
Mr. Thomas E. Lee
ConsultNet
11230 Sorrento Valley Road #120
San Diego CA 92121
USA

Tomaz Stih
Nordring 11
8854 Siebnen – SZ
Switzerland

Siebnen, Jun. 19th 2002

Dear Thomas,

I am writing to apply for the position of Technical Lead/Senior Software Engineer with your company. I learned of this opportunity through the monster.com internet job engine. After carefully considering the requirements I concluded that the position matches my skills and experience perfectly and I therefore feel confident in my ability to decisively contribute to your company success.

After ten years‘ experience in the software development industry, I have acquired a thorough understanding of every aspect of the development cycle. I have gained hands-on experience with many different software processes and organizations and became familiar with their strengths and weaknesses.

In addition, I possess the specialized knowledge and experience that is required to lead your XML endeavors. I have developed several XML connections between Swiss investment houses and banks. I believe that people management skills are particularly important in this line of work, due to the sheer amount of coordination required to make this project successful. This means not only coordinating internal team members, but furthermore being able to listen to and understand all involved parties, and in doing so to effectively coordinate IT efforts beyond company boundaries. It requires a unique mixture of diplomacy, communication skills, multidisciplinary knowledge and technical expertise, all of which I have acquired during my career path to date.
Last but not least, I gained my unique technical knowledge and experience concerning pitfalls of such projects, such as transactional integrity issues, conflict resolution policies, effective monitoring of unattended execution and appropriate escalation management, etc. during the course of similar, successfully managed project in the Swiss financial industry.

As for the technical requirements I am a Visual Basic guru and possess in-depth knowledge of Active Data Objects, MS XML, XSL, MSMQ, COM/COM+, MTS, and SQL Server including its advanced features. I am also familiar with .NET and experienced in message queuing programming techniques. Furthermore I have acquired most of the desired skills from your list.

I would very much like the chance to further discuss this employment opportunity by meeting with you for a personal interview at your convenience. If you feel that my skills are a good match to your needs, please do not hesitate to contact me in order to arrange an interview. A resume and a recommendation letter have been enclosed to assist you in evaluating my qualifications.

I would like to thank you in advance for your time, and look forward to your response.

Yours truly,
Tomaz Stih
———————————————————————————————————–

Zapomni si par stvari:

1. Sluzba ni tvoja pravica, sluzba je tvoj privilegij, podjetje te zaposli, ker pricakuje od tebe doloceno korist. Zatorej premisli, kako s svojimi sposobnostmi prispevas k delovnemu mestu. Napisi ZAKAJ menis, da si ravno ti primerna za sluzbo. In glej tudi nase, ker to pocnes zaradi sebe. Delovno mesto naj ti bo vsec! Veliko lazje je biti honorarna snazilka in iskati nekaj v cemer bos uzivala, kot zelo vezana na sluzbo, ki ti ni vsec.

2. Rezime sta 1-2 popisana lista, nanju strnes svojo profesionalno pot. Ce imas dovolj izkusenj, ni treba besediciti. Ce jih nimas, napisi o vsakem projektu malo vec. 🙂

3. Ce ti malo bolj agresiven pristop ni tuj, potem v uvodnem pismu napisi, da jih bos naslednji teden (podaj datum in uro) osebno poklicala. To je odlicen nacin, kako prepreciti, da te kdo pusti lebdeti v zraku. Lahko te samo sprejmejo, ali ti recejo, da so se odlocili za drugega ali da rezime se pregledujejo. V zadnjem primeru vprasaj za okviren cas izbire, zato da bos takrat dosegljiva in ponudi, da jih “pocakas” – ceprav ti tega v resnici ni treba. Ce ti recejo, da bo odlocitev znana cez dva tedna ponudi, da jih po izteku roka poklices. To lahko poslovno zavrnejo samo na en nacin:”Ni potrebno. Mi bomo poklicali vas.” V vsakem primeru bos vedela, pri cem si!

4. Priporocilno pismo ti lahko napise bivsi sef ali sodelavec. Pomembno je, da o tebi pove par dobrih besed (tako o tvojih cloveskih lastnostih kot tudi o znanjih in sposobnostih). Poskrbi, da bo te trditve ponovil, ce ga kdo poklice.

5. NE OBUPAJ! Sam sem po zakljucku studija posiljal po 30 prosenj na dan, 3 mesece. To je skupno skoraj 3.000 prosenj. Ko sem prijateljem zaupal, da sem poslal ze sto prosenj, so mislili, da sem nor. Pa sem bil sele na zacetku. 😎

6. NE VERJEMI negativcem, ki trdijo, da se dobre sluzbe dobivajo samo preko VIP in podobne neumnosti. Preko VIP se dobivajo slabe sluzbe v privatnem sektorju in zamorjene sluzbe v drzavni upravi. Resnicno dobre sluzbe se dobivajo z dobrimi prosnjami in sposobnostjo in pa (morda, majckeno) s pomocjo industrial relations ( skrbis za svojo kariero tako, da vzpostavljas mrezo stikov s profesionalci iz istega podrocja, npr. si prisotna na srecanjih strokovnjakov s tvojega podrocja, pripravis predavanje za sejem, ipd. – zdajle govorim o IT, ker se na to spoznam..:-) ). Ce stikov nimas, ne skrbi. Zivljenje se konca, ko si mrtev, za stike pa potrebujes zgolj leto ali dve.

Ce zelis, ti lahko tudi pokomentiram tvojo sedanjo prosnjo.

Lp,
Tomaz

New Report

Close