Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje Nudizem in golota JE spolna zloraba otrok?

Nudizem in golota JE spolna zloraba otrok?

Na forumu SPOLNO NASILJE NAD OTROKI so se v aprilu in nekaj malega tudi v maju odvijali pogovori na temo:
golota in spolna zloraba otrok ter slačenje pred otroki!
ne vem, vse sem prebrala, in sem močno močno šokirana nad izjavami nekaterih forumašev-forumašic, kajti, zelo veliko jih zagovarja, da je golota, (s tem mislim predvsem to, da se starši ne skrivajo doma pred otroci, da ne zaklepajo vrat v kopalnici medtem ko se tuširajo,in po končanem tuširanju gredo nagi do spalnice , kjer se oblečejo, med tem pa jih zalotijo otroci, ) nekaj, kar je treba skrivati pred otroci, da , ko te otrok zaloti nagega, da je to že spolna zloraba in KAJ, o BOG ne daj, da bi pa šli na nudistične plaže, tam se ne vem kaj vse dogaja, itd itd. In ker se z možem ne skrivava pred otroci doma, se med tuširanjem ne zaklepamo v kopalnico in hodimo na nudistično plažo, kaj potem midva zlorabljava najina dva otročička? Ni v moji navadi, pa vseeno, preberite si ta post spodaj, ki sem ga kopirala in ki ga je napisala sovražnica nudističnih kampov na tistem forumu ( si lastim to pravico in to objavljam tudi na tem forumu, ker me je ta izjava resnično ŠOKIRALA ), in me zanimajo vaša mnenja na ta post, upam, da si nisem drznila preveč?
Prosim, pomirite me, in povejte, da to kar počneva z možem, da je nekaj naravnega.

NIKA
************************************************************************************************

Avtor: Nasprotnica nudizma ()
Datum: 14-05-02 09:49

Se strinjam. Pri nas se nikoli nismo skrivali, nismo se pa nastavljali, kar je velika razlika. Saj vrata so zato, da se zapirajo, ne? Če te pa otrok slučajno zaloti, se pač malo zakriješ, ali ne?

Glede nudistične plaže je zadeva že kar problematična. Da je golota naravna, je sprenevedanje, zakaj pa potem ne hodimo goli? Civilizacija je prinesla tudi oblačenje in zasebnost, kar se tiče golote. Sploh v zvezi s spolnostjo. Kdo me lahko prepriča, da odraščajoči sin ob pogledu na golo mater ne občuti ne samo nelagodja, ampak nehote prebujeno spolnost, namenjeno zelo napačni osebi? In hči ob pogledu na očeta? In oče ob pogledu na golo najstniško hčer? Tu so zadeve že na zelo spolzkih tleh. Najbolj mi gre na živce sprenevedanje VSEH nudistov, ki trdijo, da jih SPLOH ne zanimajo druga gola telesa, da se sploh ne ogledujejo in pustijo ogledovati in ne vznemirjajo. Po moje lažejo. Nekaj že morajo imeti od tega, sicer tega ne bi počeli. Osvobojenost? Zdravje? Larifari. Res bi mi bilo všeč, če bi kdo zares odkrito povedal, za kaj gre. Si kdo upa?
Mene pogled na golo moško telo vznemiri, še posebej, če je privlačno. V čem je potem finta te skupne golote? Da se navadiš, utrdiš, pridobiš ‘kondicijo’ glede nevznemirjenosti? Čemu to služi? In pogled na manj lepo telo? Staro telo? Res ne vem, kaj bi imela od tega, da bi si ves dopust morala ogledovati nekaj, kar je lepše, če je zakrito. Iz estetskega vidika.
Vsiliti otroku nudizem, tudi majhnemu, je po moje zelo narobe. Sam si naj oblikuje odnos do tega, njemu lasten. Vso pravico do tega ima.
***********************************************************************************************

Tkole je…vse kar koga moti, je prisila. Ce pa ne, pa ne. Verjetno
je stvar individualna in se ne da posplositi.
Ce otroka (vecinoma pred puberteko je tako) golota ne moti
ga pac ne moti.
Moji se porajtali niso. Pac nekaj normalnega. Ce si oblecen, te
ne zebe, ce si slecen, si slecen.
Pri obeh (pri punci in pri fantu) se je pojavilo kratkotrajno obdobje
zadrege, ko sta bila v puberteti, pa se to se je bolj nanasalo na to,
da NJIH nihce ni smel videti (zaklepanje kopalnice, oblacenje
kopalk)…ampak ker tega nihce ni komentiral, sta cez par let pozabila na to.
Ce pa bi jaz recimo videla, da se otrok ob pogledu name ali
golo osebo ustrasi ali zgrozi…(sicer ne vidim razloga, ker so
reakcije na goloto privzgojene) bi se verjetno oblekla brez
pripomb in ne bi vztrajala, ‘da se mora navaditi’….

Iz prve roke lahko povem, da sem bil na nudistični plaži vznemirjen le prvič in prvi dan, nato sem se na goloto privadil. Nič bolj me niso (ali še manj) vznemirjale nagice kot oblečene. Ko se na goloto privadiš je prijetna in daje občutek svobode in enosti z naravo. Vse ostalo so zgolj predsodki. Odnos do golote je privzgojen in ne naravna človeška reakcija.
Glede golote doma najbrž velja isto. Pri nas kopalnice ne zaklepamo, se ne skrivamo pretirano, ravno goli po stanovanju pa tudi ne hodimo. Menim da obnašanje, ki je neprisiljeno in ne vzbuja vzburjenja in kasneje moralnega mačka ne more biti zloraba.
LP

nova
Uredništvo priporoča

Takšne bedarije, kot jo je napisala nasprotnica nudizma, že dolgo nisem bral. Na nudistično plažo, v savno in tako naprej hodijo v glavnem normalni ljudje, kar pa nasprotnica nudizma očitno ni. Če jo vznemiri pogled na vsakega nagca, in če si ogleduje oblečene moške in pri tem sanjari o tem, kaj imajo v hlačah, naj ostane doma. Na nudistični plaži me mladenke ne vznemirjajo, če mi je kakšna všeč, in če sem tudi jaz njej, je pa drugače. Ampak to so že zasebne, intimne zadeve, ki se ne tičejo nikogar.

Jaz sem svoje mnenje že napisala ravno tejle “totalno zadrgnjeni” gospe, ki ni samo sovražnica nudizma, ampak po mojem mnenju tudi sovražnica vsega lepega in naravnega, predvsem pa vsega spontanega.
Poglejte moj odgovor pod forum spolno nasilje nad otroki.
LP
Mimika

In take Intimne zadeve, da si nekomu všeč, se dogajajo tudi na oblečenih plažah. Pa, saj če tako dobro pomislimo, kaj pa imajo več na sebi…….tangice, samo to je razlika, drugače pa je kulturna higienična razlika med nudističnim in ˝normalnim˝ kampom velika, to vemo vsi tisti, ki smo nudisti, mar ne?

Recimo, dobro, smo svobodnih nazorov, pogledov, kar se tega tiče, otrok ne prisiljuješ, da te MORAJO gledati ko se tuširaš, ali pa ko nag letiš iz kopalnice v spalnico recimo ( tudi mi se ne sprehajamo kar nagi po stanovanju!!), otroci veliko sprašujejo, ( recimo, ko sem bila jaz noseča 7 mesecev, sinček pa star 6 let, me je spraševal in tudi hotel vedeti iskren odgovor, od kod bo dojenček prišel, a naj bi mu rekla da ga bo štorklja prinesla? NE, vzela sem knjigo v roko in mu pokazala slike, kjer je bilo točno narisano kako se otrok poraja po naravni poti in druga možnost carskega reza, in sva opravila. Nikdar več me ni vprašal, vedel je da je pač tako. Ko pa sem prišla domov iz porodnišnice pa me je samo vprašal, če me lulika še fino boli…………no……kaj zdej, je bil spolno zlorabljen? ) In kaj potem, ko te otrok vidi nagega, pa ima en kup vprašanj, recimo, da te otrok pri 7.ih letih vpraša vprašanje, ( in ti mu na vprašanje, njegovim letom primerno seveda, odgovoriš ) ko pa nekateri pri 11-tih letih tega še ne sprašujejo, in potem gre taisti otrok v šolo z eno rešeno neznanko več, in se potem hecajo in pogovarjajo in potem ta odgovor v šoli vsem pove, in ga zaloti učiteljica in otrok je označen, da je podvržen spolnemu nasilju doma? AH…….ne vem……….septembra začne sine hoditi v šolo, kaj bom vseskozi v strahu, da se mu lahko kaj takega pripeti?

JA MIMIKA
sem prebrala, ni kaj dodati kot mogoče samo odgovor na njeno vprašanje, zakaj so se ljudje začeli oblačiti?
Očitno ne pozna draga gospa niti zgodovine človeštva, pa saj, če bi jo poznala, potem bi vedela, da so se ljudje začeli pokrivati s krznom in kožami zaradi tega, da jim je bilo toplo, da jih ni zeblo, in vsekakor ne zato, da bi zakrivali svoje telo.
Šele kasneje, mnogo mnogo let kasneje, so se te kože začele spreminjati v oblačila, in potem tako naprej, in potem se je to sprevrglo v pretirano pokrivanje teles itd.
Vsekakor pa se človek ni začel oblačiti zato, da bi prekril svoje telo.

Mislim, da tale gospa nasprotnica nudizma in golote vse preveč sodi po sebi, ko jo tako hitro vse vznemirja … in premišljuje, da kaj vse počnejo na nudističnih plažah …. (mi je že malo sumljivo, to njeno razmišljanje ). Naj si ne domišlja, da gola mama vznemirja odraščajočega sina in hčero goli oče. Če pa ti otroci šele v dobi odraščanja prvič vidijo golo telo….in to svojih staršev …. je pa najbrž drugače, ne mislim na vznemirjenje, ampak bolj da jim je nerodno.Vsaj tako je bilo z menoj, ko sem bila otrok, svoje otroke pa sva vzgajala drugače…. Sicer pa, kdo jo sili na nudo ….

Tisti, ki hodima na nudistično plažo vemo, da je tam mišljenje ljudi malce drugačno, kot pa na tekstil plaži. In vrjemi, da bi moški hodili okrog z dvignjenimi kurci, če bi jih katera vzburila. Pa ne hodijo.

Pozdravljeni,

poraja se mi enako vprašanje kot “nasprotnici nudizma”:
– če je golota res nekaj tako naravnega oz. se nudisti počutijo svobodnega in v prvinskem stiku z naravo, zakaj vraga se ljudje odevamo v draga oblačila, ko hodimo po opravkih ……:))))

Doma ne hodimo goli, zaklepamo pa se tudi ne. Nikogar ne posiljujemo, da nas opazuje gole….
Ker mi pogled na množico razgaljenih nagcev ne ugaja, ne letujem v nudističnih kampih oz. se ne sončim na tamkajšnjih plažah. Hčerki smo tudi brez nazorne prestave razložili, kako se dojenček spočne in kako pride na svet.

Sicer se veliko zadržujem v naravi in imam z njo “prvinski stik” kljub npr. oblečeni trenerki…. Toliko o obrabljenih izgovorih “nazaj k naravi”.

Kar pogumno, sprožite rafal :))))).
Ali

Jaz pa pravim, saj je svoboda. Naj vsak živi tako kot mu paše, naj hodi na nudo ali tekstil, da le mene pustijo pri miru.
nudistka

Tako je,
zakaj NAS nudiste tisti iz tekstil kempov tako obsojajo, grajajo, ena kolegica mi je enkrat celo rekla, da se z mano ne bo več pogovarjala, ker se grem IZVIRNI greh, in da za mene ni ODREŠENJA, :))))))))))))))))))), hehehehhe, ne vem kaj naj drugega kot se ob takšni izjavi nasmejim iz vsega srca.

Pač, ljudje smo si različni, pustimi ljudem živeti tako kot sami želijo in tako kot jim paše. Kaj nismo vsi tako različni a vseeno enaki?

A problem se nahaja drugje, ko taisti, ki se zgražajo nad nudizmom in nad odprtim življenjem, lahko zaradi svojega mišljenja zagrenijo življenje nam in našim otrokom, poznam kar nekaj takih primerov, in nedaj bože, da bi se slučajno kakšna ********* na mene spravila. UH.

Pa kaj ste se nudisti spet tako razhudili.
Ko sem se poročila, sva si bila z možem edina, da golote pred otroki ne bova skrivala, ravno tako ne bova zaklepala vrat. Hčeri sta tako že od malega rastli z takšnim načinom razmišljanja in življenja. V puberteti sta se malo skrivali le pred očetom, danes pa ko sta odrasli jima ni nerodno, če sta goli pred nama, in jima je tudi vseeno, če naju vidita goli. Kajti tako pri nas je.
Ko sta bili majhni, smo hodili na najlon, ko sta “prišli” v puberteto, pa tega več nista želeli. In smo se preusmerili. In mene danes bolj moti zgoraj brez, in tangice na telesu, ki bi ga bilo bolje obleči v enodelne kopalke. In na navadnih plažah je ogromno razkazovanja, veliko “nespodobnega” vedenja, kot na najlon.
Zato se je pač s takimi moralisti, ki niso nikoli bili na najlon , nemogoče o razliki pogovarjati.
Goloto kot spolno zlorabo jemljem le tisto goloto, ki jo starši posiljujejo svojim otrokom z namenom zadostitve svojih izkrivljenih spolnih potreb.

lp

dolgo se že nisem oglasila, ampak tole je vredno!

Letovala sem že v oboje vrste kampih – nudo in oblečenih in moram reči, da so mi nudo mnogo bolj pri srcu – iz več razlogov.
1. Kopalk načelno ne rabiš (razen za primer skrivanja štrikca od tampona) – kar pomeni prihranek pri času in denarju, ki ju zapraviš pri izbiri kopalk, da o živcih ob pogledu na lanski celulit +10% sploh ne govorimo.

2. Kempi so mnogo bolj čisti in urejeni, v tuših ni poplav, v straniščih ne krvavih vložkov, snažilka hodi okrog na dve uri, pa tudi in predvsem ljudje ne puščajo svinjarije za seboj. Samo v nudo kempu sem do sedaj videla da je italijanka (ki sicer veljajo kar za velike packe) za seboj po pomivanju posode pobrala ostanke iz korita in korito tudi do suhega pobrisala.

3. Vsaj tisti trije kempi, ki jih malce boljše poznam (v Istri) so zelo mirni – populacija je bolj ali manj starejša, pa mlade družine, ni nočnih žurk ali česa podobnega.
4. Nisem še slišala, da bi komu kaj ukradli.
5. Kar se tiče erotike oz. (ne)vznemirjanja – pogled na binglajoči organ nasprotnega spola me ni nikoli posebej vznemiril, in v vseh teh letih še nisem videla nikogar, ki bi hodil okoli z “vstajenjem”
6. Otroci se igrajo povsem neobremenjeno, tudi najstniki so zelo sproščeni. Kdor jih opazuje s kakršnimkoli vznemirjenjem mora imeti probleme tudi sicer. Nudo kemp nima nič pri tem.
7. Kaj vidim v tem, da kažem okoli nago rit??? Kaj pa vem – malo sem komot (kopalke in to, se mi ne da kar naprej preoblačit), malo paše kožo, ki jo celo leto skrivamo pod obleko na sonce dati in ja je en poseben filing vsako leto, ko odvržeš vse cunje in greš gol po soncu in zraku malo naokrog.
Nazadnje lani ko smo po parih letih spet zašli v nudo kamp na počitnice je moja najstniška hči najprej kategorično rekla , da ona bo pa oblečena. Prav, smo rekli, pa bodi. In je bila – prve tri ure in četrt. Potem se je brez besed (in tudi ostali smo se komentarjev vzdržali) slekla in ostala tako nadalnjih štirinajst dni. Smo jo spolno zlorabili – mislim da ne. Vedela je, kam gremo in ni imela nobenih pripomb, pa tudi prvič ni bilo. Golote je od doma navajena, nikoli se tudi nismo ne skrivali in ne izpostavljali.
8. Da se razumemo – tudi navadni kempi so popolnoma o.k. in mislim, da je sočna mlada ritka v tangicah bistveno bolj erotična kot tista brez. Prav rada grem za par dni tudi kam “na oblečeno”.

Pravzaprav bi lahko enako dilemo napisali povsod – kjerkoli naletimo na mejo med prav in narobe. Vsak način mišljenja ima svoje privržence in nasprotnike. Zlorabe pa so in se dogajajo že dolga leta – le bolj se tega zavedamo in postajamo bolj in bolj občutljivi. Morda se ravno zdaj kdo voajersko naslaja nad našim pisanjem (da ne omenim foruma mladih kjer nastajajo že pravi erotični romani) in smo tudi sami zlorabljani brez da bi se tega zavedeli?! Zagotovo se otroke zlorablja bolj pogosto in mnogo huje kot se zavedamo, vendar mislim, da nudizem k temu ne pripomore prav dosti. Vik in krik v tej smeri zaženejo pač tisti, ki se s tovrstnim načinom življenja ne strinjajo, in v tem vidijo samo to, kar je naša nasprotnica nudizma tako kategorično napisala.
Konec koncev – če zadevo že malce karikiram – ali ne zlorablja moje najstniške hčere tudi urednik priljubljene najstniške revije, ki ji kot zadnji modni hit svetuje tangice pod bele ozke hlače ter zgoraj prosojno bluzico in seksi modrček. Zato ker si on želi prikrite naslade, ko opazuje po svojih nasvetih oblečene dekličke na cesti. Oh in še in še bi se lahko razpisala.

Ena od forumašic vedno za zaključek napiše – to je moje mnenje. Evo tole je pa moje.

LP tinca

pozdravljena Tinca,
sama sem že približno 14 let priverženak nudizma, skupaj z možem, in sedaj z nama hodita tudi mala dva paglavčka. Nikoli, ampak res nikoli do sedaj nisem razmišljala o tem, da bi bil nudizem pa tista zadevica, katera daje piko na i za začetek nekega spolnega nasilja nad našimi otročički. In vse, kar si pod točkami napisala je res. Dovoliš, da se podpišem še jaz pod te točke. Točno tako je in nič drugače. Ne razumem ljudi kot je ˝nasprotnica nudizma˝ in njej podobnih, kaj je na golem človeškem telesu lahko tako grdo, da se je potrebno zgražati nad njim. Saj vendar goli prijočemo na ta svet, mar ne?
Ne, Draga NIKA; ne razburjaj se, živi življenje tako kot si ga do sedaj še naprej, z njim ni popolnoma nič narobe, kvečjemu daješ svojim otrok tisto najboljše in najlepše, odrasla bosta v samostojne in samozavestne odrasle ljudi.

Sandra S.

Še nekaj je ob tej temi priplavalo iz (sicer na silo potlačenega) spomina.
Še eno hčerko imam namreč, majčkeno, lani ob tem času, ko se je to zgodilo je imela manj kot dve leti. Bili smo v Izoli na vikend dopustu. Mala se je v lepem vročem dnevu igrala (seveda naga, kakšna pa) tik ob vodi. Premetavala je lončke in pretakala vodo, jaz sem stala pred njo v vodi, da mi ne bi ušla noter. Poleg naju je nekdo poizkušal nekaj popraviti na jet skuterju oz. so ga dajali v vodo ali nekaj podobnega. Naenkrat sem poleg naju opazila starejšega gospoda, v nekakšnem športnem brezrokavniku, supergah, s čepico na glavi in s fotoaparatom. Fotoaparat je spustil nizko k tlem in mislila sem, da želi mimo naju slikati tisti jet skuter in sem se celo malo odmaknila, da mu ne bi bila na poti. Šele čez nekaj sekund sem opazila, da je večkrat poslikal mojo malo punčko, nago. Zajela sem sapo in uspela v šoku samo vprašati – ja kaj pa počnete, a se mene kaj vpraša – in že je pobral šila in kopita. Izginil je “lagano trčečim”korakom čez kar zelo polno plažo. Če bi tisti trenutek mogla, bi stekla za njim in mu razbila fotoaparat na glavi. Žal sem bila sama in obstala sem tam, z občutkom zlorabe, celo posilstva v sebi. Mala ni ničesar opazila, jaz sem pa cel vikend še vrebala okoli, če bom prasca kje zagledala. Potem sem se tolažila, da je bil morda samo kak reporter, ki išče priložnostne posnetke – a kaj ko bi tak gotovo kaj vprašal. Tako pa lahko samo upam, da posnetki moje dveletne hčerkice ne krasijo kake pedofilske strani na netu. To se je zgodilo sredi belega dne, na oblečeni plaži poleg izolske marine, v gužvi tu pri nas v Sloveniji.
Tako da..

LP tinca

To se dogaja, sem slišala za kar nekaj takih primerov, podobnih in prav tako izprijenih. Na žalost bo z evropo k nami prikapljalo tudi to. Na žalost:(((((

Tudi jaz pravim, naj vsak živi po svoje, a naj ne posiljuje drugih s svojimi nazori. Seveda velja to tudi za nasprotnico nudizma.

Nasprotnica nudizma pravi, da jo pogled na moško telo vznemirja, le preberi si. Kdo je torej čuden?

Nudizem in golota je čisto nekaj normalnega za normalne ljudi!!!!!
Tisti, ki temu ugovarjajo, naj hodijo naokoli takšni kot želijo. Nas, ki pa smo mnenja, da je nudizem oziroma golota nekaj vsakdanjega, pa naj pustijo na miru.
Vsi tisti, ki niste nudisti, si ne morete predstavljati kako je to biti. Naj Vam povem, da si sploh ne ogledujemo eden drugega, kajti golost nam je nekaj normalnega,tako, kot da bi bili oblečeni, nismo nudisti zato, da bi se kazali in špegali za drugimi. Nudisti smo zato, ker je to nekaj super za zdravje in vse ostalo. Si takšen kot si bil ob rojstvu.
Seveda pa so med nudisti tudi izjeme in ti mečejo slabo luč na nas prave nudiste.
Nudisti smo debeli, smo suhi, smo mladi, smo stari in vsi smo srečni, ker se ne obremenjujemo s svojim izgledom, zato pa tudi smo lahko zadovoljni, srečni in nudisti.

Nudist oziroma nudistka sem več kot 18 let, to gre iz roda v rod in nihče nikoli tudi pomislil ni, da je to nekaj grdega, sramota.
Sramota je napisati takšen članek kot ga je avtor: nasprotnica nudizma in se ne podpisati s svojim pravim imenom. To je sigurno kakšna ženska, ki je vsa zafrustrirana, grda, debela, skratka gabi se sama sebi in celemu svetu, zato piše takšne neumnosti. Mogoče se motim in če se , naj bo tako pogumna in to tudi dokaže. Nasprotnica nudizma izzivam te na besedni dvoboj. Bova videli katera stran ima več pozitivnega razmišljanja!!! Oglasi se!!! Ko se boš predstavila ti, se bom tudi jaz, do takrat pa bom J.

New Report

Close