Forum.Over.Net

Življenje, ah to življenje

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

Slovenski policaji

Default avatar

NYC

Ne nisem, ampak ko se spomnem za nazaj nekaj primerov, ne mislim samo v zvezi z mano, mi totalno naraste pritisk, sam ob omembi policajev.

Prav nasprotno, dobre volje sem, ker čez pol ure končam z delom in se peljem na morje čez vikend.

Mej se!
Default avatar

NYC

who me? Pa ne nisem, je pa res, da se ful vživim v vsak primer...ampak pol se koj izklopim, he, h e, nisem slabe volje!
Default avatar

SR

Pišeš, kot kak pametni policaj. Res so bolj redki, so pa tudi.
Malo šale ne škodi.
LP
Default avatar

hmmm

Se strinjam, vendar je tudi neizkušenost ni izmišljotina ampak je dejstvo, ki ga lahko vidiš pri vsaki zavarovalnici. Spomni se recimo predloga, da naj bi manj izkušeni plačevali večje premije.

In tudi zavorna pot ni izmišljotina, je dejstvo, ki jo vsak avto ima se pa giblje
od malo čez 30m iz 100 km/h do 0 km/h pa tudi čez 60 m.

In to so podatki za nove avtomobile, kakšna je zavorna pot za starejše, tehnično vprašljive pa si lahko samo predstavljaš.
Default avatar

SR

Blago tebi. Imej se lepo.
LP
Default avatar

kr ena

Hitrost sama po sebi ni nevarna.. nevarna je samo v povezavi s cesto.. itak..

Ko se mi zahoce hitrosti, grem na bungee.

Recimo, da se peljes iz Lj do KG.. to je recimo... 120km. Ce peljes v povprecju 130km/h (pa seveda ne mores v povprecju toliko peljat.. ampak recimo, zaradi debate).. rabis za 120km 55 minut. Ce peljes v povprecju 180km/h pa rabis 40 minut. Torej, ko si peljal 180, tu in tam pa cez 200, si prihranil v eni uri 15 minut. Petnajst minut je komaj dovolj, da si, ves evforicen od brzine, v Kranjski gori narocis eno pivo. Ce pa na cestninski postaji isces drobiz, te bo pa tisti ta 'pocasen' ze skoraj ujel. Pri mestni voznji so prihranki casa se bolj simbolicni. Pogosto ujames tistega, ki vozi 65km/h ze pri naslednjem semaforju oz. v prvem zastoju. Ne gre torej za cas, ampak za princip (beri ego, hormone ipd).
Default avatar

kr ena

''se strinjam, vendar....'' daje vtis, da jaz kaj od tega zanikam... menda nisem nic takega napisala :)

Razni poskusi zavarovalnic pa so poslovni prijemi.. oni sluzijo denar. Ce bi lahko, bi uvedli zavarovalnino na dihanje. Ne mores iz tega nazaj sklepati na dejstva o prometni varnosti.
Default avatar

kr ena

Ja, to smo me kr ene.. pa kr ene druge.. ki ustavljamo pescem pred prehodi ;)
Default avatar

SR

Bom pa še jaz napisal en policajski primer.
Smer LJ-NM pri Trebnjem. Dva policaja v policiski petki pripeljeta na cesto 1reda, da smo vsi bremzal. Oba v trenirkah (kot sem kasneje zvedel hodijo v Nm na telovadbo).
Bil sem avto ali dva za njimi, pa gledam, kako začneta prehitevat po polni. Ker pravijo, da je policaj uradna oseb, sem bušil za njim. Po polni sva prehitela, kar precej avtomobilov. On bolj na rizik (razlika kako potegne petka in avto ki ima 200 konjev) jaz čisto. Vozili smo, kolikor je pač tista škatlica zmogla pred mano.
Ko je bila črtkana črta, sem prehitel njih in pognal. Do Nm sem molil, da bi me ustavili kakšni, pa da se malo pogovorimo. Pa me niso.
Tako vozijo policaji po predpisih.
Telovadba pa je nujna zadeva in izrednja vožnja.
LP
Default avatar

SR

Kar se tiče reakcijskega časa.
Pri nas vozi ogromno invalidov. Enkrat sem se peljal z enim približno 20Km daleč. Pa sem komaj preživel.
Vozniki pri prevozu nevarnih snovi morajo voziti 10% počasneje od omejitve. Za invalide, pa ni nikjer napisano koliko %%%%%% bi morali vozit počasneje. Avto imajo res predelan. A z tisto predelavo ga lahko vozijo, če se pa pogovarjamo o reakcijskem času.............. bi bili vsi brez izpita.
LP
Default avatar

Feniks

Nekateri se obnašate kot otroci, res, pravila in table na cesti pomagajo pri varni vožnji in vzdržujejo red. Res mi ni jasno, a v službi potem tudi kršite vsa pravila? Pa dajte pomislit na svoje otroke, pa domače, se vam ne zdi pametno da ste jim zgled in da se njim ne bi kaj hudega zgodilo (prehitra vožnja, precenjevanje samega sebe). Vse ceste so obojesmerne(skoraj) in na cesti nisi nikoli sam, vsi smo odvisni eden od drugega.
Default avatar

WEST

Nimam ravno visokega mnenja o Slovenskih policajih.
Moti me predvsem to, da je njihova glavna vloga v prometu (očitno jo tako razumejo) polnjenje proračuna. Govori se celo , da so normirani, oziroma je njih uspešnost (posledično napredovanje in plača) odvisna od števila "listkov", ki jih "prodajo".
Se zavedam, da naša kultura vožnje ni na nekem nivoju, a po mojem mnenju se to rešuje z vzgojo, ne pa represijo.

LP
WEST
Default avatar

hmmm

sorči, res nas je mal zaneslo že tukej, se opravičujem :)

no sej veš, tud jaz drugač lepo ustavljam pešcem ko grejo čez cesto, pa spuščam avte iz neprednostnih pa pri menjavi pasov, pa pred šolami vedno zmanjšam, priznam pa da me včasih malo zanese in gre včasih enostavno malo preveč.

Upam pa, da bomo slovenčki hmalu imeli čim več voznikov, ki bojo razmišljali in vozili kot ti.
Default avatar

marjan

Meni sta policaja pred parimi leti hotela podtakniti napol pozelenelo ampulo , da bi rekli, da sem vozil pijan. Na srečo sem jih pogruntal in sem po velikih težavah bil na koncu pri sodniku za prekrške oproščen.
Enkrat so mi težili in tudi napisali kazen za prekršek, ki ga nisem naredil.
Enkrat pa mi je hotel eden zaračunati prehitro vožnjo kar takoj, (čeprav ne smejo sprejemati denarja) je rekel da sem prehitro vozil, radarja mi pa ni hotel pokazati.
Enkrat mi je policaj pri rezervnih žarnicah kontroliral, če so vse nitke cele.
Meni policaji niso še nikoli nič pomagali, vedno ko so me ustavili so hoteli denar od mene.
Da o prehitrih vožnjah takoj za tablo ne govorim.
Če bi me na cesti kdo oropal in ukradel 20000sit bi si mislil najbrž ropar denar rabi in bi lažje prenesel kot pa da me oropa policaj za nepomemben prekršek ali pa celo za prekršek, ki ga nisem storil.
Se strinjam z Westom , da se kultura vožnje rešuje z vzgojo in ne z represijo.
Dajte uganite, kakšno mnenje imam o policajih?
LP
Marjan
Default avatar

miki

Pri nas se nebo dalo z vzgojo, ker smo Slovenci preveč impulziven narod.

LP, miki
Default avatar

hmmm

meni je enkrat štel če imam zadosti knoflic v prvi pomoči !!!
a si moraš mislit česa so vse zmožni
Default avatar

palicaj

Opozorilni znaki
60. člen
(1) Zvočne in svetlobne opozorilne znake lahko upora-
bi voznik le pri prehitevanju izven naselja, ali kadar je ogro-
žen sam oziroma je ogrožen kdo drug. Pri prehitevanju v
naselju sme praviloma opozarjati le s svetlobnimi opozorilni-
mi znaki.
(2) Voznik mora vklopiti vse smerne kazalce na vozilu:
– pri vstopanju ali izstopanju otrok oziroma invalidov v
avtobus oziroma kombinirano vozilo ali iz njega;
– če opozarja druge udeležence v cestnem prometu
na nevarnost na cesti, posebno če je zadnji v koloni vozil, ki
je obstala na cesti izven naselja;
– če vozi vzvratno.
(3) Z denarno kaznijo 10.000 tolarjev se kaznuje za
prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbama tega
člena.
Default avatar

SR

...ali kadar je ogro-žen sam oziroma je ogrožen kdo drug.

Točno. Vsi udeleženci v prometu, pa smo ogroženi, ko so policaji na cesti ( to je moje mnenje.pravico do njega pa imam). Le ko se zagovarjaš. moraš pravilno uporabit besede.
Jaz se enkrat rekel sodnici; moje mnenje je , da ste vi neumni. Povedala mi je , da me bo kaznovala za žalitev sodišča. Pa sem jo vprašal, če jaz ne smem imeti svojega mnenja, ki ga ne širim okoli. Plačal nisem nič.

To je, kot če so te ustavili za prehitro vožnjo z lasersko pištolo. Če ti policaj ni pokazal, pištole in koliko si peljal, si lahko napisal pritožbo in pritožbi je bilo skoraj vedno ugodeno, le če si se izgovarjal na to, da ti niso hoteli predloži dokazov (za vsako kaznivo dejanje, se ti morajo predložit dokazi, če te hočejo kaznovat). Če pa si se izgovarjal , da si vozil počasneje, so ponavadi pisali; Policaj je uradna oseba, ki se ji verjame.

O takih "cakah", mislim, da so tukaj na forumu ljudje, ki bi lahko vec napisali.

Lepo pozdravljen SR
Default avatar

SR

To se je tudi meni zgodilo. A res že veliko let nazaj.
LP
Default avatar

miki

Širil okoli? Seveda ga širiš okoli kakor hitro se ne pogovarjata o tem na 4 oči. Si pa mel srečo.

LP, miki

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic