Forum.Over.Net

Življenje, ah to življenje

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

NAPOTEK ŠT. 6 - PIRAMIDA

Default avatar

Kaja

Zato, da ženska zasluži in da so hitri rezultati. Poznam kar nekaj deklet, ki so po njeni 'terapiji' dobile kile nazaj.
Default avatar

Špela

Saj sem jih jaz tudi, samo dejstvo je, da sem jih tudi po drugih "terapijah". Vedno se pač vrnem na stara pota in tu ni nič drugega. Poglej npr. telovadba - pridno sem hodila celo leto, sedaj pa že dva meseca nič. Se mi preprosto sploh ne da spraviti. Hrana - pridna od aprila do oktobra, potem pa november, december in januar katastrofa. Skoraj pol izgubljenih kg sem pridelala nazaj.
Sama nase sem jezna ampak jem pa tud skoz. Pa da ne omenim sladkarij. Ravno zato, da se mal streznim sem se danes mislila pridružiti vsem vam!
Default avatar

lenči

Kaja, zelo si prijazna, ker si vse to natipkala, ampak mislim, da bo malo zaleglo, ker dovoljuje goljufanje oz. ne navaja razumljivih in standardiziranih merskih enot.
Če si tako dobra, navedi še naslednja pojasnila:

- koliko dkg tehta "košček" nečesa?
- koliko ml je "lonček" ali "skodelica" (imam kakih 6 različnih velikosti)?
- koliko g je "žlica", "zvrhana žlica" (pri nas imamo 3 različne velikosti jušnih žlic)
- koliko dkg tehta "zrezek" in koliko "manjši zrezek"
- za jace velik krompir - za jajce kategorije A, B, C, S ali SU?
- koliko dgk tehta "srednje velik sadež" - saj vemo, da sadeži tehtajo od 20g pa do 12 kg (lubenica) - ali to pomeni, da srednje velik tehta 0,1kg ali 6kg?

itd.

Pa brez zamere, nisem hotela zafrkavati!
Default avatar

Špela

Punce zdravo!

Ste se včeraj dobile? Kako vam gre?
Default avatar

Kaja

Smo se dobile, ja. Lepo napredujemo: od - 0,4 do - 1,6. Upam, da se nam boš drug teden pridružila, ker sem že odprla tvojo kartoteko.
Default avatar

Kaja

Kot lonček je mišljen navaden jogurtov lonček .
Kot žlica ni mišljena zvrhana, ampak zravnana, velikosti tiste za juho.
Zrezek naj bi imel okoli 70-80g.
Sadeži od 80-100 g.
Krompir, testenine 50-60 g.

Če te zanimajo podrobnosti, ti pošljem tabele.

Kot nasvet pa : ne kompliciraj. Bolj boš štela, slabše bo.Gre za okvirne
vrednosti.

LP,Kaja

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic