Forum.Over.Net

Življenje, ah to življenje

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

NAPOTEK ŠT. 6 - PIRAMIDA

Default avatar

Sasha

SE STRINJAM!
To pa zato, ker mi ne hujšamo!
Mi se učimo novega načina prehranjevanja.
In vsaj jaz, nimam za shušati samo 5 kg.
Default avatar

Špela

Aligator - a imaš rad ženske, ki od anoreksije padajo v nezavest? (to se namreč njej dogaja, kot sem uspela prebrati). No tega si res ne bi želela - mam raje 5 kg preveč, kot 15 premalo.
Default avatar

Špela

Kljub temu, da se strinjam z obema (/Kajo in Sasho) pa vseeno ne bi kar tako zavrnila kakšne enotedenske hitre diete. Razlog je v tem, da meni včasih to pomaga - ne v smislu, da bi res izgubila na hitro in potem po starem, saj se običajno potem niti ne držim tega 100% ampak:
1. umirim lakoto in se discipliniram, da lažje nadaljujem naslednje tedne
2. ker na hitro izgubim tista 2 kg, potem dobim voljo, da vztrajam naprej
3. zaznam, da sem privlačnejša in si zaželim še lepše podobe.

Torej punce: vse smo različne imamo pa isti cilj. Potrudimo se in ga dosežimo, pa kakorkoli že. Tukaj smo končno zato, da se SPODBUJAMO in ne jezimo druga na drugo.
Default avatar

Špela

Čeprav sem zgoraj že kar nekaj komentirala, sedaj javljam, da sem nazaj in vas lepo pozdravljam. Po smučanju v preteklem tednu, je sledil še sprehod po Dunaju in včeraj še en rojstni dan in veliko čokolade in sedaj je zares konec in to danes, ne jutri in pojutrišnjem. Torej - Kaja, v četrtek računaj tudi name!
Default avatar

Maša

Ja, 100% se strinjam s tabo...da je od vsakega posamezika odvisno. Jaz sem tudi najprej sla z neko dieto en teden, pa sm shujsala 2kilograma, samo toliko da sem dobila malo volje, potem pa pocasi naprej...seveda da niso zdrave niti nic, ampak en teden...medtem ko si folk unicuje zivljenje z kajenjem vsak dan, s alkoholom..
sicer sem pa potem naprej za pocasno hujsanje in za zdravo prehranjevanje. jaz poskusam zdravo jest, to mi kar uspeva. sicer pa sem brala o eni na "Hujsanju", ki je sla v enem mesecu 10 kil dol? no sem uprasala za dieto, ker me res zanima kaj vse je moralo njeno telo pretrpeti...
drugace pa me zanima ce ma kdo od vas doma fitnes napravo za tect...ne vem tocno kako se rece, tist trak za tect? ker kadar grem v fitnes, ponavadi samo tecem in me zanima, koliko to stane...se premislujem..
dobro jutro vam zelim in veliko soncka!
Default avatar

Aligator

Hm, še boljše bi bile pravzaprav ženske, ki ne bi nič jedle (pa tudi ne
govorile)...pomislite, kako bi bilo življenje enostavnejše in - cenejše.
Default avatar

Kaja

Aligator, a imaš ti mogoče kakšne probleme ?
Default avatar

Kaja

Živjo Špela,

pripravljena na nove napore in zmage po dopustu ? Lepo, da se nam boš pridružila,
bo skupina še bolj pestra, po letih boš pa v zlati sredini.

LP,Kaja
Default avatar

Špela

A ste že realizirale kakšen četrtkov miting?
Default avatar

Kaja

Ja , prejšnji teden nas je bilo 5. Boš videla, super grupa.Nabita z energijo
in pozitivizmom.
Default avatar

Špela

Pridem zagotovo, ker rabim en mal energije (tiste v maščevju se je kar nekaj nabralo, tiste druge pa mal manjka)
Default avatar

Sandra S.

Najcenejši tekač, ki sem ga do sedaj zasledila je bil 240.000,-- sit, pa še to je bil znižan.

Drugače so pa cene tam okoli 300 jurčkov:(((((

Jaz sem tud že razmišljala o tej napravi,, pa sem se premislila, obuješ superge, pa greš v naravo, pa je isto, in prišparaš ta denar za karkoli drugega, morje in doput recimo.

Jaz imam za ta denar ( 240 čukcev ), plačanega pet mesecev morja in ga ne zamenjam za noben tekač.

Pozdravček

Sandra S.
Default avatar

miki

5 mesecev morja za 240k ???

LP, miki
Default avatar

Sandra S.

5 mesecev morja za 240.000,00 sit JA:))))))) za dve odrasli osebi in enega otroka!!!!
Tako je bilo lansko leto, letos pa še ne vem za točno ceno + hrana seveda( ješ kle al pa dol..dol ponavadi še manj ) + taksa
Default avatar

miki

uuu hudo....kje to :))))))? aja...kak se boma mi2 zaj zmenla za tisto...?

LP, miki
Default avatar

Sasha

Ja, to itak, da smo različne. Po sebi vem, da drastične "diete" mi lakoto spodbujajo, ne umirijo.
Default avatar

Aligator

Nimam posebnih problemov, me je pa zivljenje - sploh v zvezi z zenskami -
naredilo nekoliko cinicnega, pa zato tak komentar.
Default avatar

Kaja

Pozdravljene punce,

danes je spet dan a naše srečanje. Me prav zanima, kako punce napredujejo.
Spet bo veselo.

Za danes pa povzetek članka o tem, kaj se dogaja v telesu pri dietah s stradanjem.

Nikoli se ne lotite diete, ki vsebuje manj kot 1000 kcal. Raziskave kažejo, da se z bistenim znižanjem vnosa kalorij zmanjša naša temeljna poraba energije v mirovanju (RMR- resting metabolic rate). Naše telo začne varčevati .To je evolucijska prilagoditev telesa, ki mu omogoči preživetje v hudih časih.

Učinek jo-jo

Med stradanjem se v telesu dogajajo številne hormonske spremembe, ki vplivajo na presnovo ter na naše občutenje in vedenje. V možganihse poveča tvorba nevropeptida Y , ki je zanan kot spodbujevalnik teka. Hkrati se zniža nastajanje leptinov v maščobnih celicah. Nižji nivo leptinov v krvi povečuje tek in znižuje temeljno porabo energije. V telesu se dogajajo tudi druge hormonske spreembe , ki so delno povezane s spolom.Hormonsko spodbujen tek je eden glavnih razlogov, zakaj po intenzivnem hujšanju spet hitro zredimo. Ta učinek je znan kot jo-jo in nas velikokrat pripelje do večje teže, kot je bila tista, ki smo jo imeli pred začetkom hujšanja.

Če to vemo, lažje razumemo, zakaj mora biti hujšanje počasno.Bistveno je, da vsak dan zmanjšamo vnoskalorij - toliko, da malo več porabimo kot pojemo.
Tako ne izzovemo hormonskih sprememb, ki jih povzroči stradanje.Takšnega prehranjevanja se dolgoročno tudi laže navadimo.

Počasi se daleč pride .....

Lp,Kaja
Default avatar

miki

Ja Kaja maš prav. Premalo OH povzroči padec ravni inzulina v krvi, to pa je hormon ki skrbi za transportacijo hrane v mišičevje. Mišica je, če poenostavim, sestavljena iz aminokislin in glikogena in če ga je premalo se v praksi pokaže to kot mehkota mišiče. Če hrane ni telo odreagira na tak način kot si opisala zgoraj, in zaužita hrana se nalaga tudi v obliki maščobne rezerve.

LP, miki
Default avatar

Špela

Kaja - tole vem da drži, edino kar pa ne razmumem, zakaj so tele shujševalne pod zdravniškim nadzorstvom (kot pri dr. Sentočnikovi npr.) tako drastične - 600-700 kcal.

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic