Najdi forum

pozdrav

ena malce druga tema. Ali mi lahko kdo da kak nasvet glede nege drevo življenja? Moj mož mi ga je podaril za DAN ŽENA in sem ga postavila na višji podstavek zadaj za kavč v kot, kjer ima na eni strani sicer radiator, ki ni bil do sedaj nič kaj prida odprt, na drugi strani pa do tal oken, ki ima bolj mat zavese in prepušča malo manj svetlobe kot tiste drage čipkaste zavese. Opažam, da se spodnji listi najprej povesijo, nato zmehčajo in nato posušijo, in to množično!

Mislila sem, da je kriv radiator (enkrat smo ga le odprli) pa sem drevo prestavila 5 metrov stran. Sicer zgoraj nekaj novih listogv poganja, toda imam občutek, da je to bistveno manj kot jih pa zgnije!
Tudi zdravi listi se stegujejo v vse smeri, ko sem ga dobila, so bili listi bolj skupaj in lepo so se stegovali enakomerno v vse strani!

Kaj mi je storiti? Nočem, da bi crkne, ker je bil res drag!

HVALA ZA VSAK NASVET PS Zalivam poredko!

Nataša

Moja babica ga je imela ob balkonskih vratih, torej na svetlobi (vendar vseeno ne na direktni svetlobi), in v prostoru, kjer niti ni bilo tako toplo, vendar ne na prepihu. Zrastel ji je do stropa.

PAZI koliko ga zalivaš!!!! Ni pomembna svetloba ali pa prepih ampak zalivanje.
Ne preveč!!!! Rabi samo enkrat na 14 dni mal vode, al pa še to ne!
Men je isto listje metal, in to samo zato ker je bil rpeveč zalit.

Sandra S.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, zalivati zelo zelo poredko in biti mora v čim manjši posodi! Tudi premikanje sem in tja mu ne dene prav dobro.
Marija

Pozdravljena!

Vsekakor je verjetno razlog za tako povešanje listov iskati v gnitju korenin. Korenine pa lahko gnijejo, ker je rastlina zalita preveč ali pa, kar je tudi zelo verjetno, da je koreninska gruda prerasla spodnji del lončka in potem ko zalijete, korenine stojijo v vodi. Vrtnarji običajno prodajajo rastline tik preden bi jih morali presaditi, zato je vedno koristno, ko rastlino prinesete domov, da jo takoj presadite v večji lonček, pri čemer koreninske grude nikakor ne poškodujte.

Za bolj konkretno pomoč pa vam svetujem, da se v najbližji cvetličarni oglasite z vašo rastlino ali da tja odnesete vsaj kakšen list in vam bodo najbolje svetovali.

Veliko veselja ob negi vaših rastlin in lep dan

Škoda ker nisi povedala, kako ti sicer uspevajo rastline v stanovanju – če jih imaš.
Drevo življenja ni prezahtevna rastlina in mogoče je marsikaj rešiti. Jaz ti predlagam, da v vsakem primeru (tudi če korenine še ne kukajo skozi lonček) rastlino vzameš ven in pregledaš korenine. Pretipaj jih, če so slučajno zgnile. Če so votle in prhke jih odstrani. To se je meni zgodilo, ko se mi je fant vmešaval v nego rož, v prepričanju, da jih jaz premalo zalivam; pa je še on dolival….
Sicer pa upoštevaj tudi nasvet Lady – nekateri škodljivci so prostemu očesu nevidni.

Pa še tole: če ti ne bo uspelo rešiti drevesa, lahko odrežeš in posadiš zeleni del rastline – se zelo rad prime in tudi lepo izgleda (če seveda ne gre za škodljivce na listih).

LP

Enkrat sem dobil to drevo v pisarno. Ker kadim in kot moški nisem kaj prida skrbel za njega. Vsi so mi govorili,da slabo skrbim. Ampak zrasel je v najlepšega v celi službi,pa mi ga je tajnica sunila :))

Evo Nataša, moje izkušnje s tem drevesom. Bil je namenjen že nazaj v naravo, pa sem ga rešil takega žalostnega konca. Od tega je leto dni. Sedaj stoji v dnevni sobi pod stopnicami (ki vodijo iz dnevne v mansardo), je precej v temnem – ni direktne svetlobe, gretja pa okoli ni. Zalivamo ga vsake toliko (ko se spomnimo). Torej, kaj bi bil vzrok propadanju tvojega drevesa, nimam pojma. Napisal sem ti samo to, kako pri nas delamo z njim 🙂

Pa lep dan!

Jani

Moje drevo življenja uspeva zelo dobro. Postavljeno je pod oknom v dnevni sobi (na tleh), kjer pogosto zračimo (je torej tudi na prepihu), v prostoru kadimo in ima popoldansko sonce. Res zelo lepo uspeva, pomladi sem en velik vrh kar odstranila, ker je bilo vse skupaj preveliko.
Moje res ni zahtevno, je pa res, da ga večkrat pobožam po listih in mu povem, kako lepo drevesce je 🙂

p.s.
naša pogosta napaka je preobilno zalivanje pri večini sobnih rož, raje manj, kot preveč!

Jaz ga imam tudi. Manj kot skrbim za njega, raje me ima in lepši je. Še najraje ima, če ga pozabim zaliti.

Jaz ga imam in nasel sem ga cisto uvenelega in ko sem ga spravil h sebi je zacelo drevo nerealno cveteti,sedaj pred zimo je pa kar naenkrat zacelo drevo veneti,najprej malo,zatem pa skoraj v celoti!cez poletje sem ga imel zunaj na soncu(zivim na obali) in je lepo cvetelo,cim se je zacelo hladiti je pa zacelo veneri!sedaj je v stanovanju in vidim da poganjajo novi cvetovi-stari so se vsi posusili in uveneli ter odpadli!upam da se spravi nazaj h sebi ker je izredno lepa rastlina!imam vpr-slisal sem sicer da to rastlino nebi smeli imeti doma v stanivanju,ker naj bi zelo vplivala na zdravlje!!je to res?in kaksna zemlja je najbolj primerna za rastlino!imam jo v zelo veliki vazi,iz katere odtece vsa odvecna voda-nima podstavka gako da se voda nemore zbirati!vsak nasvet je dobrodosel!lp deks

New Report

Close