Najdi forum

Zadnjič sem se po dolgih letih znašel v Tolminu. Dobil sem prav neprijeten občutek, saj so bili okrog mene kamorkoli sem pogledal hribi. Vreme je bilo izredno slabo. Dobil sem občutek, da je to mesto prav morbidno. Ljudje iz teh krajev se mi zdijo zelo zaprti in resnobni. Sprašujem, če poznate ta kraj in ljudi v njem. Ali mislite, da obstaja povezava med klimo mesta in značajem ljudi??

Rekla bi da obstaja povezava, pazi pa da te ne sliši kakšen “morbidni”tolminec.Meni se zdi prav lepo.Ljudje pa morajo biti trdi v krajih,ki so obdani s hribi.Kaj pa če jim nisi bil všeč ti?

Težko je ocenjevati kraje v slabem vremenu. Dobiš čisto drug vtis. Je pa seveda od posameznika odvisno, ali je sposoben v nekem kraju najti tiste lepe stvari. V naših gozdovih je na tone svinjarije, od smeti do starih karoserij, pa jih imamo vseeno vsi radi. Tolmin ni veliko mesto, ima pa nekaj krasnih detajlov (okrog hotela Krn) in še več lepih naravnih zanimivosti v okolici (v Zatolminu korita reke, hudičev most, Dantejeva jama, bližnji Most na Soči…).”Tminci” so, tako kot vsi ostali prebivalci Posočja izjemno zanimivi ljudje, zelo prijazni in dobrodušni, vedno za hece. Samo vzeti si je treba čas, jih pobliže spoznati in imeti malo bolj pozitiven pristop. Relief krajev, kjer živimo, verjetno v neki meri vpliva na našo mentaliteto, vendar je ta bolj odvisna od zgodovine, tradicije, lege kraja v svetu, genov, kot pa od reliefa.

nova
Uredništvo priporoča

Jesen in slabo vreme….rabiš še kaj drugega za slabo voljo?

Miškolin, ti si res pravi doktor, hvala za ta odgovor.

Mimogrede, nagrada Zlati lev iz Benetk, za film Kruh in mleko, je pristala v roke ravno fantu iz Tolmina…….

Da bos pregnal tako slab obcutek, se ob priliki vrni v Tolmin. Izberi tak dan, da bo nebo jasno, brez oblackov, da bodo ljudje na ulicah. Ozri se malo v hribe, bos videl, da se ti bodo zdeli prav prijazni. Ce pa se bos zapeljal se malo naprej, pa usmeri pogled se na nase julijske vrsace. Pogled nanje je res velicasten.

Lp Senja

Sicer sem iz Bovca, sem pa blizu Tolmina. To je čisto navaden kraj, kjelrlahko srečaš take in drugačne ljudi. Res pa je, da je v času dežja vsak kraj bolj turoben, saj smo v deževnem času taki tudi ljudje.
Drugič se za obisk raje odloči v lepem vremenu, takrat bodo tudi vtisi drugačni.
Res je, da se v Tolminu ne dogaja kaj dosti, zato pa pridi v Bovec,kjer ti ziher ne bo dolgčas. Najbolje je čas poletja, ko naše mesto kar žari.

Pa,pa Lala

Pozdrav.

Sama sem doma na ravnici, v Prekmurju. Toda zame je pokrajina ob Soči, Tolmin, Bovec, Trenta, Vršič … raj na zemlji. Najsrečnejša sem, ko gremo s prijatelji na Žago, kjer imajo staro hiško, kjer lahko gledam čudovito pokrajino, vse tiste visoke gore, od katerih se kadi po dežju, ko poslušam žuborenje Soče in klepetam z domačini, ki so nadvse prijetni ljudje, trdi od težkega dela in bremen življenja. Pa tisti kozlički, ki zjutraj s svojim zvončkljanjem in bebetanjem prebudijo…Prečudovito. Jaz se na tem koncu naše domovine najbolj spočijem.

Ljudje so pa takšni in drugačni povsod.
Tako ta kraj vidim jaz.

Lep vikend.

Lena

Poznam. Ne tako zelo kraj kot ljudi. In tu si usekal mimo, mimo! V mojih študijskih letih sem spoznal ogromno študentov iz Tolmina in okolice in moram priznati, da so eni najbolj fajn, prijetnih in skratka niti malo ne zaprtih kaj šele morbidnih ljudi, kar sem jih imel v življenju možnost spoznati. Imam nekaj zelo dobrih prijateljev iz “Tmina” in mislim, da po enem obisku v nekem kraju ne moreš soditi ljudi, ki tam živijo…
Kaj pa Ljubljana? Ko se zjutraj ob 7 odpravimo od doma v (ta teden) jutranjem meglenem vremenu, se ljudje, ki hitijo na delo z nasmeškom na licu veselo objemajo, ne? :)))

Tudi jaz sem v svojih študentskih letih spoznala kar nekaj tolmincev. Moram reči, da še malo niso morbidni, še kako so za žur. Res pa je, da se veliko zakajajo. Posebnost teh študentov-tmincev pa je bila da so imeli vsi brado. Pa v tistih letih se pravi 1984-1989 smo bluzili po Grčiji. V enega tminca sem bila tudi fool zaljubljena. Ej Bello, mogoče se pa midva poznava. A, si hodu v starega študenta?? čao

Hja, Mateja… če so bila tvoja študentska leta ’84-’89, se ne poznava… takrat sem bil namreč še osnovnošolec :))) moja študentska leta so namreč ’95-‘še vedno :)) V starega študenta sem sicer tudi prišel sem ter tja (če misliš staro Gerbičevo), imaš pa tudi prav… velik del tmincev se ga res ful zakaja :))))

Obstaja povezava med mestom in klimo med ljudmi!!! Obstaja seveda obstaja, ampak ne v taki obliki, kot si jo ti opisal Andrej. Navadno smo mi sami vzrok, da nam kaj ne ugaja. Lahko je to slaba volja, ze v startu, ko se blizaš kraju in potem še dež….. No lahko so tudi pričakovanja na podlagi lepih spominov. Veliko je v naših glavah.
Povezave pa vsekakor so, jih pa ne moremo določati vsesplošno. Tako, da pojdi še enkrat v Tolmin ob lepem sončnem vremenu, na sveže zaljubljen in zdelo se ti bo precej drugače….

Živjo!
Jaz sem iz Tolmina. Moram rečt, da sem zelo srečna, ker živim v teh krajih, ker mi je prelepo. Verjetno je k vašemu negativnemu mišljenju dodalo še slabo vreme, ker če bi bilo sonce, je tukaj prelepo.
Pridi še kdaj, pa te povabim na kavico. Boš videl, da smo fajn ljudje 🙂
LP

Ja, tako je. Naš Jan Cvitkovič je res pravi umetnik… 🙂
Miškolin, lepo si povedal!

Pravi vtis si dobil……so takšni zaprti nedostopni in zelo redke so izjeme………..tudi poznam ljudi ki imajo znance na štajerskem in pravijo da so tam boljši in prijaznejši ljudje….tko da tolminci ne faflat kolk ste lrijazni in super….

jaz poznam tako fajn kot čudne ljudi na tolminskem.. tko da ne bom reku, da so vsi slabi, zadrgnjeni, ali pa nasmejani. pač, odvisno od človeka…. sicer pa mi soška dolina nekako ni všeč- Ampak to je moj osebni pogled in mnenje.

New Report

Close