Najdi forum

Pozdravljeni!
Zanima me kaj bi si vi želeli za petdeseti rojstni dan, kaj ste komu podarili oziroma kaj ste dobili. Če ima kdo kakšno idejo bi bila zelo vesela. Hvala lepa vsem, ki mi boste pomagali.

Moji mami smo za petdesetletnico (kar nekaj nas dalo denar) kupili nov hladilnik, ki ga je res že potrebovala.

Sama skupinska darila:
– tastu – kamero
– stricu – potapljaške kisikove bombe
– stricu št. 2 – pršut in stojalo za pršut
– teti- fotoaparat
– prijateljici – kompasove bone za potovanje

nova
Uredništvo priporoča

Mnenja sem, da je za take “okrogle” rojstne dneve potrebno podariti darilo, ki ima OSEBNI predznak (da oseba ve, da si darilo kupoval prav zanj, ne pa da si dal, kar je bilo poceni ali si dobil sam, pa ti ni všeč – zato daš naprej). Torej, odvisno kakšen je slavljenec (kaj ga zanima, kakšne želje ima, kakšne hobije itd.).
Darila, ki so nekako bolj splošna (za uporabo tudi ostalim družinskim članom), so bolj primerna za kaka druga praznovanja ali ostale rojstne dneve.

Od sodelavcev v sluzbi sem dobila cudovit prstan z diamantom, doma pa prekrasno uro.
Za moza sem kupila komplet – zlato iglo za kravato in zlate gumbe za mansete.

Če to leti na mene in hladilnik, ki smo ji kupili, naj napišem, da živi moja mama sama. Prav zaradi tega smo se odločili za to.

Kar se mene tiče, je hladilnik, ki ste ga kupili mami, če ga je seveda rabila lepo darilo (in bi bilo tudi, če ne bi živela sama in bi si novega želela). Pri današnjih izdatkih si je težko kupiti konkretnejšo stvar, saj je vedno prej še 1000 stvari, ki jih nujno potrebuješ.

Ne vem kje si videla, draga Sončnica, da je kaj letelo nate!

Napisala sem samo, kako se JAZ odločam pri izbiranju daril, kaj mi je vodilo, kar je pa Maja tudi spraševala. Ali ti kupiš svoji mami hladilnik, ali zlato verižico, to je TVOJA odločitev ali pa več ljudi, ki se tako dogovorijo. Sploh pa, če si vedela, da je to mamina želja, bi bila največja neumnost (morda tudi razočaranje za njo), če bi jo obdarili z najdragocenjšo ogrlico od Tiffanya. Če boš še enkrat prebrala, boš videla, da sem napisala, da je vedno NAJPREJ treba upoštevati želje slavljenca.

Za tisto, da naj bi bilo osebno darilo pa tole. Moj mož je za svoj jubilej dobil v dar komplet za kadilca pipe (pipo, tobak, čistilec, neko krpico itd.). V življenju pa ni nikoli pokadil ene same cigarete ali pipe. Celo vsi ga poznajo kot nasprotnika kajenja. Seveda, vljudnost mu je nalagala, da se je za darilo zahvalil, mislil si je pa svoje. Moj oče pa je dobil za svoj jubilej od sorodnika aparat za kuhanje kave (s filtrom) z besedami: da boš kdaj ženi skuhal kavo (!!?). Takrat pa sploh ni pil kave. ZATO je važno, KAJ komu kupujemo, saj vendar obdarujemo slavljenca ne sebe.

Z darilom, velikim ali majhnim, “povemo” nekomu, da ga imamo radi, da nam je v veselje obdarovati ga, da cenimo njegove želje. Lahko mu pa tudi “povemo”, da nam je samo važno, da pridemo čim ceneje skozi, da smo veseli, da je te “ceremonije” konec. Upam, da me boste razumeli, kaj sem hotela povedati, sicer bom spet predolga kot ponavadi.

New Report

Close