Najdi forum

Ločitev – kaj sedaj?

Po 12 letih zakona sva se z ženo sporazumno razvezala. Bližam se 40 letom. Otroke redno obiskujem, imam dobro službo. Hišo je obdržala žena. Začeti moram znova. A kako? Želim se aktivno ukvarjati s športom (atletika, teki), vendar imam vsaj 30 kil več kot pred 12 leti. Vem, da moram poleg službe biti čimveč v družbi, a nekako ne vem, kaj bi počel. Prvi korak sem naredil, premagal sem črne misli in depresijo. Imam takšno službo, da ne morem odpotovati in moram biti dosegljiv. Ali imate pozitivno izkušnjo, ki mi jo lahko svetujete? Hvala, Andi

Lepo pocasi, saj se vam nikamor ne mudi. Ce imate 30 odvecnih kilogramov, bi bilo ukvarjanje z atletiko prehuda muka in prekmalu bi obupali. Najprej zacnite s sprehodi, hitrejso hojo, gibanjem, morda druzabnim plesom. Hkrati pazljivo spremenite svojo prehrano (nasvete najdete na forumu o prehrani). Ko se bodo kilogramcki odkotalili, se boste bolje pocutili, imeli vec zagona, nacrtov… Verjetno vam poleg sluzbe se ostane kaj casa. Izkoristite ga za obuditev starih (ali pa novih) konjickov! Obudite stara znanstva, srecajte se s prijatelji. Ce ste prvi korak ze storili, pa dajte se drugega!

Internet je prava stvar, torej:

kupid.com
kazalo.net
poljub.net

Upam, da boste še ostali pripomogli z naslovi, ki jih jaz ne vem…

nova
Uredništvo priporoča

Andi ni vsega konec.

najprej eno vprašanje.

A ti sploh veš kaj bi v življenju rad. A sebe sploh poznaš? Najprej se vsedi in razmisli, kaj bi ti v življenju počel, da bi te najbolj razveselilo in bi bil srečen – neskončno. Ko boš to ugotovil, se tega takoj loti ne glede na rezultat.

jaka

Hvala obema, gremo dalje. Lep dan želim, Andi

Visenje pred internetom pa je v tem primeru kontraindicirano! Andi potrebuje “prave”, ne virtualne stike. Je pa res, da jih lahko v virtualnem svetu najde, samo naj ne ostane samo pri virtualnem! 🙂

No, lahko bi klepetal tudi preko icq.com. Tam se lahko spozna ljudi, kateri so bolj primerni kakor tisti, katere se lahko spozna preko kupida.Vsaj moje izkušnje so take.

Hvala.
Vsak nasvet pomaga. Med prazniki sem prebral knjigo Osebnostna sestavljanka. Jaka ima prav, treba se je vzeti v roke. Sangvinik sem in odprt navzven, vendar me razni .net in .com ne zanimajo. Saj je tale portal čisto v redu. Lep vikend, Andi

No, tudi na netu se da spoznati dobre prijatelje. Je pa vsekakor veliko bolje iti ven, si organizirati življneje na drugačen način, kot pa sedeti po cele dneve pred monitorjem.

Hvala,
dobil sem nekaj vzpodbudnih besed. Seveda sem se odločil, da bom na vseh področjih boljši in skušam izkoristiti vsak dan. Vsako jutro tečem in sem že “docent” (pod 100 kg). Ob vikendih preberem dobro knjigo, na internetu pa sem max.20 minut dnevno. Večina, tudi moji prijatelji mislijo, da si moram čimprej najti “nekaj”, a v tej situaciji si res ne mislim zapletati življenja.
Pozdrav, Andi

Internet nam lahko koristi predvsme na dva načina:

1. da spoznaš ljudi, ki jih v realnem življenju nikakor ne bi mogel, ker so iz drugih krajev, ker ne zahajajo preveč v javnost itd…

2. Če si res v krizi, potem pogovori preko interneta lahko delujejo celo terapevtsko, saj smo običajno pred neznanimi ljudmi in kolikor toliko anonimni pripravljeni spregovorit zelo odkrito, bistveno pri življenskih krizah in osamljenosti pa je ravno to, da izražamo svoje misli in s tem spoznavamo sami sebe…

Nevarnost:

Obstaja velika nevarnost, da nam potem ta virtualni svet kar zadošča (sploh če smo preveč obremenjeni s službo, z otroci iz propadlega zakona in nimamo veliko prostega časa). V kontaktu z drugimi si nehote predstavljamo te osebe, seveda si jih predstavljamo tako, kot bi želeli da so in ne take kot so v resnici… in čez nekaj časa se jih celo bojimo spoznati, da ne bi porušili tiste njihove lepe podobe v sebi…

Rezime:
– internet da, vendar predvsem za navezavo stikov, morda za izmenjavo kakega mnenja, potem pa čim hitreje povabilo na prvo kavo… Na kavi pa predvsem spoznavanje in izgradnja prijateljstva, zateženi ljudje, ki jim na čelu piše “iščem ženo / moža” niso priljubljeni, bolje je biti malo zadržan in skušati priti v kako novo družbo, se pravi, če spoznaš nekoga z interneta v živo, skušaj spoznati koga še iz njegove družbe in se jim pridruži pri kakem družabnem dogodku (izlet, praznovanje, koncert, veselica…).

Kdaj bo že tisti žur?

Tudi jaz se strinjam z vami, da tisto “nekaj” naj se kar malo pocaka. Ali pa bo pac prislo spontano. Verjetno sedaj zivite v drugacnem tempu kot prijatelji, pa si ti kar ne morejo predstavljati, da se imate lepo – tudi sami. V nekaterih pogledih celo bolje kot prej… uzivajte se malo svojo samskost!

Edi je pisal/pisala:
>
> Kdaj bo že tisti žur?

Žuri so fajn. A ni boljši kak piknik?

Ob kaki reki, a ne?

Andi

Verjetno ste do sedaj že skočil na prve “žure”, piknike ali podobno.

Ker se hočete trajno pobrati, razmislite, si postavite in zapišite vaše cilje za naslednjih pet let. In potem za eno leto, šest mesecev, mesec.

Potem pa se jih držite. In nagradite samega sebe za vsak uspeh, pa naj bo še tako majhen. Vsak korak je pomemben.

Držim pesti.

Tako je, Zoran !

Poln adrenalina sem se vrnil z rallya Saturnus, ki je bil ta vikend
na Severni in Južni Primorski. Sedaj pa veselo na delo.
(bolj na delo kot veselo, pa vendar….) Pozdrav, Andi

New Report

Close