Najdi forum

Pozdravljeni!

Imam občutek tesnobe in me je vsega strah. Že vnaprej imam občutek , da bo nekaj narobe, da se mi bo nekaj zgodilo.
Preganja me občutek tesnobe, strahu… Kaj mi svetujete, kako naj to preženem?

Gasper

Gasper..moje razmišljanje;
1. Morda bi bilo smisleno biti pozoren..ali si tesnobo POVZROČAŠ … od nekega določenega dogodka …
2. Ko ugotoviš ta dogodek, obdobje… pač , neko prelomnico… bi bilo smiselno ugotoviti, kakšna sprememba se ti je takrat obetala…
3. Iz izkušenj ti povem,da si tesnobo prikličemo takrat, ko se v življenju odločimo nekaj, pa čeprav imamo 30, 40, 60 let…..kar ni skladno z nekim programom, ki ga imamo v glavi (pridobljenega od staršev). Program govori o tem, kakšno življenje naj imamo, kako naj ga živimo…KOLIKO LAHKO UŽIVAMO, KOLIKO SMO LAHKO SREČNI…
In se tesnoba lahko “javlja” ravno v trenutku, ko po …mnenju nekoga, ki nam je pomemben..uživamo preveč…smo preveč srečni, preveč uspešni..itd.
Vesela bom tvojega odgovora.

Ce vas ta obcutek kar naprej preplavalja in vam ze onemogoca normalne zivljenjske aktivnosti, ne bo slo brez terapevtske pomoci.

Ce pa imate napade tesnobe bolj poredko, si lahko prej kaj sugerirate. Najprej morate biti popolnoma prepricani vase, da bo napad minil. Ko se napad bliza, se skusajte cimbolj usmeriti na okolico – kaj se dogaja okoli vas, kaj pise v casopisu, barve, vonji itd. To vas bo odvrnilo od nekega neusmerjenega strahu. Zelo pomembno pa je, da vmes res pocasi, globoko (!) in umirjeno dihate. S taksnim dihanjem lahko celo preprecite pravo paniko. Vadite ga lahko tudi prej. Lahko poskusite tudi s kaksnim avtogenim treningom.

Kaj pomeni avtogeni trening. Kako ga izvajajo ali se izvaja?

hvala za pojasnilo.

Avtogeni trening izvajate sami na sebi. Vendar pa je le dobro, če se nazačetku (pri prvih korakih) posvetujete z nekom, ki je to že počel.

V pomoč: v slovenščino je prevedena knjiga z naslovom Avtogeni trenig, ki vam jo toplo priporočam.

New Report

Close