Najdi forum

kako reči stop, ne, ne smem

pozdravljeni!

moj problem holesterol in sladkor, torej imam dieto, predvsem bele moke in seveda sladkih stvari ne smem. ne vem pa kako se jim odreči oz predvsem zvečer ko me spopade da bi pojedla nekaj sladkega, kako to naj preprečim? odkar imam dieto,me še toliko bolj vleče da take pojem kar ne smem in si rečem “samo še danes-zadnjič”, kar pa se nadaljuje. sicer zdravil še nimam, le dieta, kjer pa nimam dovolj discipline, predvsem ker drugi člani to lahko jejo in mi je teđžko se upreti.

kakšen nasvet?

hvala, lp

Samo pomisli, kako fletno bo, če se ti bo res razvila sladkorna, ki ima grozne posledice, poleg tega si doživljenjsko obsojena na zdravila. Poznam nekoga s pridobljeno sladkorno in ti povem, da nočeš biti na njegovem mestu. Meni da kdo reče, da mi grozi sladkorna, bi se samo nanj spomnila (brez noge, skoraj slep, ledvice odpovedujejo, dializa, nepokreten, jetrna dieta, ker mu tudi jetra že delajo slabo. Začelo se je pa pri dobrih 50 letih!!!!).

Poišči kompromisne rešitve, kaj ne turira cukra. Na primer manj sladko sadje, naj omenil le jagodičevje … Začni sama pripravljat manj sladke in za krvno sliko ugodnejše sladice. Jaz se tudi skušam bremzat, a zaradi kg, zaenkrat je vse ostalo tako, kot mora biti. Vse pečem z bistveno manj sladkorja, kot ga je v receptih, uporabljam pa med, sirupe, ker se vseeno malo ugodneje absorbirajo kot glukoza. In tega dam seveda vsaj 30 do 40 procentov manj.
Delam palačinke 2-2-2: dve jajci, dve banani in dve ornk žici moke. So že same po sebi dobre ali pa jih nadevam z grškim jogurtom z gozdnimi sadeži. Manj OH kot prilogo, raje več zelenjave (dodaš jajce, koruzo, paradižnik, sir, in se naješ že samo od solate).

Včasih ne pomaga spodbujanje temveč da pri “bodočemu” bolniku zbudiš strah, priporočam ti obvezno branje:
https://www.diabetes-zveza.si/diabetes-in-jaz/kaj-je-diabetes/

nova
Uredništvo priporoča

Jaz bi pred očmi vedno in le imel to, da bo čez čas bolezen napredovala in me bodo pričele mučit vse tegobe, ki jih bolezen prinaša(eden že zgoraj opisal), pa bi mi bilo dovolj,da bi postal trmast,da je kaj. Pa če mi doktor reče, naj jem le črn kruh in vodo čisto, bi to delal. In prvo pravilo-nikoli si ne delaj sladkih zalog v hiši.Ker če so ti pri roki, posežeš po njih. To naj bo za začetek!. In verjemi, deluje. Kako pa češ stlačit v sebe večer pri televiziji čokoladico, ki je nimaš doma….

Enostavno. Umakni iz hladilnika in  omar vse kar lahko povzroči kumpulzivno reakcijo. Ampak res vse. Po kakšnem mesecu ali dveh se bo veliko lažje upreti skušnjavi. Do takrat pa mora vse ven. Govorim iz izkušnje.

New Report

Close