Najdi forum

PREGOREVANJE IN NEZAPOSLEN MOŽ

Pozdravljeni,
že vnaprej hvala za kakšen pameten nasvet.. Namreč/ jaz ne zmorem več. Mož, ki je po mesecih še kar doma brez službe oz. se išče, je enostavno nevzdržen, je preložil vsa bremena plačil in delo doma /name.
Priznam/ kot bi se vrnila v svoje otroštvo in res drži/ vzorci so dedni.
Moja mama je bila enaka, mama postorila vse okrog in v hiši, medtem ko se je oce praskal in komandiral.
Mami je bila tudi izjemno tehnični tip/ glej ga zlomka, tudi jaz doma privijam žarnice, možu na pamet ne pride, da bi jo menjal, pa gre mimo, kosim jaz, drva spravljam/on/ igrice in sedežna, pa kakšno kosilo skuha in teži vsem nam zaradi posode v pomivalcu. Jaz kličem vse mojstre, jaz se dogovarjam za vsa dela/ včasih prav komično izgleda, ko pridejo kaj popravljati.

In to je že zadnjih 15 let, imava otroke proti koncu oš ampak jaz postajam besna.Enostavno nimam energije več za vse to.
Ko mu kaj omenim, pravi, bova že.. Jaz ne vem, na koga on čaka? Moje delo ga ne zanima, moji projekti še manj, samo koliko denarja bom prinesla domov. Sam bi želel, da se parkiram v neko trgovino in je to to. Imam svoj s.p. in trenutno seveda malce šepa/komaj se držimo nad vodo/turizem/ampak nekako spravim skupaj mesečno za vse. Ko se vse odpre, bo seveda drugače, a to je že leto dni takole.

Ravno zaradi svojega domačega okolja v otrostvu sem šla od doma dokaj hitro s pomočjo takratnega dela -počitniškega /pridobila sobo, kjer sem dejansko opravila SŠ, pridno delala še ob vikendih ter končala tudi fakulteto bp. delam skozi, želela sem si nekoga, ki ne bo kot moji doma, delo /ni mi težava ampak zadnjih 15 let pa je to postalo že dovolj. Copy paste mojega otroštva.Že takrat mi je svoboda pomenila ogromno, neodvisnosti pa sem se morala navaditi že zgodaj.

Mož je imel dobro službo in skrbel za nas, zato je krivda malce večja/ sem pa že prej razmišljala o odhodu/ ker da mora človek postoriti vse doma sam, medtem ko nekdo poležava.. mislim,da je vseeno da je človek sam in v miru. Finančno nadomestilo pa ne vem kje je njegovo/ sicer hrano nabavi on a zelo omejeno/ pač moram jaz še vedno dokupiti.Meni ostanejo pa vsi stroški in kredit/kar je skupaj okoli 800 eur mesečno. Dodajte še prispevke in koliko moram narediti na mesec.

Kakšen pameten nasvet? Ker ko je ponovno v celem dnevu danes svojo energijo prestavljal iz enega kota dnevne v drugo, v domu pa kup stvari za postoriti/mi je prekipelo/in energijo izlivam tukaj najprej, ker nisem konflikti tip nekako.
In ko greste mimo lustra na hodniku,ki ima 6 žarnic in samo ena še gori/ ti pa dvigne vse..
Ampak ne bom jaz menjala spet..
in ja/tudi delo v vinogradu in okoli je moja skrb/ je smao 1000 trsov pa kljub temu..

hvala

Pa še ti idi nekam v tri krasne za 2 do 3 dni in ko se vrneš, bodo takoj ugootvili,kaj si ti delala te 3 dni. ALi pa teden dni. Ljudje cenijo tvoje delo le takrat, ko leto več ti ne opravljaš. Ko bo po bajti se vsega nagrmadilo in nič ne bo pospravljeno in spucano in skuhano, morda ktermu kapne. Priporoči se eni koelgici,če lahko se mal zadržiš pri njej ali ktermu ponudniku najami sobo in tam se odklopi.Ko prideš naazj, bodo vsi pripravljeni se pogovoriti.

Kaj pa rabiš 6 žarnic na hodniku. 1 je več kot dovolj.
Obrezno že imaš?
Pleji ga lepo poleg rezat in ven vlačit.

New Report

Close