Najdi forum

Je sploh možno dobit službo

Ker pogosto berem različne teme na tej strani, sem se odločila obrniti tukaj tudi jaz, saj me zanimajo vaša mnenja.
Sem dalj časa brez službe, tudi že pred korono.
Prijavljena sem na ZRZS in sem zelo aktivna, ne glede naj moj trud in željo mi ne uspe priti do zaposlitve, zelo redko me pokličejo na kakšen razgovor.
Nisem rojena v slo. imam pa VI stopnjo izobrazbe končano v Sloveniji.
Mogoče sem dobila napačen občutek, ampak se mi zdi da en izmed glavnih razlogov je ta, da nisem tukaj rojena (prihajam iz Kosova) imam pa slovensko državljansko.
Zanimajo me vaša mnenja:
Če ta oseba izpolnjuje vse pogoje, ki jih zahteva razpisano delovno mesto ne glede na področje od čistilke(osnovna izobrazba), trgovka-prodajalka…(srednja izobrazba), administracija…(višja/visoka…),ipd. , ali vpliva in koliko vpliva, da jo nebi zaposlili samo zaradi tega ker ni rojena v Sloveniji (kot v mojem primeru).

JA/NE-ZAKAJ?

Ne vpliva, glavno je, da je delo narejeno brez večjih dram, sporov in zmed.
Izbor kandidata je odvisen od izkušenj, starosti, prilagodljivosi, izgleda (higiena), karakterja, itd.
Menim, da ne pošlješ dovolh prijav. Moja mati jih je morala poslati okrog 80, četudi je zelo marljiva ženska, rojena v sloveniji.

Zdi se mi spodobno, da delodajalec, ki išče delavca obvesti kandidata, da se ni odločil zanj. To pokaže, da ima delodajalec dober odnos do zaposlenih.

Te zanima še kaj?

Na kakšno delovno mesto se prijavljaš? Če vztrajno iščeš delo že izpred časa korone mora biti delovno mesto precej neiskano ali je pa s tvojim CVjem nekaj narobe.

Predlagam, da upgradeaš svoj CV za začetek, pripni eno profesionalno fotko, mal spremeni celo stvar ker je le prvi vtis. Srečno

New Report

Close