Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje Kako shajate s plačo in koliko privarčujete?

Kako shajate s plačo in koliko privarčujete?

Prebrala sem nekaj starih objav, kjer je bilo razloženo, da se pri plači 1000 EUR neto lahko ne samo lepo živi, ampak tudi veliko privarčuje. Napisane postavke so se zdele kar logične, ampak v praksi so še številni izdatki, ki običajno niso vključeni v takšne izračune, skupaj pa lahko veliko nanesejo kot npr. stvari za dom (žarnice, čistila, popravila gospodinjskih aparatov ipd.), tablete proti bolečinam in vročini, nakup mobitela, izdatki za avto poleg zavarovanja (tehnični, cestnina, servis, gume, vinjeta), rtv naročnina, dopolnilno zdravstveno zavarovanje, obutev, obleka, počitnice, darila… Koliko vam torej uspe privarčevati od plače?

Plača in prevoz 1100 neto
48% plače s prevozom
74,7% plače brez prevoza
Pokrivam se samo toliko, kolikor sem dolg.

Kako je pa pri tebi?

[i]What you most want to find will be found where you least want to look.[/i]

Od socialne dam na stran 200e, ker varčujem za umetno oploditev v tujini, kamor lahko grem sama brez partnerja in brezposelna.

nova
Uredništvo priporoča

Imam nekaj sto evrov več kot 1000€ pa mi mesečno ne ostane kaj dosti, največkrat nič.
Dobra tretjina gre za kredit, druga tretjina za položnice, ostalo pa za obleke, obutev za otroke in zame, kaka darila za praznovanje, nepredvidljivi nakupi itd. Ko že mislim, da bo kak mesec kaj ostalo in dejansko ostane, se potem pokvari kakšna taka stvar, da porabim vse in še malo.

New Report

Close