Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje Iščem osebo/e za intelektualne pogovore

Iščem osebo/e za intelektualne pogovore

Živjo,
iščem osebo ali več oseb za intelektualne debate, pogovore. Opažam, da takšno preživljanje časa ni več “in”, da se nikomur pravzaprav ne da preveč tuhtati. Malce sem naveličana pogovorov o materialu, o virusu, o plehkostih.
Stara sem 36, knjižni molj, tudi izobražena, pa bi si želela prijateljskega kroga, s katerim lahko izmenjujem ideje. Zanima me predvsem psihologija, psihiatrija, osebnostne teorije, seveda pa pride v poštev tudi kaj drugega (fizika ali zgodovina npr.). Klepet bi bil najprej elektronsko, potem pa morda na pijači.
Pustite kontakt 🙂

Lahko me kontaktiraš na mail: [email protected]

Zdravo, lahko se poskusiva malo spoznat, da vidiva, kako nama bo steklo. Moj kontakt: [email protected]

Pusti kakšen kontakt

Piši mi na: [email protected]

Če te zanima klepet mi lahko pišeš : [email protected]

Lahko prideš na Deeper Conversations ali pa How to be human (poglej na FB)

Discord Metal#9000

Upam da imaš slušalke z mikrofonom (niso drage).

Pa lahko vžgema debate o vesoljcih, odvisnost od čokolade in še marsikaj….

Tu ni potrebno iti na kafe v živo. Samo opozorilo, smeh zagarantiran in upam da veš angleško.

"Mediocre minds usually dismiss anything which reaches beyond their own understanding."

Tudi meni bi prijala taka družba

Ja, sem za take malo bolj poglobljene debate, prebral cel kup knjig-od dveh pisateljev jih imam pa posebej ves čas na nočni omarici. In odprem eno ali drugo knjigo kjer koli, pa me vsak stavek nagovori….
lahko se dopisujemo preko : panpandva@gmail…sem pa malce starejši od tebe-ampak to pomeni več izkušenj:)

Me pa zanima tako psihologija, pa osebnostne teorije, v poštev pride tudi zgodovina (ne pa fizika….). Lahko začnemo s teorijo o Kranjcih-Karnih, Smo to prvinski narod tukaj ali ne??

Lepo, da si mi pisal in sorry, ker ti tako dolgo nisem odpisala. Povej mi kaj več o sebi.

Čao, če si še za debato… ZS

Pusti mail

[email protected]

Zivjo, ja, vidim, da sem zamudil kakšen teden…. :), nič ne de…lahko se mi javiš na panpandvagmail…nekaj ti napišem še o sebi na ZS.
lp

Tudi sam iščem tako osebo. Predvsem tako,ki opaža da je večkrat ne razumejo, da so ji stvari logične in da ji matematika in fizika nista delala kdaj probleme (IQ) in mnigo več. [email protected]

Piši na: [email protected]

Pozdravljena Pametboljsakotzamet in vsi ostali, ki Vas ta post nagovarja 🙂

Že dolgo nisem bila tukaj, na tem mestoma spodbudnem forumu, zato se pozno odzivam. Nadejam se, da še prebiraš odzive na tvoj post, saj te utegnem zanimati kot sogovornica, ali bolje rečeno so-piska.
Izzvala me je tvoja kombinacija in razpon ved in epistemologij, ki si jih ponudila,, predvsem relacija psihologija/osebnostne teorije in fizika me je pritegnila, saj se sama dojemam kot kvantno-empiricnega teoretika in ljubiteljskega holisticnega psihoterapevta.
Svoje diskurze sem dostikrat brusila na internetu, zato mi pisanje ni tuje, pa to počnem tudi profesionalno, kar pomeni, da si želim izrecno prav nekakšne dialoške kulture debatiranja v pisani obliki, tudi zato, da je lahko objavljeno … nekoč, nekdaj , po izboru avtorjev.

Tudi sama sem akademsko izobražena, kar pa nikakor ne pomeni, da sem prav zato odličen sogovornik, saj moje znanje, vedenje, ki ga najbolj uporabljam, sploh ni bilo pridobljeno v kontekstu akademije, mi pa akademskost koristi predvsem takrat, ko je treba sami Akademiji oporekati (kar ji je vedno znova nujno, da ohraniš zdravo pamet) v njenem lastnem jeziku, da bi dosegla, da nekdo nekaj spregleda, ko sem dejansko gverila v preobleki akademika.

Vsi zainzeresirani naj mi pišejo na [email protected]

Ne obljubim pa, da se bom z vsemi poglobila v njihove teme, če si ne bom obetala zabavnega dialoga, ki naj služi oblikovanju zdravega življenjskega nazora, ne pa petelinjenju z novodobnimi kvazi teorijami, ki zanikajo ali pozabijo omeniti starodavno znanje, iz katerega črpajo. Slednje zadeva tudi vse “osebnostne teorije”, ki so se rodile pred kratkim iz samih sebe. Sem sodijo tudi vse medicinske vede, ki izključujejo ljudsko modrost. In vsi znanstveni teoretiki tipa Carl Sagan, ki jim je skupni ortodoksni ateizem z motom “prah si, v prah se povrneš”.

V pričakovanju

V.

New Report

Close