Najdi forum

sociofobija ali kaj je to, pomoč!!!

zdravo

morda kdo ve kako živijo tisti, ki imajo socialno fobijo, ko jim je mučno zunaj, v družbi? ne mislim le na tiste situacije, ko pridejo panični napadi, pač pa na splošno.

npr. jaz nimam paničnih napadov, jaz imam zgolj tako odpor ven v družbo, v trgovine, po uradih….kot da me je sram, da me ljudje vidijo, pa tudi po bnaravi sem taka, de nerada govorim preveč, pač nisem rada v ospredju. trenutno sem doma in ne trudim se preveč iskati službe, ker vem, da potem moram iti od doma, doma pa se počutim varno, najbolje pa se počutim, ,ko pride večer, ko vem, da zdaj že nihče ne pride k nam, kajti niti obiskov doma nimam preveč rada. saj grem, ko je treba in vse napravim, ampak ne z veseljem, pač pa z odgporom. bojim pa se, da se mi povečuje ta zadeva, da bo čez čas vedno hujše.

saj vem, da imajo včasih tudi drugi takšne ddneve, ampak pri meni je to prisotno že več let.

kako se spopadati s tem? kakšne misli naj imam? znam si dopovedovati, da je to zemlja, kjer prebivam, cela je moja in moram uživati ter naj se ne oziram na druge. in poskuđšam ne preveč okoli gledati (ljudi), ko grem ven, trudim pa se čimprej vrniti domov.

najhuje je, ko sem kje zunaj aliv družbi, da se zelo potim. čeprav nič blizu paničnega napada nimam oz. da bi mi srce bolj razbijalo ipd.

kakšna zdravila se dajejo tu po navadi?

prosim neke smernice, nasvete, in če ima kdo izkušnje.

hvala, hvala, hvala.

lp

Mogoce ne bi bilo slabo, ce se obrnes na kaksnega psihiatra. V tvojem primeru ne vem za kaksne tezave gre, sigurno pa za nekaksne gre in pri tem ti lahko pomaga samo strokovnjak. Jaz imam tudi tezave, psihicnega izvora. Zelo se izogibam dolocenim nevarnim “zadevam” (mostovi, soteske, nasploh mi vse kar je visoko predstavlja strah)… Vcasih, ko pac moram mimo po taksni cesti, bi se najraje skrila doma in si zelim, da mi ne bi bilo treba tja…:(( Psihiatrinja je rekla, da gre za tesnobo in da ni nic posebnega, tablet mi ni predpisala..
Upam, da bo cimprej minilo, da je samo nekaksno obdobje v mojem zivljenju, ki ne bo pustilo prehudih posledic na psihi.
Srecno…


mogoče, če si v družbi in čutiš, da hočejo vsiliti svojo energijo vate in se temu ne moreš upreti in te občutki preplavijo, ki niso tvoji. Mogoče kaj v tej smeri.

New Report

Close