Najdi forum

partnerka, njeni starši?

S partnerko sma skupaj leto in pol in sedaj se pogovarjama, da bi se preselila skupaj. Problem je,da ona noče od doma in mi je rekla, da če ne pridem k njej nisem za njo. Stara je 30 let in živi pri starših, ki ji nekako cel čas govorijo bodi doma, vse imaš doma, ni trebaš nič denarja dat itd. Moram tut povedat, da je zarad tega končala prejšni dve zvezi. Vendar se ne da, ona vzztraja doma. Tut ne zahtevam, da se preseli k men( živim sam), pripravljen sem poiskat, drugo stanovanje, hišo, vendar ona vztraja pri svojem. Njeni starši so vredu ljudje, vendar tako vplivajo na njo, da se men to ne zdi normalno. Sploh ne vem, kaj naj naredim. Hvala za kakšno mnenje.

Jaz v tem ne vidim nič slabega, konec koncev boš dokaj hitro videl, če je z njimi kaj “narobe”,pa še prišparal boš.
Samo glej, da te ne bodo nasrali s kakšnimi vlaganji v hišo in krediti (no, po določenih letih bo skupno vlaganje stalnica) in da se ne bodo preveč krat pojavljali v vajinem delu.
Mogoče sta pa celo super starša.
Probaj. Nimaš kaj zgubit. Se boš celo življenje spraševal, če si naredil prav ali narobe.

Hvala, za lep odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Ni za kaj. Sem sama “snaha” in večino časa bi ju zadrgnila brez slabe vesti, ampak prevagajo lepši trenutki in tudi otroka ju obožujeta. Dokler je mož na moji strani in ne dela z njima v rokavicah, vse funkcionira kot mora…že 20.let.
Nisem pa tudi jaz neka cvetka s super karakterjem, hitro zjezikam nazaj in povem v previsokih tonih, tako da lahko rečem, da smo vsi v nekih mejah normale 🙂

Naj te ne bo strah.

UN2

Da pri 30ih hočeš ostati doma s starši, ki ti nenehno dopovedujejo, da si požrešen, če odideš, ker imaš polno rit vsega …

Zelo nerada sodim, zlasti negativno, ampak vseeno pazi in imej rezervni načrt, če bo kaj šlo zelo hudo narobe.

Upam, da delam krivico, ampak kot “lutka” staršev, ki takšne in drugačne taktike manipulacije prenaša že celo življenje – te moram opozoriti. BTW, punca je lahko super-duper, in pravijo, da v tretje gre rado. Vseeno se pazi njenih ta starih.

Veliko sreče.

Ja, oba odgovora sta zelo zanimiva. Ravno tega se bojim, da bo preveč vmešavanja, ker punca se enostavno ne vidi nikjer drugje, ker tako vplivajo na njo, bodi doma, vse imaš, kam pa boš šla..tu maš vse sorodnike..in še kaj
Sarčica2, ja verjamem lahko je tudi lepo…skkratka za razmislit..

Se strinjam, najbolje da poskusiš in boš videl, če se boš z njimi ujel…

če sta že dva odšla, potem te mora res nekdo kresnit s kamnom po glavi, da se ti bo odprlo.
razen če si copatek, ki se boš uvalil na narejeno in zaradi tega naslednjih 40 let (ja danes ljudje dolgo živijo) pil pivo in se redil in kimal.
res neverjetno koliko je staršev, ki svojih otrok nikoli ne spustijo iz svojih krempljev.

New Report

Close