Najdi forum

Kako ste se vi na razgovoru za zaposlitev dogovorili glede plače? Na razgovorih mi praktično nikjer ne želijo povedati plače, vztrajajo pa, da jim jaz povem svoja pričakovanja. Ko jim znesek povem, se razgovor hitro zaključi, čeprav so mi mnogi še nekaj trenutkov nazaj razlagali, da sem njihov favourit. Poskušala sem tudi z bolj diplomatskimi oz. opisnimi odgovori (sem fleksibilna ipd.), vendar jih niso sprejeli, skoraj vedno z odgovorom, da pa menda ja vem, koliko minimalno rabim za življenje?!

Tako pač je v Sloveniji. Žal delodajalci z redko izjemo (Lidl, Hofer) ne povedo kako plačo bodo dali. Večinoma zato ker je minimalna. Sami pa radi vprašajo o plači, horoskopu, skratka oni bi vedeli vse o tebi, hkrati pa ti ne povedo osnovne stvari, ki bi jih ti moral zdevet o njh. Ker roko na srce, tudi če te delo najbolj veseli, še vedno hodimo delat za denar. Položnica se sama ne bo plačala.

Svetujem ti da poveš realno – v primerjavi z ostalimi, kako plačo imajo ostali na enakem ali podobnem DM in glede na tvoje izkušnje, glede na to kaj lahko ti daš podjetju. Vendar če boš za podjetje zanimiva, se bodo vedno bili pripravljeni pogajat.

To kaj omenjaš da potem ne dobiš odgovora več ni nujno da zato ker si povedala previsoko plačo, lahko je 1001 drugi razlog, ki ga ne veš in se enostavno ne splača preveč široko razmišljat kaj je lahko. Enostavno greš mimo, na naslednji razgovor.

Želim ti veliko sreče pri iskanju zaposlitve

Hvala Smajli.

nova
Uredništvo priporoča

Iz dna srca sovražim delodajalce, ki vprašajo kakšno plačo bi rad imel namesto, da povejo kaj ponujajo. Zdi se mi, da je to klasičen primer tega, da želijo nekatere plačati manj kot druge. Ne moreš reči, da diskriminirajo proti tebi, če si “sam” zastaviš plačo. Grozni so res.

Anja O, hvala za tvoj prispevek.

Jaz bi se tisti trenutek vstal, se jim zahvalil za njihov čas ter odšel. Če te začnejo poniževati že na razgovoru, si predstavljaj kako bi bilo delati tam.

Noben, ki dela dobro si ne zasluži biti na minimalcu.
Seveda je pa to stvar posameznika, koliko daš na izobraževanje, toliko boš dobil nazaj. Razen, če se šolaš +10 let in greš delat za minimalca. Potem si si sam kriv, ker je možno zaslužiti že samo s “prodajanjem” svojega znanja drugim.

New Report

Close