Najdi forum

mladoletnik ujet pri kraji iz mercatorja

zdravo,
prvo kot prvo, razumem da je to kar sem storila grozno, neumno in je do tega trenutka ena izmed mojih najvecjih napak ki sem jih kadarkoli storila. vseeno bi prosila, ce mi kdo iz izkusenj ali morda iz spoznanja slovenske zakonodaje lahko pove, kaj se mi bo nadaljno zgodilo.
sem dijakinja 2. letnika gimnazije. nekaj tednov nazaj sem namrec iz mercatorja uzela pepsi brez da bi zanj placala. nic mi niso rekli, zdelo se mi je da noben sploh opazil ni in pozabila sem da se je sploh zgodilo. s seboj nisem imela dovolj denarja da bi si placala urbano in pepsi, zato sem placala samo urbano in ukradla pijaco. bilo je neumno ampak nisem razmislala glede posledic, saj poznam mnogo ljudi ki take stvari pocnejo vsak dan in jih noben ne zasaci.
to je bilo zadnji teden sole, torej je od tega minilo ze 2-3 tedne.
danes sem sla ponovno v mercator, ko sem prisla do blagajne in placala za svoje stvari me je ustavil varnostnik in rekel da se mora z menoj pogovorit. peljal me je v sobo in mi razlozil da so preko varnostne kamere vidli punco ki je zgledala kot jaz in ni placala za pepsi. na kameri se ne vidi da bi pijaco kam dala v torbo ali kaj podobnega, samo to da sem jo vzela. naslednja kamera pri vhodu pa kaze da je nisem placala.
varnostniku sem povedala samo svoje ime, nic drugega.
ali je kaksna moznost, da nekako izvejo mojo identiteto, tudi ce se ne vrnem v to trgovino in me nimajo moznosti zaslisevati? ali se vam zdi da je kaksna moznost da mojo krajo (za 70 centov) vzamejo resno in me tozijo ali kaj podobnega?
hvala ze v naprej

Ne se pretirano obremenjevati, verjetno ne bo nekaj hudega. Po moje ne bo nič, ampak tega ne jemlji kar tako, za samoumevno. Veš, da ni bilo prav in da marsikdo začne z malim, stopnjuje zahtevnosti svojih tatvinskih podvigov in na koncu ga dobijo … Ne delaj po tem vzorcu. Na tvojem mestu bi šla v ta Mercator, bi se opravičila, povedala kako je in plačala 70 centov. Mislim, da bi ob tvoji iskrenosti in vračilu denarja težko kaj prijavljali.

New Report

Close