Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje Prosim jaz in moja družina iščemo pomoč prosim preberite zelo je pomembno

Prosim jaz in moja družina iščemo pomoč prosim preberite zelo je pomembno

Živjo sem 18 letnik, ki živi v družini z očetom alkoholikom. Vem to ni nič novega ampak berite to naprej in boste vse videli zakaj pišem tukaj. Imam 2 brata in 1 sestro. Kot sem že dejal na začetku je moj oče alkoholik, ki pa naj bi bil navaden primer vendar v tem primeru ne. Poskušal mi je ubiti starejšega brata 2x in sestro 1x sedaj ko se je brat odselil pa vsi vemo da sem jaz na vrsti. Vsi v hiši smo že tudi psihično izmučeni, iskali pomoč vsepovsod vendar nič našli, še ko smo našli luknjo kjer bi se lahko rešili očeta je socialna opozorila očeta na to luknjo. Oče je polovičen lastnik stanovanja in mati tudi vendar se ne bomo vsi selili iz stanovanja zaradi alkoholika, hišo imamo razdeljeno v 3 stanovanja v pritličju je teta, v 1. So sestra in njena družina v najvišjem pa mi, zato se nočemo odseliti oče pa tudi noče iti, ponudili smo mu že vse tudi da bi mu plačevali najem stanovanja nekje za eno leto vendar noče. Edini način bi bil odkup stanovanja za to pa žal nimamo denarja. Jaz ki pa to pišem sem pa tudi psihični bolnik, ki je poizkusil samomor in tudi probleme z jezo imam. V glavnem če povzamem zgodbo: Oče je pijanec ki nas zlorablja psihično in na čase tudi fizično vendar se ga ne moramo losati. Kaj naj naredimo ? Lahko kdo prosim pomaga? Lepo prosim

Avtor, a je kateri od bratov ali sester mladoleten? Ne vem kako pomagati, otroci morate dobiti zaščito. Mail napišite na Center za socialno delo. Pojdite otroci tam osebno, ne odlašajte.
Podajte tudi prijavo na policijo, če vas na CSDju ne vzamejo resno. Potem jih policija pokliče in morajo obravnavati vaš primer. Zahtevajte prepoved približevanja, drugega ne vem kaj predlagati. Mogoče bi poklicali TOM telefon, oni bodo vedeli kaj predlagati.
Srečno in držim pesti!

Poišči na spletu več različnih naslovov kot je zgoraj napisano TOM in podobne, pokliči jih – napiši emaile, nekaj se mora premakniti. Ko boš zbral pogum pošlji na isti dan maile na izbrane naslove, na isti dan vsem. Ne pozabi jim pripisati imena in telefonske številke kjer boš dosegljiv.
Po želji lahko jaz to storim zate, toda moram vedeti tvoje ime in telefonsko, vidim da si registriran uporabnik, polješ mi lahko zasebno sporočilo. To temo bom spremljal kakšen mesec dni.

Prvo mu pokazte da drzi cela hisa skupi proti njemu. Da se bo vsral.
Zacni trenirat boks ker pa ni denarja pa dvigaj utezi in lavfaj.
Da se nabildas. Tud fitnes je super.
Ker pa spet ni kesa. Pa magar dvigi litrsko flaso 100x ker se to podvoji se misice glih tak delajo.
Stari naj vid da nisi vec otrok. Ampak mlad moski ki ga bo razbov ko kanto ce nov mira v bajti.
Pa zacni klicarit policijo ko bo norel.
Se prej pa gres lahko na policijo povedat da fotr pije .in da naj pridejo ce jih bote klical.
Teb bo pa sploh pomagal pri psihicni bolezni da se nabildas.

Spostovani,

Mi je res zal za hudo preizkusnjo, skozi katero greste.

Po mojem mnenju je amiselno vklopiti tako policijo kot CSD in se katero od pristojnih sluzb. In se, po mojem mnenju, je zdravje (mir) pomembnejse kot materialne dobrine, ki kot to nekako jaz razumem
V tem primeru “dobrine” niso. Jaz osebno bi se raje odeselila kaomorkoli, da lahko zazivim mirno in bolj zdravo zivljenje. Hisa ali stanovanje, ce so moji, bodo moji tudi ostali, ce niso, mi tako ne pripadajo.
Zelim vam, da najdete svoje zadovoljstvo.

Vse dobro vam zelim
MirjanaFrankovic

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

New Report

Close