Najdi forum

Pozdravljeni,

na splošno mi gre življenje dobro. Imam pa sve stvari, ki ju ne morem premagat: služba in ljubezen. Pa če začnem s prvo, sem diplomiral iz strojništva. Že v dveh službah so me po domače povedano nagnali ker se nismo ujeli. Delodajalci pričakujejo da imaš specifična znanja, s katerimi boš reševal njihove težave, da si hiter, da vidiš problem… Jaz pa enostavno delujem tako da rabim dlje časa da kaj skapiram, tudi več razlag. Dostikrat tudi kaj pozabim. In potem se ljudem preprosto ne ljubi ukvarjati z menoj. Problem je tudi da nisem pretirano splošno razgledan, tudi kaj se strokovnega znanja tiče sem šibak ker dostikrat ne obvladam osnov strojništva na nivoju srednje šole.

Drugi problem pa je ljubezen. Trenutno sem samski, si iščem žensko, s katero bi se lahko ujel, ne vem kako, kje in kaj. Prijatelji in doma pravijo “boš že” “ko bo čas bo čas” ali pa “tudi vsi v zvezah niso srečni”.

Čez ostale stvari v življenju se ne bom pritoževal. Imam širok krog prijateljev, katerim zaupam, podporo družine, sem finančno neodvisen. Pa vendar zgoraj našteti stvari me tako motita, da velikokrat ne vidim pozitivnih stvari. Imam se željo izboljšat, postati bolj razgledan, razumeti več, biti hitrejši pri delu, spoznat kako zanimivo žensko ampak ne vem kje začeti.

Je bil kdo v podobni situaciji? Ima kdo kašen nasvet?

Tako kot so ti že prijatelji in družina povedali bo prišel čas za ljubezen. Lahko si srečen, da imaš pravo družino in prijatelje ker nekateri še tega nimajo.
Glede ljubezni se lahko prepustiš toku ali pa se opogumiš in postaneš lovec ker to tudi moški je. Glede službe je pa tako, da nisi neki naravni talent za strojništvo zato potrebuješ malo več prakse. Danes je veliko piflarjev, ki jim šola nepredstavlja nobenih težav v splošnem svetu pa se ne znajdejo , ampak tudi to steče, ko te ljudje tudi tisti z nizko izobrazbo naučijo majhnih veščin..

Če nisi nadarjen za to delo, se prični spraševat kaj ti bolj leži. Jeb.. še šolo in šolsko znanje, če ti nekaj ne steče in če te ne veseli, nima smisla. Včasih je boljše počet kaj slabše plačanega in da ti je bolj pisano na kožo. Pol lahko postaneš še srečen s tem 🙂 Lp

Pozdravljen.

Veš kako pravijo, vsaka stvar rabi svoj čas. Kar se tiče žensk, nič na silo. Verjemi, da je nekje nekdo, ki ti je namenjen. Danes je težko najti sorodno dušo v vseh pogledih, ni pa nemogoče. Ljubezen pride, ko najmanj pričakujemo.
Kar se tiče pa službe, ne sili z glavo skozi zid. Najdi si službo, ki te veseli in ti leži bolj, kot strojništvo. Tudi to ni nemogoče. Premisli pri sebi. Srečo imaš, da te obdajajo prijatelji in družina, zato, samo pogumno. Vso srečo ti želim!

Ja lej, mas yutub pa si poglej mal o osnovih strojnistva.
Ti mas dans ful moznosti mi vcas nismo mel.
Teb ce se zahoce se naucit kaj o kitajski. Mas net ki ti pomaga.
Ce nisi razgledan zacni. Zacni pri temah ki so aktualne. Npr zdej ko govorijo o bolezni na kitajskem preber si stvari in se bbos lahk o tem pogovarju. Al pa recimo o doncicu. Ali pa o najnovejsem filmu pa knjigi.
Lej res mas super izhodisca izkorist jih. Net. Kar se bab tice. Odvisn kok si star. Lahk gres v sak dan pred kak faks k hodjo vsak dan na kavo. Ponavad ene in iste in ce bos ti tud tam. En in isti se lahko s kero zagledata.
Mas tud ogromno studentk ki delajo recimo v prodajalni z obutvijo. To parkrat prides pa hitr vidis ce gre na kavo.
Uci se decko uci.

New Report

Close