Najdi forum

Odvisnost od športnih stav?

Pozdravljeni.
Sem fant star 19 let z dolensjke, igram športne stave že več kot 5 let. Na začetku, kadar sem začel igrat sem igral recimo enkrat na teden ter vložek je bil maksimalno 5€. Takrat je še bilo vse vredu. Tu pa tam sem uspel dobit kak lepši znesek in mi je seveda vse skupaj postalo zanimivo. Nato pa se je vse skupaj začelo vedno bolj stopenjevati. Vedno pogosteje sem igral, tudi vedno več sem vlagal. Vmes mi je uspelo zadevat, tako sem vsaj del minusa uspel izničit na mesec. Sedaj sem začutil, da sem šel predaleč. Že od prejšnjega leta, nevem točno katerega mesca naprej pa do zdaj, sem vsak mesec v velikem minusu. Vse to zaradi športnih stav. Na mesec si nakopam včasih tudi 200€ minusa. Zadnje čase se je že zgodil primer ko sem tudi preko 250€ zapravil na mesec. Že prej sem si večkrat rekel, da ne bom več igral, vendar se mi ni uspelo držati tega in sem naprej igral. Igral sem skoraj vsak dan. Tudi starša sta me že opozarjala da preveč zapravljam na stave. Na koncu mesca mi ostane zelo malo denarja, da bi lahko šel na kakšno zabavo ali šoping. Ugotovil sem, da to tako ne more naprej.

Sedaj bi me zanimalo, ali je možno, da bi se sam odvadil od stav? Kajti odločil sem se, da nočem več denarja zapravljat na stave. Vsak mesec sem v debelem minusu točno zaradi stav in nočem da se to nadaljuje. Rad bi denar zapravljal drugam. Odločil sem se da, več ne bom preverjal ponudbe. Da sploh spletne strani ne bom odpiral. Želim se zaposliti in živeti normalno, brez stav.

Ja morem priznat in vem, da me bo še naprej vleklo, da odigram kakšne stave, tako kot vselej, saj sem se navadil na to. Me zanima ali mi lahko uspe? Kako se naj blokiram, da kadar grem v mesto, ne vplačam ničesar? Kaj lahko še storim, da se čimprej odvadim od stav?

Prosil bi za kak nasvet. Hvaležen bi bil za vsak odgovor.

Denar/kartico/ mobitel pusti doma, skratka vse kar bi ti dajalo opcijo igrati. Vzami s sabo samo toliko, kolikor rabiš, na primer 20-30€ za nakup živil oz. kaj greš kupovat. Plačuj z gotovino, ne s kartico (upam, da je nimaš, jo boš pa rabil, ko boš imel službo).
Najdi si nekaj kar te zamoti, zamenjaj stave z nečim drugim, na primer s tekom, pogovoru z dobrim prijateljem, sprehodu po parku, opazuj živali in ljudi, kaj delajo, kako se obnašajo, odzivajo, potem enako poglej sebe. Kaj hočeš spremeniti? Kako boš to izpeljal? Osredotoči se na proces, ne na rezultate, ti se pokažejo čez čas. Za bolj učinkovito odvajanje priporočam ustanovo, ki je za to namenjena, malo poguglaj. Tam so ljudje, da pomagajo drugim, oni te vodijo, ti pa hodiš, nič se ne zgodi, če se ne premakneš.
Če razumeš angleško potem si oglej ta video
https://youtu.be/VNGFep6rncY
Za rezultate moramo uvesti spremembe.

Piši, če še te kaj zanima, lahko tudi v zasebca.

Vse dobro.

[i]What you most want to find will be found where you least want to look.[/i]

Definitivno si, ja. Ampak nisi edin, kajti poznam veliko ljudi kot si ti. Predlagam, da se obrneš na kakšnega psihologa/psihijatra.

New Report

Close