Najdi forum

Ali bi delali, če vam ne bi bilo treba

Živjo,

zanima me vaše mnenje: ali bi delali, ostali v službi, če vam iz finančnega vidika ne bi bilo treba? Recimo, da bi iz neba padla mesečna renta npr 1200€ na mesec. Bi ostali v službi, ki vam ni všeč, bi iskali vašo idealno službo, bi začeli s čim svojim ali bi si rekli, samo enkrat se živi in se ukvarjali samo s svojimi hobiji?

Službe ne bi pustila, bi blo preveč dolgočasno življenje 🙂

Bi. Brez službe bi bil dolgčas 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Bi delala, vendar manj kot zdaj in samo tisto, kar bi z veseljem, bi pa počela druge stvari, ki so zdaj hobi, jih skušala nadgraditi na raven, s katero bi mogoče lahko celo služila.

Ne bi delala tega, kar sedaj moram za preživetje. Ukvarjala bi se s stvarmi, ki so mi všeč. Delo kot tako, je nujno zato, da človek ne otopi. Če ti uspe delati, kar želiš, si itak zmagal.

1.200€/mesec je premalo za lagodno življenje;)
S takim mesečnim dodatnim prihodkom bi še vedno redno hodila v službo, bi pa živela precej lažje in me računi ne bi več skrbeli, malo bolj na kamot bi si lahko privoščila.

Če bi bila v slabi službi, bi s tem garantiranim zneskom imela boljšo pozicijo za menjavo službe in ja, tu bi vsekakor menjala. Ne bi pa bila brez službe.

Da bi ostala doma, bi bil potreben precej večji znesek in varnost še v kakih drugih naložbah. Pa še v tem primeru bi nekaj počela v dobrodelne namene vsaj nekajkrat tedensko, če mi že dnevno ne bi bilo treba;)

Jaz bi verjetno pustila službo in se ukvarjala s hobiji. Zdaj mi krepko primankuje časa in energije zaradi službe, tako da ne bi bilo slabo če bi mi iz neba padlo 1200€ mesečno 🙂

Bi, ja 🙂 Preveč uživam v službi

Bi ampak bi odprla s.p.

Bi ampak bi odprla s.p. ali d.o.o

Sigurno ne bi več delal. S 1200 eur na mesec bi bil več kot zadovoljen, celo za manjšo cifro od te ne bi več delal. Tiste, ki pravijo, da bi jim bil dolgčas, res ne razumem. Toliko stvari lahko človek počne, šport, hobiji, branje knjig, potovanja, druženje… Ko človek postori kar mora doma, prebere kaj, športa, je že dneva mimogrede konec.
Na drugi strani pa zgodaj vstat, 8 ur v službi, po možnosti še za prevoz tja in nazaj gre časa, stres, prideš utrujen, zaspan, ostane bolj malo prostega časa.

Bi.

New Report

Close